Fakty z zagranicy

Kolumbia na drodze do pokoju. Stasiński: zwolennicy Uribe chcą powrotu wojny

Rebelianci z FARC nie znają współczesnego świata. Całe życie spędzili w lesie i wciąż wierzą, że w Kolumbii uda się wprowadzić socjalizm - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Maciej Stasiński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Komentator TVN24 BiS opowiadał o sytuacji w Kolumbii, w której wojna domowa trwa od ponad 50 lat.

Autor: fil / Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • W sobotę może nastąpić koniec autonomii Katalonii

  W sobotę może nastąpić koniec autonomii Katalonii

  Po referendum niepodległościowym w Katalonii, premier tego regionu wygłosił przemówienie, w którym najpierw powiedział o odłączeniu się od Hiszpanii, a potem o tym, że trzeba z tym poczekać. Carlesa Puigdemonta nie zrozumieli ani mieszkańcy Barcelony, ani premier Hiszpanii. Premier Puigdemont miał do czwartku określić sytuację faktyczną. Ponieważ tego nie zrobił, szef rządu Hiszpanii Mariano Rajoy stracił cierpliwość i zapowiedział, że w sobotę może ogłosić koniec autonomii Katalonii. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Seksafera w Hollywood zatacza coraz szerze kręgi. Kolejne wyznania

  Seksafera w Hollywood zatacza coraz szerze kręgi. Kolejne wyznania

  Gdy "The New York Times" opublikował pierwszy artykuł z zarzutami o molestowanie, które były wymierzone w hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina, to wydarzenia potoczyły się tak szybko, że nic nie było w stanie ich zatrzymać. Okazało się, że to był tylko wierzchołek góry lodowej. Nie tylko dlatego, że kobiet twierdzących, że były przez niego molestowane, z każdym dniem przybywało, ale także dlatego, że okazuje się, że nie jeden Weinstein przez lata myślał, że będzie bezkarny. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jak karty do gry dla więźniów mogą pomóc amerykańskiej policji?

  Jak karty do gry dla więźniów mogą pomóc amerykańskiej policji?

  Więźniowie w USA dostają specjalne karty do gry. Na nich 52 sprawy, których nie udało się rozwiązać. Czasami to morderstwa, czasami zdjęcia zaginionych. Policja liczy na to, że więźniowie mogą pomóc. Może kiedyś któryś z nich się pochwalił zbrodnią pasującą do tej opisanej na karcie? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Życie Tiny Turner w musicalu w Londynie

  Życie Tiny Turner w musicalu w Londynie

  Tina Turner obchodzić będzie niedługo 78. urodziny. Od jakiego czasu się nie pokazywała publicznie, ale teraz wraca i to w wielkim stylu. Już w latach 90-tych powstał film oparty na jej biografii, a teraz w Londynie będzie wystawiany musical o niezwykłym życiu gwiazdy rocka. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Do Unii Europejskiej należy podchodzić na zasadzie niuansu, solidarności oraz empatii"

  "Do Unii Europejskiej należy podchodzić na zasadzie niuansu, solidarności oraz empatii"

  - Problem polega na tym, że UE jest bardzo wyrafinowanym organizmem i do niej należy podchodzić na zasadzie niuansu, solidarności oraz empatii - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były eurodeputowany Paweł Zalewski, komentując pierwszy dzień szczytu UE, na którym liderzy krajów członkowskich dyskutowali między innymi o kwestii migracji. Dodał, że polska dyplomacja, zamiast pokazać gest i przyjąć kilkanaście osób, a potem wyrobić sobie dobrą pozycję negocjacyjną w innych sprawach takich jak budżet czy Nord Stream 2, popełniła błąd. - Opór polskiego rządu (w sprawie przyjmowania imigrantów - red.) miał swój sens - stwierdził z kolei Marian Piłka z Prawicy Rzeczpospolitej i dodał, że "sytuacja się zmieniła". - W tej chwili nastroje w Europie są zdecydowanie przeciwko przyjmowaniu imigrantów - ocenił.

  czytaj więcej »
 • Gretkowska: nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób

  Gretkowska: nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób

  - Nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS pisarka Manuela Gretkowska. - Molestowanie to nie jest tylko dotyk, przemoc czy gwałt, ale także słownictwo, które ma poniżyć ze względu na płeć - oceniła i dodała, że akcja "#MeToo" pokazuje, że "skala jest potężna". Gretkowska wyraziła swoje zdziwienie dlaczego w reakcji na popularną na całym świecie akcję, nie powstała męska odpowiedź "#MeTooSoSorry" (Ja też przepraszam). - Ten mental molestowania idzie z góry - oceniła pisarka.

  czytaj więcej »
 • Europa według Tuska. "Jedność jest naszą największą siłą"

  Europa według Tuska. "Jedność jest naszą największą siłą"

