Fakty w Południe

Powyborcza układanka w PiS. Silniejsza pozycja Ziobry i Gowina

Powyborcza układanka w PiS. Silniejsza pozycja Ziobry i Gowina

Powyborcza układanka w PiS. Silniejsza pozycja Ziobry i Gowina

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
Ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina zdobyły więcej mandatów w Sejmie niż cztery lata temu. Czego będą za to oczekiwały? Na razie mają silniejszą pozycję negocjacyjną, z którą PiS musi się liczyć. Patryk Jaki zaprzeczył, jakoby Zbigniew Ziobro żądał dla siebie teki wicepremiera.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Narada w MEN w sprawie koronawirusa

  Narada w MEN w sprawie koronawirusa

  Koronawirusa w Polsce jeszcze nie ma, ale wprowadzane są środki ostrożności. Niektóre uczelnie wstrzymują wymiany zagraniczne, a dyrektorzy szkół podstawowych i średnich ściągają wcześniej swoich uczniów z wycieczek z regionów zagrożonych SARS-CoV-2. Służby apelują, aby nie przyprowadzać na zajęcia dzieci, które są chore i mają objawy grypy. Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zwołało specjalną naradę.

  czytaj więcej »
 • Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura Krajowa chce zniesienia immunitetu sędziego Igora Tulei z Sądu Okręgowego w Warszawie. Ma to umożliwić postawienie mu ewentualnego zarzutu karnego, związanego z jego decyzją z 2017 roku przy rozpoznawaniu zażalenia na umorzenie śledztwa dotyczącego obrad Sejmu z 2016 roku w Sali Kolumnowej. Wniosek ma rozpoznać 20 marca nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna.

  czytaj więcej »
 • Korea Południowa i USA wstrzymują wspólne manewry wojskowe

  Korea Południowa i USA wstrzymują wspólne manewry wojskowe

  Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł już na 6 kontynentów. W związku z zagrożeniem epidemią Arabia Saudyjska zamknęła dla zagranicznych pielgrzymów bramy Mekki i Medyny. Wirus był też powodem odwołania wspólnych manewrów wojskowych Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. To nie jedyne skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w kolejnych europejskich krajach

  Koronawirus w kolejnych europejskich krajach

  W Europie coraz więcej krajów walczy z koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwsze przypadki zakażenia odnotowano w Rumunii, Gruzji i Norwegii. W czwartek o pierwszej osobie zakażonej poinformowała Estonia. Włochy nadal pozostają największym ogniskiem epidemii w Europie, tam sytuacja jest najpoważniejsza. 11 miejscowości jest odciętych od świata. Z kolei w hotelu na Teneryfie około tysiąca turystów z 25 krajów przez kwarantanne jest odciętych od świata.

  czytaj więcej »
 • Turyści wracający z Włoch pod specjalnym nadzorem

  Turyści wracający z Włoch pod specjalnym nadzorem

  Polacy wracający z Włoch pod szczególnym nadzorem. Specjalne procedury mają minimalizować ryzyko przenoszenia koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że pojawienie się wirusa w Polsce jest raczej kwestą czasu. Uspokaja też, że Polska jest przygotowana na jego nadejście.

  czytaj więcej »
 • Wiceminister obiecał zmiany w funduszu alimentacyjnym. Szczegółów wciąż brak

  Wiceminister obiecał zmiany w funduszu alimentacyjnym. Szczegółów wciąż brak

  Była obietnica, ale konkretów brak. Z pieniędzy z funduszu alimentacyjnego wciąż nie może korzystać tysiące samotnych rodziców i ich dzieci. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej obiecywał, że problem rozwiąże i zmieni zbyt wyśrubowane kryteria. Nowy projekt ustawy, podnoszący próg dochodowy, od którego uzależnione jest prawo do świadczenia, miał być przedstawiony przez resort w ciągu pierwszych stu dni rządu. Termin minął, a szczegółów ciągle nie ma.

  czytaj więcej »
 • Nocne wichury nad Polską. Tysiące interwencji strażaków

  Nocne wichury nad Polską. Tysiące interwencji strażaków

  Ponad 2000 interwencji strażaków po wichurach, które w nocy przeszły nad Polską. Strażacy usuwali połamane drzewa i zerwane dachy. Wiatr uszkodził 311 budynków, w tym 192 mieszkalne. Bez prądu podostaje około 76 tysięcy odbiorców. Do akcji wyjeżdżało ponad 13 tysięcy strażaków. Najwięcej interwencji odnotowano na południu kraju.

  czytaj więcej »
tvnpix