Fakty z zagranicy

Prof. Dziak: północnokoreański robotnik zarabia w Polsce 350 dolarów, ale dostaje 50

- Korea Północna by chciała, by w Polsce pracowało 4 tysiące Koreańczyków. To wielki sukces, że pracuje tylko 450 - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak z Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. - Robotnik zarabia 350 dolarów, ale dostaje 50. 300 dolarów odbiera pracownik ambasady i to idzie na specjalny fundusz kierownictwa politycznego. Domniemamy, że z niego trafiają środki także na rozwój programu nuklearnego i rakietowego - mówił. Dlaczego w ogóle Koreańczycy z Północy pracują w Polsce? - Na moim miejscu powinien siedzieć ktoś z MSZ i to on powinien odpowiedzieć. Ale nie odpowiedziałby - stwierdził prof. Dziak.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
elbezet

"Na moim miejscu powinien siedzieć ktoś z MSZ i to on powinien odpowiedzieć."
- mąż pani Appelbaum?
On siedzi za granicą. (http://www.tvn24.pl)

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Tomasznhvv
   Tomasznhvv

   WITAM,PO CO POLSKA MA AMBASADE W KOREI POLNOCNEJ?PRZECIEZ NIE PROWADZIMY INTERESOW Z NIA,CHYBA ZE TO JEST JAKIS PRZEKRENT,I MASKOWANIE SLUZB USA POZDRAWIAM

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Tomasznhvv
     Tomasznhvv

     Witam,to prawda,to czemu polska ma placowke dyplomatyczna w korei polnocnej?Przeciez to jest glupota,ida pieniadze z podatkow na niewuiadomo co wogule nie sprowadzamy nic z korei,niejezdza tam obywatele na wycieczki,no moze paru,czy to nie jest czsem wetel bezpieczenstwa usa,POZDRAWIAM

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       pawelpio

       Co na to wszystko wielki Jaromir?

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         1
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • Rodzice Alfiego Evansa walczą o to, by go zabrać do domu

          Rodzice Alfiego Evansa walczą o to, by go zabrać do domu

          kolejny dzień walki rodziców Alfiego Evansa. Tym razem już nie o wywiezienie chłopca do Włoch, bo to wykluczyła wczorajsza rozprawa, ale o możliwość zabrania synka do domu. Rodzice tłumaczą, że skoro Alfie nie jest już na oddziale intensywnej terapii, to oni w domu mogą mu zapewnić równie dobrą opiekę. Lekarze takiego rozwiązanie nie wykluczają, ale proszą o cierpliwość. Ich zdaniem Alfie powinien zostać w szpitalu jeszcze przez kilka dni. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Niemcy protestują przeciwko wzrostowi nastrojów antysemickich

          Niemcy protestują przeciwko wzrostowi nastrojów antysemickich

          Tysiące Niemców przyszły w środę wieczorem w jarmułkach na wiece organizowane jako wyraz poparcia dla społeczności żydowskiej i protestu przeciwko nasilającemu się antysemityzmowi. W Berlinie demonstrowało w ten sposób ok. 2,5 tysiąca ludzi. Podobne wiece odbyły się w Kolonii, Erfurcie, Magdeburgu, Poczdamie i innych niemieckich miastach. Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzegał przed bagatelizowaniem zjawiska antysemityzmu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Wypłata środków UE uzależniona od praworządności? Wkrótce ruszają negocjacje budżetowe

          Wypłata środków UE uzależniona od praworządności? Wkrótce ruszają negocjacje budżetowe

          W przyszłym tygodniu w Brukseli ruszą wielkie negocjacje budżetowe. Ze wstępnych informacji wynika, że w projekcie budżetu, który pierwszy raz zostanie przedstawiony już 2 maja, znacznie więcej pieniędzy dostaną kraje południa Europy, które przyjęły największą falę uchodźców. W projekcie komisarzy wypłata unijnych funduszy będzie też uzależniona od przestrzegania zasady praworządności. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Balcerowicz: zmiany w wymiarze sprawiedliwości należy odwrócić bez względu na Unię Europejską