  Szef Rady Europejskiej we wtorek w nocy opublikował "Program Przywódców". W dokumencie Tusk akcentuje przede wszystkim potrzebę jedności kontynentu, której nie naruszy integracja wielu prędkości. "Ktoś może powiedzieć, że mam obsesję na punkcie jedności, ale jestem głęboko przekonany - nie tylko z racji funkcji, jaką pełnię, ale przede wszystkim na podstawie swoich osobistych doświadczeń - że jedność europejska jest naszą największą siłą" - pisze szef Rady Europejskiej. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zginęli żołnierze, Trump milczał. Gdy zabrał głos, wywołał burzę

  Zginęli żołnierze, Trump milczał. Gdy zabrał głos, wywołał burzę

  W Stanach Zjednoczonych rodziny żołnierzy, którzy zginęli na wojnie to świętość. Prezydenci dzwonią do nich, piszą listy i składają wizyty. Tym razem też jest list, był telefon, ale jest też zgrzyt. Donald Trump najpierw stwierdził, że inni prezydenci przed nim wcale nie dzwonili do rodzin poległych, a kiedy już zadzwonił do żony jednego żołnierzy, który zginął w Afryce, miał powiedzieć, że jej mąż "sam wiedział, na co się pisze".

  czytaj więcej »
 • Zajazd zaplanowany w każdym szczególe. Xi zaprezentował swój plan

  Zajazd zaplanowany w każdym szczególe. Xi zaprezentował swój plan

  Przez ostatnie pięć lat prezydent Chin umacniał swoją władzę pozbywając się konkurentów we własnej partii. Na razie nie zagraża mu nikt. Ostatnie najważniejsze stanowiska w Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Chin wkrótce przejmą jego ludzie. Rządzący twardą ręką Xi Jinping prezentował w środę swoją wizję przyszłości Chin. W trakcie zjazdu niczego nie pozostawiono przypadkowi, bo znaczenie ma każde słowo, każdy detal, każdy gest. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kreml nie dopuści Nawalnego do wyborów. Będzie kontrkandydatka dla Putina

  Kreml nie dopuści Nawalnego do wyborów. Będzie kontrkandydatka dla Putina

  Na Kremlu podobno zapadła ostateczna decyzja - opozycjonista Aleksiej Nawalny nie powalczy o fotel prezydenta. Ten kandydat nie będzie pojedynkował się z Putinem, bo stanowi zbyt duże zagrożenie. Jakaś konkurencja jednak musi być, więc do walki ma stanąć 36-letnia dziennikarka i celebrytka Ksienija Sobczak. Jest ona córką znanego rosyjskiego polityka Anatolija Sobczaka, byłego mera Sankt Petersburga. Ksenia udziela się na wiecach opozycji i oficjalnie Putin jej postawą jest oburzony. Ale nieoficjalnie to dla niego osoba bliska. Jej ojciec był jednym z promotorów kariery politycznej Putina. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24.

  czytaj więcej »
 • Naukowcy: zanieczyszczone powietrze wpływa na chromosomy płodów

  Naukowcy: zanieczyszczone powietrze wpływa na chromosomy płodów

  Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem szkodzi zdrowiu - to nic nowego, ale okazało się, że jest szczególnie groźne dla nieurodzonych jeszcze dzieci. Zespół naukowców opublikował raport, z którego wynika, że zanieczyszczenie powietrza dociera również do płodów i wpływa na nasze chromosomy. Okazało się, że kobiety oddychające smogiem urodziły dzieci, u których stwierdzono skrócone telomery - fragmenty chromosomów, które wskazują poziom starzenia się komórek. Im jesteśmy młodsi, tym telomery są dłuższe, skracają się w trakcie naszego życia. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty"

  "Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty"

  Nasz rząd uważa, że receptą na problemy Europy jest poluzowanie Europy, a Europa ma odwrotne zdanie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Jego zdaniem polski rząd podchodzi do Unii roszczeniowo. - Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty - stwierdził. Drugi gość programu, politolog Marek Migalski, podkreślił, że w Unii są "specyficzne" metody uprawiania polityki, "inne niż te na Wiejskiej". - Tusk dość szybko zrozumiał mechanizmy rządzące Unią - dodał.

  czytaj więcej »
 • Szef MI5: działalność terrorystyczna jest coraz bardziej powszechna

  Szef MI5: działalność terrorystyczna jest coraz bardziej powszechna

  Szef brytyjskiego MI5 ostrzega przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi. Dyrektor Andrew Parker mówi, że tak dynamicznie rosnącego zagrożenia nie widział w całej swojej karierze. Jak sobie z tym poradzić? Sektor prywatny musi zacząć współpracować ze służbami. Parker zaapelował do firm technologicznych, by wspólnie z rządem przeciwstawiły się wykorzystywaniu aplikacji i portali społecznościowych do celów terrorystycznych. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix