Fakty z zagranicy

"Mogliśmy być częścią francusko-niemiecko-polskiego silnika nowej Europy"

- To było stanowisko kolejnych polskich rządów, że uchodźcy powinni być zapraszani wedle określonych kryteriów i w ramach określonej kwoty - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSZ i Marszałek Sejmu Radosław Sikorski i dodał że należałoby "przyjąć symboliczną liczbę" uchodźców jako "gest solidarności". - Mogliśmy być częścią francusko-niemiecko-polskiego silnika nowej Europy - mówi Sikorski i podkreśla, że to "byłoby w naszym interesie" i dawałoby nam podmiotowość decyzyjną, ale zamiast tego Polska "spychana jest do narożnika". Były minister spraw zagranicznych rozmawiał z Marcinem Wroną w Waszyngtonie również o kwestii reparacji, których w jego opinii nie będzie, przyszłości Unii Europejskiej, a także eskalacji konfliktu USA - Korea Północna, który, zdaniem gościa programu, zagraża też Polsce. - Wojna atomowa jest złym pomysłem - podkreślił.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
noija
noija

Dlaczego kulturalny gość posługuje się brukowym językiem? Człowieka kształtuje to coś co się wyniosło z gniazda rodzinnego, wykształcenie tylko poszerza horyzonty...

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   nowy68

   I bedziemy ale na biegu ustecznym!( nawiazuje do tytlu)

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     andre_valenducq

     HA HA HA HA tylko Polacy by byli wydechem czyli odbytem tego silnika !!!!!!!!!!!! tak sobie to wyobrazali i wy chcieliscie im to umozliwic za lapowki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       Ronson2

       W UE rządzą najbogatsi , łatwo ich zidentyfikować : Niemcy Francja Belgia Dania Luxemburg Szwecja itd , a nie POLSKA. Więc o czym on bredzi, chyba za dużo rtęci w ośmiorniczkach.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • Czy Mateusz Morawiecki zatrzyma "opcję atomową"?

          Czy Mateusz Morawiecki zatrzyma "opcję atomową"?

          Gdy Mateusz Morawiecki obejmował urząd premiera, tłumaczono to między innymi chęcią dokonania nowego otwarcia w relacjach z Europą.Nowy szef rządu staje przed testem trudniejszym niż którykolwiek z tych, które musiała zdawać Beata Szydło. Bo jeszcze nigdy nie było tak blisko uruchomienia słynnego artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej. Bruksela może go przywołać już w najbliższą środę i to nowy premier będzie musiał się zmierzyć z tego konsekwencjami. Pierwszy etap procedury wynikającej z artykułu siódmego nie mówi jeszcze o żadnych karach i sankcjach, nie ma też mowy o odebraniu głosu w Radzie Europejskiej, ale pozycja Polski w polityce międzynarodowej stałaby się dramatycznie słabsza. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Czy ksiądz powinien zachować tajemnicę spowiedzi pedofila? Skandal w Australii

          Czy ksiądz powinien zachować tajemnicę spowiedzi pedofila? Skandal w Australii

          Ogłoszony właśnie w Australii wstrząsający raport o skali pedofilii w tym kraju opiera się na zeznaniach 8 tysięcy ofiar molestowania. Okazało się, że sprawcami szokująco często byli też księża. W ciągu ostatnich 35 lat, w ramach ugody, Kościół katolicki w Australii wypłacił już 300 mln dolarów odszkodowania, ale to nie koniec problemu. W kraju zaczęła się ogólnonarodowa debata dotycząca dwóch spraw: hierarchów, którzy nie reagowali w ogóle albo nie robili tego dość szybko, na doniesienia o przestępstwach popełnianych przez podwładnych, i na temat tajemnicy spowiedzi. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Wybory prezydenckie w Rosji w rocznicę aneksji Krymu

          Wybory prezydenckie w Rosji w rocznicę aneksji Krymu

          Rada Federacji Rosyjskiej zdecydowała, że wybory prezydenckie w tym kraju odbędą się 18 marca 2018 roku. Kampania wyborcza oficjalnie rozpoczyna się 18 grudnia. Wtedy kandydaci będą mogli się zarejestrować i zacząć walkę o głosy. Pierwotnym terminem wyborów był 11 marca, ale uznano, że 18 to o wiele lepsza data, bo to tego właśnie dnia w 2014 roku Rosja anektowała Krym. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Rok po zamachu w Berlinie, rodziny ofiar czują się pokrzywdzone przez władze

          Rok po zamachu w Berlinie, rodziny ofiar czują się pokrzywdzone przez władze

          W rocznicę zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, niemieckie służby zatrzymały grupę ludzie podejrzewanych o planowanie kolejnych zamachów, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Rodziny ofiar tamtej tragedii mają ogromny żal o to, jak zostały potraktowane; odszkodowania, jakie im zaproponowano, były szokująco niskie, do tego nie wszystkie zostały wypłacone. Bliskim zabitych wystawiono nawet rachunki za sekcje zwłok. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Amerykańska komisja odrzuca przepisy o neutralności sieci

