Fakty z zagranicy

"Trump może być koszmarem sennym Putina"

"Trump może być koszmarem sennym Putina"

06.07 | Adam Bielan w "Faktach z Zagranicy"

Foto: Fakty z zagranicy | Video: Fakty z zagranicy
- To chyba najpiękniejsze przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych wygłoszone na polskiej ziemi - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Adam Bielan. - Było wiele innych ważnych wystąpień amerykańskich prezydentów, natomiast nikt tak pięknie nie opowiadał nie tylko o polskiej historii, ale i o polskiej roli w świecie Zachodu - dodał. Zdaniem wicemarszałka Senatu "to było to najbardziej antyrosyjskiej przemówienie ze wszystkich dotychczasowych przemówień Donalda Trumpa", co zadaje kłam wszystkim sugestiom wygłaszanym po wygranej nowego prezydenta USA, że może prowadzić on prorosyjską politykę. - Trump może być koszmarem sennym Putina - ocenił Bielan.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
mb5851

Bielan , łyso Ci ?. Obejrzałeś spotkanie Pana Putina i Trumpa ?.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zdzichu123

   Większego koszmaru jak pis dla polski to chyba nie ma !

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • MAKS - święto lotnictwa niedaleko Moskwy

      MAKS - święto lotnictwa niedaleko Moskwy

      Rosja chwali się swoim potencjałem lotniczym. Okazją jest trwający właśnie moskiewski salon lotniczy i kosmiczny - MAKS. Impreza odbywa się co dwa lata w miasteczku Żukowskij niedaleko stolicy Rosji. Przyciąga ona rekordowe liczby widzów - w tym roku organizatorzy spodziewają się 400 tysięcy odwiedzających. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • Jaki naprawdę jest amerykański Sąd Najwyższy? "Amerykanie mają przekonanie, że należy dbać o różnorodność"

      Jaki naprawdę jest amerykański Sąd Najwyższy? "Amerykanie mają przekonanie, że należy dbać o różnorodność"

      W Polsce często odwołujemy się do zagranicznych wzorców. Projektując rozwiązania prawne, polskim politykom zdarza się wskazywać na recepty opracowane w zachodnich demokracjach. Nie inaczej jest ze zmianami w sądach. Jak więc wygląda Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych oraz procedury wyboru i odwoływania jego sędziów? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • Zandberg: Prezydent powinien rozpocząć debatę nad reformą sądownictwa. Ale taką na poważnie

      Zandberg: Prezydent powinien rozpocząć debatę nad reformą sądownictwa. Ale taką na poważnie

      Jeżeli chcemy tą przewagę PiS-u zniwelować, chcemy utrzymać normalność i demokracje, to musimy grać na wielu fortepianach - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Władysław Kosiniak-Kamysz. Przewodniczący PSL mówił, że jego partia, partia Razem, jak i inne partie muszą współpracować, bo każda trafia "do różnych ludzi". - To, co prezydent powinien zrobić, po pierwsze: zawetować te ustawy, te groźne ustawy - mówił z kolei Adrian Zandberg z partii Razem. - A po drugie, (prezydent powinien - przyp. red.) rozpocząć wielką publiczną debatę nad reformą polskiego sądownictwa, ale taką, która będzie się odbywała na poważnie - dodał.

      czytaj więcej »
     • Nałęcz: to, co robi PiS, zsyła Donalda Tuska do polskiej polityki

      Nałęcz: to, co robi PiS, zsyła Donalda Tuska do polskiej polityki

      Nie jest marzenie Donalda Tuska, żeby ubiegać o jakieś stanowiska w Polsce. On już w życiu osiągnął wszystko - mówił w "Faktach z Zagranicy" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jego zdaniem Tusk marzy o tym, aby spędzić czas z rodziną, odpocząć i podróżować. - Jednak to, co robi PiS, w naturalny sposób zasysa go do polskiej polityki - dodał. - Wybiera się zawsze spośród kandydata (na lidera), którzy mogą być wybieralni, którzy są znani w szerokiej opinii publicznej. W tym rozumieniu Donald Tusk ma szansę - mówił Ryszard Bugaj, ekonomista i były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał, że nie jest pewien, czy Tusk nie chciałby wrócić na polską scenę polityczną.

      czytaj więcej »
     • "Tusk ma swoje obowiązki w Europie, powinien się nimi zajmować"

      "Tusk ma swoje obowiązki w Europie, powinien się nimi zajmować"

      - Pan Donald Tusk ma swoje obowiązki w Europie, powinien się nimi zajmować. Liczymy, że zacznie również wykorzystywać tę swoją pozycję dla dobra Polski, dbając o Polskie interesy. Natomiast w Polsce będziemy rozmawiać we własnym gronie o naszych sprawach - mówił w "Faktach z Zagranicy" Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Horała dodał, że "tytuł do spotykania się" może mieć Schetyna, bądź inni liderzy polskich partii politycznych. - Donald Tusk z troską o Polskę, bo wie doskonale, co dzieje się w Brukseli i co mówi się o Polsce, chce spotkać się z Polskim prezydentem - podkreślał z kolei Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. - Donald Tusk chce wytłumaczyć Andrzejowi Dudzie te zagrożenia, które płyną z tych uchwalanych, niekonstytucyjnych, sprzecznym z prawem europejskim ustaw. Donald Tusk pragnie dialogu, by prezydent Rzeczpospolitej jeszcze przemyślał podpisanie niekonstytucyjnego prawa - dodał.

