Fakty w Południe

Kampania wyborcza nabiera tempa. Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Kampania wyborcza nabiera tempa. Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
Kandydaci na prezydenta walczą o poparcie. Są spotkania z wyborcami, sporo emocji, wzajemne uszczypliwości i debata o debacie. Trzeba też dopełnić formalności. We wtorek wniosek o rejestrację komitetu wyborczego złożyli przedstawiciele prezydenta Andrzeja Dudy. Pełnomocnicy Roberta Biedronia mają to jeszcze przed sobą.

Skrajne emocje zwolenników i przeciwników Andrzeja Dudy to znak, że kampania prezydencka wyraźnie się zaostrza. Sam prezydent wykorzystuje niemal każdą okazję do tego, by prosić o głosy.

- To jest właśnie budowanie takiej Polski, o jakiej marzymy. Chcę, żeby było to kontynuowane i proszę państwa o wsparcie w tym zakresie. Wierzę w to, że tu właśnie, na Kaszubach, to wsparcie dostanę, bo Kaszubi chcą, żeby Polska była silna, żeby była dobrze rządzona, żeby była uczciwa - mówił w poniedziałek wieczorem w Wejherowie Andrzej Duda.

We wtorek rano Krzysztof Sobolewski poinformował, że wniosek o zarejestrowanie Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy został już złożony.


We wtorek wniosek o rejestrację swojego komitetu będą składać również pełnomocnicy Roberta Biedronia.

- Robert Biedroń będzie "Kwaśniewskim 2.0". W 1995 roku Aleksander Kwaśniewski też miał 8 procent, 9 procent i wszyscy łapali się za głowy - mówił na antenie TVN24 Krzysztof Śmiszek z KPP Lewicy.

W swoje zwycięstwo wierzy też Małgorzata Kidawa-Błońska, która o planach i programie opowie na konwencji wyborczej 29 lutego.

- Wierzę w zwycięstwo. Inaczej nie startowałabym w tych wyborach. A spotkania z ludźmi, rozmowy z nimi, przekonują mnie do tego, że podjęłam dobrą decyzję - podkreśla kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski.

Kampanijne problemy

Nad strategią kandydata Konfederacji pracuje jego sztab, bo sam Krzysztof Bosak w weekend wziął ślub i przebywa na urlopie.

- To, co musimy zrobić, to zwiększyć rozpoznawalność naszego kandydata. Niestety ponad połowa Polaków nie rozpoznaje Krzysztofa Bosaka. Musimy do nich dotrzeć. Duża część też nie wie o istnieniu Konfederacji. Do tych Polaków też musimy dotrzeć - tłumaczy Anna Bryłka ze sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka.

Dla Szymona Hołowni problemem w kampanii mogą być za to jego poglądy z przeszłości. Jak na przykład ten, że in vitro jest nieetyczne.

- Bardzo jasno też mówię i nie ukrywam tego przecież ani przez chwilę, że zmieniłem zdanie w sprawie metody in vitro po wielu rozmowach z osobami, które stosowały tę metodę, które zmagały się z bezdzietnością - wyjaśniał w poniedziałek w "Kropce nad i" TVN24 Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta.

Władysław Kosiniak-Kamysz w Wirtualnej Polsce zapowiedział, że zwróci się do Donalda Tuska, jako szefa Europejskiej Partii Ludowej, do której należy i PO i PSL, o zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy kandydatami tych dwóch partii.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Apel GIS do seniorów w związku z koronawirusem

  Apel GIS do seniorów w związku z koronawirusem

  To seniorzy są w kręgu najbardziej zagrożonych koronawirusem. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny wydał dla nich specjalny komunikat. Jeżeli to możliwe, to seniorzy powinni do minimum ograniczyć wychodzenie z domu, a o zakupy czy leki poprosić bliskich.

  czytaj więcej »
 • Kolejne zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Jaki jest stan pacjentów?

  Kolejne zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Jaki jest stan pacjentów?

