Fakty z zagranicy

Polacy wśród najbardziej przepracowanych narodów Europy

Okazuje się, że Polacy są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę przepracowanych w tygodniu godzin, niewiele tylko ustępując Brytyjczykom i Cypryjczykom, gdzie ten tydzień pracy jest najdłuższy. Co wynika z najnowszych unijnych badań na temat czasu pracy i stabilności zatrudnienia? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Autor: Marcin Masewicz / Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Prawdopodobnie został rozerwany na kawałki". Rodziny zabitych w Syrii Rosjan zaczynają mówić

  "Prawdopodobnie został rozerwany na kawałki". Rodziny zabitych w Syrii Rosjan zaczynają mówić

  Wszystko zaczęło się, gdy Rosjanie zaatakowani przeciwników Asada. Tyle, że akurat ci byli wspierani przez Amerykanów i Rosjanie musieli o tym wiedzieć. Ale w Syrii nic nie jest proste. Gdy amerykańscy generałowie skontaktowali się ze stacjonującymi w Syrii rosyjskimi dowódcami, usłyszeli, że "to nie nasi ludzie". Rosjanie nie przyznają się do tzw. grupy Wagnera. A zrozpaczone i zdezorientowane rodziny tych, którzy mieli zginąć, zaczynają rozmawiać z dziennikarzami.

  czytaj więcej »
 • Mroczna przeszłość, niepokojące sygnały. Zabójca z Parkland "zawsze był dziwny"

  Mroczna przeszłość, niepokojące sygnały. Zabójca z Parkland "zawsze był dziwny"

  Człowiek, który kilkadziesiąt godzin temu wstrząsnął Ameryką, nazywa się Nikolas Cruz. Ma zaledwie 19 lat. Ze szkoły, w której zabił 17 osób, został wyrzucony kilka miesięcy temu, bo groził kolegom i notorycznie uruchamiał alarm przeciwpożarowy. W jego domu policjanci zjawiali się kilka razy w roku od 7 lat. Ludzie, którzy go znali, mówią, że z miesiąca na miesiąc zachowywał coraz dziwniej, strzelał do zwierząt, a w internecie pisał o broni i zabijaniu.

  czytaj więcej »
 • Spotkanie Morawiecki-Merkel. O różnicach zdań mówiono otwarcie

  Spotkanie Morawiecki-Merkel. O różnicach zdań mówiono otwarcie

  Polska i Niemcy mogą być lokomotywą wzrostu dla całej UE - mówił w piątek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Angelą Merkel. W podobnym tonie wypowiadała się kanclerz Niemiec. Zazwyczaj w dyplomacji różnice zdań polityków można wyczytać między wierszami. Tym razem mówiono o nich zupełnie wprost. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pierwsza oskarżyła lekarza reprezentacji. Teraz wystąpiła w odważnej sesji

  Pierwsza oskarżyła lekarza reprezentacji. Teraz wystąpiła w odważnej sesji

  Tę sprawę przez ostatnie kilka miesięcy śledziła cała Ameryka. Larry Nassar, były lekarz amerykańskiej federacji gimnastycznej, został skazany na 175 lat więzienia za molestowanie ponad 150 nastoletnich podopiecznych. Jego ofiary - młode dziewczyny - przez kilkanaście dni występowały przed sądem, opowiadając wstrząsające historie. Jako pierwsza o tym, co przeżyła, głośno zaczęła mówić 23-letnia dziś Aly Raisman. Na sali sądowej patrzyła prosto w oczy swojemu oprawcy i mówiła, że nie spocznie, dopóki ostatni ślad jego wpływu na jej ukochany sport nie zostanie zniszczony. Teraz w bardzo odważnej sesji na okładce jednego z najbardziej znanych amerykańskich magazynów dziewczyna występuje z jeszcze jednym przesłaniem. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Dla wielu to lotnisko jest symbolem. Powstał film opowiadający jego mało znaną historię

  Dla wielu to lotnisko jest symbolem. Powstał film opowiadający jego mało znaną historię

  To opowieść o nieznanej historii bardzo znanego lotniska. Tempelhof pod Berlinem wybudowano jeszcze na rozkaz Hitlera. Po wojnie uratowano jego zachodnią część, gdy Moskwa zarządziła blokadę miasta i zaopatrzenie dla mieszkańców dostarczały tylko amerykańskie samoloty. Ale tak ważne w czasach zimnej wojny lotnisko nie przetrwało jej końca. Zamknięto je na 10 lat, a pasy startowe zamieniono w ogród wielkości nowojorskiego Central Parku. Mało kto jednak wiedział, że gdy do Niemiec dwa lata temu zaczęły docierać setki tysięcy uchodźców, to stare lotnisko stało się tymczasowym domem dla wielu z nich. A filmowa opowieść o tym robi właśnie furorę na festiwalu filmowym w Berlinie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Uciekł przed wojną, zaczynał na zmywaku. Teraz ma restaurację z gwiazdką Michelina

  Uciekł przed wojną, zaczynał na zmywaku. Teraz ma restaurację z gwiazdką Michelina