      czytaj więcej »
     • Zagraniczne media i rządy o sytuacji sądownictwa w Polsce

      Zagraniczne media i rządy o sytuacji sądownictwa w Polsce

      Powaga zmian w polskich sądach i skala protestów sprawiają, że to najważniejsze tematy w krajowych mediach w ostatnich dniach. To, co dzieje się w Warszawie i w wielu innych polskich miastach, nie umyka także zagranicznym redakcjom. Sprawami Polski za granicą zajmują się jednak nie tylko dziennikarze - nie brakuje komentarzy i oświadczeń rządowych. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • "Polska nie jest członkiem kasy zapomogowo-pożyczkowej, tylko wspólnoty wartości"

      "Polska nie jest członkiem kasy zapomogowo-pożyczkowej, tylko wspólnoty wartości"

      U europejskich polityków, z którymi rozmawiałam była troska i kompletne niezrozumienie tego, co się w Polsce dzieje - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS eurodeputowana PO Julia Pitera. - Polska nie jest członkiem kasy zapomogowo-pożyczkowej, tylko wspólnoty wartości - przekonywała. - Nie ma powodu, żeby Unia Europejska ingerowała w wewnętrzne sprawy Polski - mówił z kolei drugi gość programu, Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej. Jak dodał, on sam ma obiekcje co do reform PiS, które zostały zgłoszone jako projekty poselskie. - Moim zdaniem te ustawy powinny być ustawami rządowymi, by mogły być konsultowane - stwierdził.

      czytaj więcej »
     • Semka: demonstracje średniego typu. Wroński: ważne, że nie tylko w Warszawie

      Semka: demonstracje średniego typu. Wroński: ważne, że nie tylko w Warszawie

      - Demonstracja typu średniego, od 7 do 10 tysięcy - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS dziennikarz Piotr Semka z "Do Rzeczy" czwartkową manifestację na Krakowskim Przedmieściu przeciwko reformom PiS w sądownictwie. Drugi gość programu, Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej", wyraził opinię, że nie liczba demonstrantów się tu liczy. - Istotne jest to, że demonstracje nie odbywają się tylko w Warszawie, ale także w wielu innych miastach - ocenił.

      czytaj więcej »
     • "Jeśli nie ma Unii Europejskiej w Polsce, to wszystko wolno. Tak myślą rządzący"

      "Jeśli nie ma Unii Europejskiej w Polsce, to wszystko wolno. Tak myślą rządzący"

      - Idzie to w niedobrym kierunku - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, oceniając ustawy reformujące sądownictwo, które uchwalił Sejm. Jego zdaniem wszystkie trzy kluczowe ustawy - o KRS, o Sądzie Najwyższym i o ustroju sądów powszechnych - powinny być zawetowane przez prezydenta Dudę. Wyraził opinię, że PiS liczy na to, że UE nie zajmie się tą sprawą. - Jeśli nie ma Boga, to wszystko wolno. Jeśli nie ma Unii Europejskiej w Polsce, to wszystko wolno. Tak pewnie myślą rządzący- stwierdził.

      czytaj więcej »
     • Tusk proponuje spotkanie, Pałac Prezydencki odpowiada

      Tusk proponuje spotkanie, Pałac Prezydencki odpowiada

      Unia głośno krytykuje polską reformę sądownictwa, więc Donald Tusk zaproponował prezydentowi Dudzie spotkanie. Według Tuska reformy PiS "narażają naszą reputację na szwank. Przenoszą nas - w sensie politycznym - w czasie i przestrzeni: wstecz i na Wschód". Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości ewentualne spotkanie nie miałoby konkretnego celu, ponieważ wśród kompetencji szefa Rady Europejskiej nie ma takiej, która pozwalałaby mu na ingerowanie w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Jednak z drugiej strony takie ewentualne spotkanie mogłoby pokazać chęć do dialogu, którego brak Bruksela najostrzej wypomina Warszawie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

      czytaj więcej »
     • Sąd Konstytucyjny, KRS, Sąd Najwyższy. Jak Orban reformował sądy

      Sąd Konstytucyjny, KRS, Sąd Najwyższy. Jak Orban reformował sądy

      Najpierw reforma działania Trybunału Konstytucyjnego, potem zmiana w Krajowej Radzie Sądownictwa, a na koniec Sąd Najwyższy - w tej kolejności następowały zmiany w wymiarze sprawiedliwości przeprowadzane przez rząd Viktora Orbana. Na pierwszy rzut oka sytuacja jest bardzo podobna do zmian wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Największa różnica polega jednak na tym, że partia Orbana posiadała większość konstytucyjną w parlamencie.

      czytaj więcej »
     • Sędziowie z 15 krajów ostrzegają przed zmianami w Polsce

      Sędziowie z 15 krajów ostrzegają przed zmianami w Polsce

      Zwolennicy kontrowersyjnych zmian w polskim prawie argumentują, że podobne rozwiązania do tych, które proponuje PiS, obowiązują między innymi w Niemczech i Holandii. Jednak przed upolitycznieniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce ostrzegają Rady Sądownictw z 15 krajów europejskich, w tym właśnie z Niemiec, Hiszpanii i Holandii. Jak naprawdę wygląda sytuacja w krajach, na które najczęściej powołują się politycy PiS?

      czytaj więcej »
     tvnpix