Fakty z zagranicy

"II wojna światowa się nie skończyła, ona się nigdy nie skończy"

Nie ma wątpliwości, że Unia Europejska jest bardzo ważna dla polskiego narodu i dla Polski, nie tylko gospodarczo. Polska jest też bardzo ważna dla Unii, zwłaszcza po Brexicie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. - Warto prowadzić dialog taki, żeby dojść do porozumienia - dodał, komentując możliwe scenariusze dotyczące przyszłości jedności Europy i podkreślił, że dialog ten powinien być szczery. - Nie ma niemożliwych spraw - ocenił pytany, czy jego zdaniem możliwe jest rozpracowanie konfliktu między Polską a KE. Dyplomata odniósł się także do kwestii reparacji wojennych. - II wojna światowa się nie skończyła, ona się nigdy nie skończy - ocenił profesor, i dodał, że "wszystko się zmieniło", ale "dla Polski i dla Żydów - z różnych powodów - II wojna światowa się nie skończyła".

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Wielkie nerwy
Wielkie nerwy

komentarz ukryty - pokaż

Panie Weiss chciałbym usłyszeć co miałby pan do powiedzenie gdyby palestynczycy wystąpili o reparacje za to ze Izrael napadł mordujac setki tys. ludzi i zabrał im pól państwa? Mówi pan przez pryzmat portfela bo gdyby polakom nawet niemcy chcieli zapłacić, to wy pierwsi po tą kasę byście wyciągneli ręce.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   dawidov

   Polacy lubia wojenki, chociaz je przegrywaja ale lubia.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • UE:"bezwarunkowa solidarność" z Wielką Brytanią w sprawie Skripala

      UE:"bezwarunkowa solidarność" z Wielką Brytanią w sprawie Skripala

      Władimir Putin odniósł oczekiwane zwycięstwo i z pogardą mówił o zarzutach po ataku na byłego podwójnego szpiega w Wielkiej Brytanii. - Każdy, kto myśli racjonalnie rozumie, że to totalne bzdury, nonsens - odpiera zarzuty prezydent Rosji. Sytuacja na arenie międzynarodowej staje się coraz bardziej napięta, bo jedna strona rzuca mocne słowa, a druga pokazuje dowody. Szef brytyjskiej dyplomacji przedstawił unijnym ministrom spraw zagranicznych ustalenia śledczych, Unia Europejska rozważa więc solidarną odpowiedź na atak. Materiał "Faktów z Zagranicy TVN24 BiS".

      czytaj więcej »
     • Wybory po rosyjsku. "Łączysz przyjemne z pożytecznym"

      Wybory po rosyjsku. "Łączysz przyjemne z pożytecznym"

      W ostatnich 100 latach dłużej Rosją rządził tylko Józef Stalin. I co prawda ta kadencja Władimira Putina tego rekordu nie pobije, ale zapisze się w historii jako kolejna z rekordowym poparciem i frekwencją. Na lekkim wspomaganiu. Do niektórych lokali wyborczych obywatele przychodzili w przebraniu niedźwiedzia, w innych balony przesłoniły kamerę w czasie liczenia głosów. Materiał "Faktów z Zagranicy TVN24 BiS".

      czytaj więcej »
     • "Walczył o przetrwanie", teraz triumfuje we Wschodniej Gutcie. Asad z gospodarską wizytą

      "Walczył o przetrwanie", teraz triumfuje we Wschodniej Gutcie. Asad z gospodarską wizytą

      Dwie twarze Syrii. Ta prawdziwa, krwawa i potworna. I ta sztuczna, którą zaprezentował Baszar al Asad. W ciemnych okularach i garniturze prowadził auto ulicami wyzwolonego miasta, witał się z żołnierzami. Zapewniał też o wyzwoleniu kolejnych terenów kraju. Propaganda nic nie wspomina ani o zrzucanych na cywilną ludność bombach ani krwawych atakach, po których całe szpitale zamieniają się w gruzy. Materiał "Faktów z Zagranicy TVN24 BiS".

      czytaj więcej »
     • Cztery podobne wybuchy i bomby-paczki. "Nad sprawą pracuje armia dochodzeniowców"

      Cztery podobne wybuchy i bomby-paczki. "Nad sprawą pracuje armia dochodzeniowców"

      Ted Kaczyński 18 lat temu terroryzował Amerykanów. Wysyłał bomby w przesyłkach tym, którzy jego zdaniem zasłużyli na karę w latach 1978-1995. Zamierzał walczyć w ten sposób ze złem wynikającym - w jego mniemaniu - z postępu technicznego. FBI nazwała go "unabomberem". Federalne Biuro szuka teraz innego sprawcy i ale to, co dzieje się od kilku tygodni w Austin, coraz bardziej przypomina sprawę sprzed lat. Już czwarta bomba wybuchła w Teksasie, a sprawca - bądź sprawcy - pozostają nieuchwytni. Za pomoc w ich odnalezieniu czeka nagroda w wysokości ponad 100 tysięcy dolarów. Materiał "Faktów z Zagranicy TVN24 BiS".

      czytaj więcej »
     • Angela Merkel "obchodzi się z Polską jak z jajkiem"

      Angela Merkel "obchodzi się z Polską jak z jajkiem"

      To było niezwykle kurtuazyjne. Kanclerz Niemiec jest na etapie obchodzenia się z Polską jak z jajkiem - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Grzegorz Sroczyński z TOK FM, komentując wizytę kanclerz Merkel w Polsce. - Angela Merkel tak słaba politycznie jeszcze nigdy nie była jak teraz - stwierdził z kolei Agaton Koziński, dziennikarz "Polska the Times" i dodał, że "utrzymuje się na stanowisku kanclerskim długo, ale mimo czwartej kadencji pokazuje, jak jest elastyczna".

      czytaj więcej »
     • Śmierć na cyrkowej arenie. "Takie rzeczy się zdarzają. Jak wypadki lotnicze"

      Śmierć na cyrkowej arenie. "Takie rzeczy się zdarzają. Jak wypadki lotnicze"

      W ten zawód wpisane jest ryzyko, dlatego te spektakle robią tak ogromne wrażenie - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Mroziński, który występował w Cirque du Soleil i finalista programu "You can dance", komentując śmiertelny wypadek akrobaty podczas pokazu w Tampa Bay na Florydzie. - Ci ludzie to najlepsi fachowcy, najlepsi artyści, najlepsi akrobaci - stwierdził z kolei Roman Gruszkiewicz. Trener skoków na trampolinie dodał, że sztuka cyrkowa "to saperska robota" i "takie rzeczy po prostu się zdarzają jak wypadki na ulicach".

      czytaj więcej »
     • Brytyjskie media: nowiczok został umieszczony w bagażu Julii Skripal

      Brytyjskie media: nowiczok został umieszczony w bagażu Julii Skripal

      Brytyjski dziennik "Telegraph" opisał w piątek, jak mógł zostać otruty były rosyjski szpieg Siergiej Skripal. Powołując się na "źródła wysokiej rangi", napisali, że paralityczno-drgawkowy bojowy środek nowiczok został umieszczony przez Rosjan w bagażu córki byłego rosyjskiego szpiega, jeszcze zanim wyleciała z Moskwy do Wielkiej Brytanii. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • "Przestańmy używać słowa 'wybory'. To jest jak rytuał"

      "Przestańmy używać słowa 'wybory'. To jest jak rytuał"

      Przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi w Rosji, w których Władimirowi Putinowi nie zagraża żaden z rywali, władze walczą przede wszystkim o frekwencję. Wysoki procent głosów na Putina przy wysokiej frekwencji ma ugruntować prawomocność elekcji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • Weszli do wioski i zaczęli zabijać. 50 lat temu doszło do masakry w My Lai

      Weszli do wioski i zaczęli zabijać. 50 lat temu doszło do masakry w My Lai

      Mija dokładnie 50 lat od jednej z najgłośniejszych zbrodni wojennych popełnionych po II wojnie światowej. Wszystko zaczęło się, gdy kilka dni wcześniej w pułapce zastawionej przez żołnierzy Vietcongu zginął bardzo lubiany przez żołnierzy sierżant Dostali sygnał, że w niedalekiej wiosce ukrywają się partyzanci odpowiedzialni za zasadzkę. Gdy tam dotarli, zaczęła się masakra. Masakra zupełnie niewinnych ludzi. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • Rokita: Moskwa znajduje się w coraz głębszej defensywie

      Rokita: Moskwa znajduje się w coraz głębszej defensywie

      - Od czasu, kiedy Rosja interweniowała na Ukrainie, w Donbasie, zajęła Krym, to cały czas mamy do czynienia z taką sytuacją, w której nie ma żadnych przełomowych kroków ze strony Zachodu, które wypychałyby Rosję ze światowej sceny politycznej - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentator polityczny Jan Maria Rokita. Jak jednak zaznaczył, izolacja Rosji to proces powolny, ale postępujący. - Kolejne delikatne, pełne wahań restrykcje wobec Rosji podejmowane przez Zachód powodują, że Moskwa się znajduje na arenie międzynarodowej, w gruncie rzeczy, przynajmniej w stosunkach z Zachodem, w coraz głębszej defensywie - ocenił. Zdaniem Rokity otrucie Siergieja Skripala będzie skutkowało pogłębieniem się tego niekorzystnego dla Putina procesu.

      czytaj więcej »
     • "Jeśli politycy będą wchodzić w buty historyków, doprowadzi to do katastrofy"

      "Jeśli politycy będą wchodzić w buty historyków, doprowadzi to do katastrofy"

      - Jeśli politycy będą wchodzić w buty historyków, to doprowadzi to do katastrofy w naszych dwustronnych stosunkach. Potrzebujemy koalicji między naszymi państwami, sojuszu dwóch silnych państw - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. - Chciałbym zwrócić się z uprzejmą prośbą do moich polskich przyjaciół: nie odwracajcie się od Ukrainy - zaapelował. W rozmowie z Jackiem Stawiskim poruszył też sprawę otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii.

      czytaj więcej »
     tvnpix