          Balcerowicz: zmiany w wymiarze sprawiedliwości należy odwrócić bez względu na Unię Europejską

          - W interesie Polski leżałoby to, żeby odwrócono te niszczycielskie zmiany w wymiarze sprawiedliwości, bez względu na Unię Europejską - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wicepremier prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, odnosząc się do możliwego powiązania wypłaty unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności. - W interesie Polski jest to, żebyśmy byli państwem prawa, a nie państwem bezprawia, gdzie jakaś rządząca grupa trzyma w ręku prokuraturę i, co gorsze jeszcze, sądy - stwierdził gość programu.

          czytaj więcej »
         • Sprawa Alfiego Evansa poruszyła świat. "Większość z nas jest za życiem"

          Sprawa Alfiego Evansa poruszyła świat. "Większość z nas jest za życiem"

          Historię Alfiego i jego rodziców śledzi cały świat. Prezydent Andrzej Duda na Twitterze napisał: "Alfiego Evansa trzeba uratować! Po raz kolejny jego dzielne, drobne ciało pokazało, że cud życia może być silniejszy niż śmierć". Do Kancelarii Prezydenta został złożony wniosek o nadanie chłopcu polskiego obywatelstwa. Z prawnego punktu widzenia sprawa wydaje się być zamknięta. Ale z moralnego wzbudza wiele kontrowersji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • "Chcemy ze sobą współpracować". Macron przekona Trumpa ws. umowy z Iranem?

          "Chcemy ze sobą współpracować". Macron przekona Trumpa ws. umowy z Iranem?

          Emmanuela Macrona i Donalda Trumpa łączy "szczególna relacja". Panowie znakomicie czują się w swoim towarzystwie. Szczęśliwe wydają się być też pierwsze damy. Ale kiedy świat przygląda się sukienkom i daniom podanym na uroczystej kolacji, Emmanuel Macron myśli przede wszystkim o tym, po co przyjechał do Białego Domu. Dla francuskiego prezydenta jedną z najważniejszych kwestii jest utrzymanie porozumienia z Iranem. Macron wprawdzie przyznaje, że umowa nie jest doskonała, ale jest przestrzegana. Dlatego za wszelką cenę chce namówić Trumpa do utrzymania porozumienia. Jeśli mu się uda, będzie to gigantycznym sukcesem, bo amerykański prezydent już wcześniej zapowiedział, że Ameryka z umowy wycofa się w maju. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • "Szalony profesor" skazany na dożywocie. "Ludzie mają poczucie sprawiedliwości"

          "Szalony profesor" skazany na dożywocie. "Ludzie mają poczucie sprawiedliwości"

          Finał procesu duńskiego wynalazcy i milionera. Peter Madsen został skazany na dożywocie. Sąd w Kopenhadze uznał go winnym zamordowania dziennikarki Kim Wall. Po raz ostatni widziano ją, gdy wchodziła do skonstruowanej przez Madsena łodzi podwodnej. Miała o nim przygotować reportaż. Jej pokrojone na kawałki ciało odnaleziono kilkanaście dni później. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Chcą referendum w sprawie niepodległości Kalifornii. Inicjator akcji wyjechał do Rosji

          Chcą referendum w sprawie niepodległości Kalifornii. Inicjator akcji wyjechał do Rosji

          Szósta gospodarka świata chce niepodległości. Kalifornijczycy po raz kolejny zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum, by odłączyć się od Stanów Zjednoczonych. Będzie to już dwusetna taka próba w historii. Jednak tym razem ma być inaczej, bo tak wielkich różnic między polityką stanu Kalifornia, a Białym Domem dawno nie było. Ale sam pomysł akurat tego referendum wcale nie musiał zrodzić się w Ameryce. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         tvnpix