Ludzie faktów

Anita Werner

Prowadząca „Faktów” TVN, „Faktów po Południu” TVN24 i „Faktów po Faktach” TVN24. W TVN24 od 2001 roku. W „Faktach” TVN od 2004 roku.

Urodziła się 1978 roku. Zanim została dziennikarką, zagrała w kilku filmach, między innymi w "Słodko-gorzkim" Władysława Pasikowskiego. Z TVN24 jest związana od początku istnienia stacji, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów "Dama Pik", których bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury, z Europy i Afryki. Laureatka trzech Wiktorów. Dwukrotna finalistka plebiscytu "Dziennikarz Roku" miesięcznika "Press". W 2010, 2017 i 2018 roku nagrodzona Telekamerą "Tele Tygodnia". W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom nagrody. Jest absolwentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

Wywiad z Anitą Werner. W tej rozmowie odpowiadała na pytania internautów:

Wideo: Patryk Rabiega / Fakty Online Wywiad z Anitą Werner

Masz ciekawy temat?

Skontaktuj się

Ostatnie opinie

 • 05.03 | „Dziwne, że policja zabezpieczyła autostradę dopiero 24 godziny po wypadku”

  – Jeżeli popełniono błędy ludzkie, to te osoby z całą pewnością stracą stanowiska i, jak sądzę, poniosą odpowiedzialność karną za niedopełnienie obowiązków – mówił w programie „Fakty po Faktach” o wypadku limuzyny prezydenta wicemarszałek Adam Bielan (Polska Razem). – Te samochody i cały konwój ma być tak skonstruowany, że nawet jakby był zamach, to nie powinno się coś takiego wydarzyć – dodał senator PO Aleksander Pociej.

  czytaj więcej »
 • 12.02 | Marcinkiewicz: chodzę na demonstracje, nikt mnie nie poznaje

  – Jarosław Kaczyński zapowiedział na wiosnę manifestacje PiS popierające rząd. Trzeba będzie organizować kontrdemonstracje dużo liczniejsze – podkreślał w Faktach po Faktach Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier przyznał, że sam już teraz bywa na manifestacjach. – Na szczęście nikt mnie nie poznaje, więc jestem spokojny – dodał.

  czytaj więcej »
 • 23.10 | Szydło: mamy plan B, nie ma planu zemsty

  – Nie mam w tyle głowy żadnego „planu zemsty”, mamy plan na rozwój gospodarki – powiedziała Beata Szydło w „Faktach po Faktach” w TVN24. – Bardzo bym chciała, byśmy zwyciężyli taką przewagą, która da nam samodzielne rządy – podkreśliła kandydatka PiS na premiera. – Jest dużo spraw do zrealizowania, a Polacy, wybierając prezydenta Andrzeja Dudę powiedzieli, że chcą naprawy Polski i realizacji projektu, który on zaproponował. My chcemy się tego podjąć, ale potrzebny jest stabilny rząd, bo rozdrobniony parlament to będą przepychanki i chaos – zwróciła uwagę.

  czytaj więcej »
 • 09.09 | Cimoszewicz: W Krynicy ciekło od wazeliny. Więcej tu nie przyjadę

  – Zadano wielki cios idei Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ono stało się jednostronnie partyjniackie – tak w „Faktach po Faktach” były premier Włodzimierz Cimoszewicz skrytykował decyzję o przyznaniu prezesowi Prawa i Sprawiedliwości tytułu Człowieka Roku. – Wiało tu surrealizmem, ciekło od wazeliny. Więcej tutaj nie przyjadę – oceniał Cimoszewicz.

  czytaj więcej »
tvnpix