  Luty to być może najważniejszy miesiąc dla miłośników dobrego jedzenia, szefów kuchni i właścicieli restauracji. Gwiazdki, które przyznają co roku inspektorzy Michelin, są najbardziej pożądanym odznaczeniem w całym kulinarnym świecie. W Polsce wyróżnione w ten sposób zostały tylko dwie restauracje, we Francji - aż 621. Wiele z nich to niepozorne lokale. Tak jak ta bardzo mała restauracja tuż obok Łuku Triumfalnego. Tyle, że w tym przypadku najbardziej niesamowita jest historia człowieka, który zaledwie dziesięć miesięcy temu otworzył swój pierwszy w życiu biznes. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wystąpienie ambasadora USA "to wypowiedź do polskiego społeczeństwa"

  Wystąpienie ambasadora USA "to wypowiedź do polskiego społeczeństwa"

  - Albo do rozmów nie doszło, albo rozmowy były pozorne. To wypowiedź do polskiego społeczeństwa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS eurodeputowany SLD i były wiceszef MON Janusz Zemke, komentując internetowe oświadczenie ambasadora USA w Polsce Paula Jonesa. Zdaniem drugiego gościa programu, Mariana Piłki z Prawicy Rzeczypospolitej, nowelizacja ustawy o IPN-ie wpisuje się w tę samą tradycję normatywną co przepisy penalizujące negowanie Holokaustu. W jego ocenie wystąpienie Jonesa "to ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski".

  czytaj więcej »
 • "Niewiarygodne, że aż 300 wyszkolonych żołnierzy zginęło"

  "Niewiarygodne, że aż 300 wyszkolonych żołnierzy zginęło"

  Od 2001 roku w Iraku i Iranie zginęło 8 tysięcy żołnierzy przez kilkanaście lat. Niewiarygodne, że aż 300 wyszkolonych żołnierzy zginęło - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, komentując amerykański nalot na tzw. grupę Wagnera w Syrii. - To pokazuje, że jak jest technika, to może być ona skuteczna. Na współczesnym polu walki testuje się nowe bronie, taktykę - skomentował drugi gość programu, płk Andrzej Kruczyński, były oficer GROM.

  czytaj więcej »
 • Szkolenia i dodatkowe zabezpieczenia nie powstrzymują ataków w szkołach. "Nasz kraj zawiódł te dzieci"

  Szkolenia i dodatkowe zabezpieczenia nie powstrzymują ataków w szkołach. "Nasz kraj zawiódł te dzieci"

  W całych Stanach do większości szkół można wejść tylko jednym wejściem - przez bramkę do wykrywania metali. Placówki zatrudniają dodatkowych ochroniarzy, a lokalne władze wysyłają dodatkowych funkcjonariuszy. Prowadzone są też szkolenia dla uczniów, których instruuje się jak zachowywać się w trakcie ataku. Jak się okazuje, to złudna ochrona. Tylko w pierwszych 45. dniach 2018 roku strzały w amerykańskich szkołach padły aż 18 razy. W niektórych celowo, w niektórych broń wypaliła przypadkowo. To w szkołach dochodziło do jednych z największych masakr w amerykańskiej historii. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielka Brytania walczy z plastikowymi odpadami. Przykład daje królowa

  Wielka Brytania walczy z plastikowymi odpadami. Przykład daje królowa

  Wielkiej Brytanii prowadzi już regularną wojnę z plastikiem. Najpierw specjalne regulacje wprowadził rząd Theresy May. Teraz zaangażował się też Kościół anglikański. Jego duchowni wezwali, by w ramach postanowień wielkopostnych zadeklarować rezygnację ze wszystkiego co plastikowe. Najlepszy przykład daje głowa kościoła, czyli Elżbieta II - kilka dni temu zdecydowała, że ze wszystkich jej posiadłości zniknąć mają plastikowe butelki, kubki, talerze, a nawet słomki. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Po litewsku, od rycerzy. Polska składa Liwie życzenia na 100 lat niepodległości

  Po litewsku, od rycerzy. Polska składa Liwie życzenia na 100 lat niepodległości

  W piątek we wszystkich kościołach Litwy będą bić wszystkie dzwony na pamiątkę stulecia niepodległości. Na wielkich uroczystościach w Wilnie obecni będą między innymi prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Ponieważ Polska i Litwa mają setki lat wspólnej historii, to oficjalny portal stulecia polskiej niepodległości postanowił przesłać Litwinom życzenia - po litewsku, od polskich rycerzy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W piątek Morawiecki spotka się z Merkel. "Jest pewna nadzieja w Berlinie na ożywienie dialogu"

  W piątek Morawiecki spotka się z Merkel. "Jest pewna nadzieja w Berlinie na ożywienie dialogu"

  "Powinny powstać wspólne projekty badawcze, by wyjaśnić, ilu w okupowanej Polsce było ludzi, którzy popełnili zbrodnie, np. wydając Żydów" - tak w wywiadzie dla dziennika "Die Welt" mówi premier Mateusz Morawiecki przed piątkową wizytą w Berlinie. Niełatwą wizytą, bo plan jest taki, by trudnych tematów nie unikać, co oznacza, że o reparacjach też może być mowa. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix