Fakty w Południe

Żubry z Puszczy Boryckiej do odstrzału

Żubry z Puszczy Boryckiej do odstrzału

Żubry z Puszczy Boryckiej do odstrzału

Foto: Fakty po południu | Video: Fakty w Południe
Żubry do odstrzału. 10 ściśle chronionych zwierząt w Puszczy Boreckiej chcą odstrzelić leśnicy. Jak mówią - chodzi o stare byki i młode osobniki lichego zdrowia. Oburzenie tym pomysłem wyraża między innymi aktor Marcin Dorociński, który wspiera organizacje działające na rzecz praw zwierząt.

Autor: Mateusz Grzymkowski / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
czeslaw_czajka

A czyjej zgody trzeba na odstrzał,,no wiecie kogo..

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Jak doszło do awantury w Sejmie?

    Jak doszło do awantury w Sejmie?

    Sejmowe emocje sięgające zenitu, przepychanki, wyrywanie telefonów i nieparlamentarny język - tak wyglądał wtorkowy wieczór w Sejmie. Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę "bez żadnego trybu" i w bardzo ostrych słowach zwrócił się do opozycji. - Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił prezes PiS.

    czytaj więcej »
   • Chcą wyjść z bezdomności i nałogów. Prowadzą schronisko dla zwierząt

    Chcą wyjść z bezdomności i nałogów. Prowadzą schronisko dla zwierząt

    Próbują wyjść z bezdomności i nałogów, a pomagają im w tym zwierzęta. Grupa osób z Posadówka koło Poznania, stworzyła wyjątkowe miejsce, jakim jest schronisko. Z otwartym sercem opiekują się tam bezdomnymi zwierzakami. Warunki są trudne, a ci ludzie przeszli wiele. Mimo to, są w stanie znieść i zrobić dużo, aby znów stanąć na nogi. Wszyscy mają swoje zadania i obowiązki.

    czytaj więcej »
   • Rok temu zamordowano dwie młode kobiety. Oskarżonym grozi nawet dożywocie

    Rok temu zamordowano dwie młode kobiety. Oskarżonym grozi nawet dożywocie

    Młode kobiety, piętnastoletnia Klaudia i dwudziestotrzyletnia Patrycja, zostały brutalnie zamordowane. Były maltretowane i topione. Oprawcy i ofiary znali się, bo razem spędzali czas nad wodą. Rok po tragedii nad Jeziorem Wiecanowskim w województwie kujawsko-pomorskim, prokuratura kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom. Grozi im nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

    czytaj więcej »
   • Prace trwają, padają nowe propozycje. Będzie zakaz handlu w niedziele?

    Prace trwają, padają nowe propozycje. Będzie zakaz handlu w niedziele?

    Prawdopodobna data wprowadzenia zakazu handlu w niedziele jest znana - to 1 stycznia 2018 roku. Jednak możliwe rozwiązania wciąż są dopracowywane. Dyskusja się przeciąga i pada nowa propozycja - nowelizacja kodeksu pracy tak, by każdy pracownik miał gwarantowane dwie wolne niedziele w miesiącu. Pomysł zgłasza polska branża handlowa. Kto jest za, kto przeciw?

    czytaj więcej »
   • Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

    Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

    Na warszawskich Powązkach trwa szacowanie strat po czwartkowej burzy. Widok jest przerażający: powyrywane potężne drzewa i rozbite zabytkowe nagrobki. Na cmentarzu cały czas słychać dźwięk pił. Gdy już uda się posprzątać, będzie musiała rozpocząć się renowacja wielu grobów. Ani zarząd nekropolii ani Archidiecezja Warszawska nie są w stanie określić ostatecznego kosztu naprawy zabytkowej części Powązek.

    czytaj więcej »
   • "Zaczęła krzyczeć, że drzwi się zablokowały. Udało mi się je wyrwać"

    "Zaczęła krzyczeć, że drzwi się zablokowały. Udało mi się je wyrwać"

    Zwęglone okna, drzwi i ściany. Ogień pochłonął niemal wszystko. To wszystko jest efektem wybuchu w wieżowcu w Szczecinie. 3 mieszkania są wyłączone z użytkowania. Potrzebny jest gruntowny remont, w tym przede wszystkim umocnienie stropu. Pozostali mieszkańcy, po sprawdzeniu stanu instalacji elektrycznej, wrócili do swoich mieszkań. Przyczyny eksplozji nadal nie są znane.

    czytaj więcej »
   • "Opóźnianie zgromadzenia cyklicznego"

    "Opóźnianie zgromadzenia cyklicznego"

    Osoby blokujące ostatnią miesięcznicę smoleńską, miały między innymi opóźniać zgromadzenie cykliczne. To usłyszały podczas przesłuchania przez policję. - Nie bardzo wiedzą, co wymyślać - mówi Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP. Policja i prokuratura zajmują się także sobotnimi wydarzeniami w Radomiu. Młodzież Wszechpolska zakłóciła wówczas zgromadzenie Komitetu Obrony Demokracji i pobiła jednego z działaczy. Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, jasno określa winnego - to Platforma Obywatelska, która, jego zdaniem, podburza do awantur na ulicach. Opozycja zarzuca rządzącym tolerowanie agresji, także ze strony policji.

    czytaj więcej »
   • Pomagają dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Alpaki to świetni terapeuci

    Pomagają dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Alpaki to świetni terapeuci

    Mają wielkie oczy, przepiękne futro i wyjątkową zdolność do rozkochiwania w sobie ludzi. Spotkanie z alpakami grozi miłością od pierwszego wejrzenia. Te wyjątkowe zwierzęta nie tylko budzą sympatię, ale są też doskonałymi terapeutami. Rehabilitują, zmniejszają stres, pomagają chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Czym jest i jak działa alpakoterapia sprawdzała reporterka TVN24.

    czytaj więcej »
   • Protestują przeciwko wycince drzew. Założyli obóz, do którego zjeżdżają aktywiści z całej Polski

    Protestują przeciwko wycince drzew. Założyli obóz, do którego zjeżdżają aktywiści z całej Polski

    Protesty to jedno, ale życie codzienne między akcjami w lesie to drugie. Część osób, sprzeciwiających się wycince drzew w Puszczy Białowieskiej, mieszka w tak zwanym "Obozie w obronie Puszczy". To niewielka działka w miejscowości Pogorzelce, zagospodarowana i urządzona według potrzeb protestujących. Są tacy, którzy przyjeżdżają tam na kilka dni, inni zostają na kilka tygodni.

    czytaj więcej »
   • Szkoła zlikwidowała prace domowe. "Dzieci stały się spokojniejsze i są bardzo kreatywne"

    Szkoła zlikwidowała prace domowe. "Dzieci stały się spokojniejsze i są bardzo kreatywne"

    Szkoła podstawowa nr 323 na warszawskim Ursynowie, w listopadzie wprowadziła innowacyjny projekt i zrezygnowała z prac domowych. Jak sprawdziła się ta metoda, jak oceniają ją nauczyciele, uczniowie i wreszcie rodzice? - Dzieci stały się spokojniejsze, są bardzo kreatywne, a ich praca jest inna niż kiedyś, kiedy musiały tylko siedzieć i podnosić rękę do góry - mówi Anna Stępień, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

    czytaj więcej »
   tvnpix