          Amerykańska komisja odrzuca przepisy o neutralności sieci

          Miliony amerykańskich internautów w kluczowej dla nich sprawie otrzymały pełne wsparcie z dość zaskakującej strony. "Komunikacja to jeden z największych darów Boga dla ludzkości. bez komunikacji nie możemy być w pełni ludźmi". To fragment listu, jaki przywódcy największych amerykańskich kościołów z katolickim na czele wystosowali do Federalnej Komisji ds. Łączności w sprawie zniesienia neutralności w sieci. Sprawa jest dość skomplikowana, ale dotknie każdego obywatela USA. Od tej pory dostawcy internetu będą mogli nie tylko wprowadzać dodatkowe opłaty za przeróżne serwisy, ale też tak naprawdę ułatwiać dostęp do jednych a utrudniać dotarcie do innych stron w sieci.

          czytaj więcej »
         • Czarnecki: mamy do czynienia z propagandową nagonką

          Czarnecki: mamy do czynienia z propagandową nagonką

          - Mamy do czynienia z propagandową nagonką - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i polityk PiS Ryszard Czarnecki. Skomentował w ten sposób zapowiedź tego, że Komisja Europejska wystąpi do Rady Europejskiej z wnioskiem o stwierdzenie istnienia wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez Polskę zasady praworządności. - To nie zakończy się uruchomieniem artykułu 7. Nawet jakby to nastąpiło, to nie ma mowy o sankcjach. Do tego trzeba jednomyślności, a tego przeciwnicy Polski nie uzyskają - stwierdził.

          czytaj więcej »
         • Rosja nie żałuje pieniędzy na wojnę propagandową

          Rosja nie żałuje pieniędzy na wojnę propagandową

          Rosja, ponieważ nie jest krajem demokratycznym, pozwala sobie na robienie rzeczy, których państwa demokratyczne nie robią - na przykład na ingerowanie w wybory na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tymczasem na horyzoncie pojawia się inne zagrożenie. Wystarczy przeciąć jeden kabel na dnie oceanu, żeby w gruncie rzeczy sparaliżować życie zachodniej cywilizacji. Kreml nie szczędzi też środków na wojnę informacyjną.

          czytaj więcej »
         • "Dyskusje w rosyjskiej telewizji dotyczą głównie jednego tematu - Ukrainy"

          "Dyskusje w rosyjskiej telewizji dotyczą głównie jednego tematu - Ukrainy"

          - Jak się obserwuje dyskusje w rosyjskiej telewizji, to one dotyczą głównie jednego tematu - Ukrainy. Nie spotkałem się z programem dotyczącym spraw wewnętrznych Rosji - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Andrzej Załucki, były ambasador Polski w Moskwie. - Ludzie nie czytają tam gazet - podkreślił, dodając, że państwowa telewizja dla wielu Rosjan jest jedynym źródłem wielu informacji. - Te materiały robi się trochę pod Ukraińców - podkreślił drugi gość programu, Marcin Święcicki (PO). - Przekonuje się, że władze w Kijowie to jacyś faszyści i banda skorumpowanych oligarchów. To ma jakiś oddźwięk - zaznaczył poseł.

          czytaj więcej »
         • Londyn pamięta o ofiarach tragicznego pożaru. W nabożeństwie wzięli udział członkowie rodziny królewskiej

          Londyn pamięta o ofiarach tragicznego pożaru. W nabożeństwie wzięli udział członkowie rodziny królewskiej

          Pól roku po tragicznym pożarze w londyńskiej Grenfell Tower ocaleni mówią, ze “wciąż żyją w piekle” wspomnień i bólu po stracie bliskich. W czwartek odbyło się specjalne nabożeństwo poświęcone pamięci 71 osób, które zginęły w płomieniach 14 czerwca. W uroczystości wzięli udział także członkowie rodziny królewskiej. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Akcja niemiecki antyterrorystów. Zatrzymano islamistów

          Akcja niemiecki antyterrorystów. Zatrzymano islamistów

          Niemiecka policja przeprowadziła w czwartek rano w Berlinie akcję przeciwko islamistom. Antyterroryści zatrzymali kilku podejrzanych i przeszukali siedem mieszkań. Akcja skierowana było przeciwko grupie ludzi, z którymi związany był Tunezyjczyk Anis Amri - sprawca zamachu terrorystycznego na jarmark w Berlinie niemal dokładnie rok temu. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Szaleństwo na rynku kryptowalut. "Mając bitcoina nie masz nic namacalnego"

          Szaleństwo na rynku kryptowalut. "Mając bitcoina nie masz nic namacalnego"

          Bitcoin nie jest stabilnym źródłem wartości - ostrzega Janet Yellen, szefowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Globalna ekscytacja bitcoinem może się skończyć gigantyczną katastrofą. W Polsce specjalne kampanie informacyjne prowadzą też Narodowy Bank Polska i Komisja Nadzoru Finansowego. A jednak wartość kryptowaluty bije kolejne rekordy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • "Nie oszczędzili dzieci. Zabijali i torturowali je jak dorosłych"

          "Nie oszczędzili dzieci. Zabijali i torturowali je jak dorosłych"

          Czystka etniczna dokonana na mniejszości muzułmańskiej Rohindża to bez wątpienia największa zbrodnia ostatnich lat. Szczegółowe dane na ten temat zebrali organizacja Lekarze bez Granic. Ich zdaniem co najmniej 6,7 tysięcy przedstawicieli mniejszości muzułmańskiej, w tym 730 dzieci poniżej pięciu lat, zostało zabitych w pierwszym miesiącu kampanii prowadzonej przez wojsko na zachodzie Birmy. Materia "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         tvnpix