  Jest już 16 osób w Polsce, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jednym z chorych jest starszy mężczyzna z Dolnego Śląska, którego stan lekarze określają jako ciężki. Stan kobiety ze Szczecina pogorszył się i w poniedziałek rano została przeniesiona na OIOM. Lekarze apelują o przestrzeganie kwarantanny, mycie rąk ciepłą wodą z mydłem, dezynfekowanie żelami antybakteryjnymi i unikanie dużych zgromadzeń. Wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i cierpiących na inne schorzenia.

  czytaj więcej »
 • Weto, podpis czy Trybunał Konstytucyjny? Coraz większa presja i coraz mniej czasu

  Podpis, weto, czy Trybunał Konstytucyjny? Prezydent Andrzej Duda musi podjąć decyzję w sprawie ustawy przewidującej przekazanie prawie dwóch miliardów złotych dla mediów państwowych. Czas ma do piątku do północy. Doradca prezydenta sugeruje, że decyzja w tej sprawie to kość niezgody między Pałacem Prezydenckim, a partią rządzącą. Opozycja twierdzi, że kwota dwóch miliardów bardziej przysłuży się pacjentom onkologicznym, niż rządowym mediom, ale władza nazywa to demagogią.

  czytaj więcej »
 • Nocna akcja i policjanci w kombinezonach. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala

  Nocna akcja i policjanci w kombinezonach. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala

  Jedyny jak dotąd zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce czuje się dobrze. Pacjent przebywa w izolatce i pozostanie w niej na pewno jeszcze przez tydzień. Kolejne osoby zgłaszają się na oddziały zakaźne i przechodzą badania. W Dobrzyniu nad Wisłą odwołano zajęcia w dwóch szkołach z powodu kwarantanny czterech mieszkańców. Na Dolnym Śląsku policyjna akcja i zatrzymanie samochodu, w którym jechała 21-latka z podejrzeniem koronawirusa SARS-CoV-2. Kobieta trafiła do szpitala.

  czytaj więcej »
 • Polski "pacjent zero" czuje się dobrze. Brak nowych potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

  Polski "pacjent zero" czuje się dobrze. Brak nowych potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

  Pierwszy i jedyny w Polsce pacjent zakażony nowym koronawirusem, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze, dochodzi do zdrowia. Na ten moment w Polsce jest to jedyny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Osoby, które jechały z nim autobusem z Niemiec, nie mają żadnych objawów. W całym kraju monitoringiem służb sanitarnych objętych jest ponad cztery i pół tysiąca osób.

  czytaj więcej »
 • Ćwiczenia w szpitalach. "Procedury zadziałały prawidłowo, okazały się skuteczne"

  Ćwiczenia w szpitalach. "Procedury zadziałały prawidłowo, okazały się skuteczne"

  Podwyższony stan gotowości, wsparcie straży pożarnej, mobilne izby przyjęć, gotowe na przyjęcie pacjentów zakażonych koronawirusem, dodatkowe testy do diagnozowania, specjalne ćwiczenia. Gotowe muszą być wszystkie szpitale, a zwłaszcza oddziały zakaźne. Pierwszą placówką, która sprawdzi skuteczność procedur, jest Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, gdzie trafił pierwszy w Polsce pacjent zakażony koronawirusem.

  czytaj więcej »
 • Uczniowie z podejrzeniem koronawirusa. Internaty objęto kwarantanną

  Uczniowie z podejrzeniem koronawirusa. Internaty objęto kwarantanną

  W Policach z powodu podejrzenia obecności koronawirusa SARS-CoV-2 zamknięto dwa szkolne obiekty. Dwustu uczniów i wychowawców nie może wejść ani wyjść za bramy internatów. Wdrożone zostały kwarantanna i specjalne procedury sanepidu. W całym kraju służby są w stanie podwyższonej gotowości z powodu możliwości wystąpienia epidemii koronawirusa Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka ograniczają odwiedziny w szpitalu. We Wrocławiu odwołano debatę naukową. Do tej pory w Polsce nie odnotowano jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Polskie służby w gotowości

  Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Polskie służby w gotowości

  Szpitale, samorządy i wojsko - wszyscy postawieni w stan najwyższej gotowości. Przygotowują się na koronawirusa, który jest coraz bliżej Polski. Jak dotąd nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia, ale sytuacja może dynamicznie się zmieniać. Światowa Organizacja Zdrowia wzywa kraje na całym świecie do podwojenia wysiłków, by skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Polska przygotowuje się na wirusa, który dociera do kolejnych krajów Europy.

  czytaj więcej »
 • Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura Krajowa chce zniesienia immunitetu sędziego Igora Tulei z Sądu Okręgowego w Warszawie. Ma to umożliwić postawienie mu ewentualnego zarzutu karnego, związanego z jego decyzją z 2017 roku przy rozpoznawaniu zażalenia na umorzenie śledztwa dotyczącego obrad Sejmu z 2016 roku w Sali Kolumnowej. Wniosek ma rozpoznać 20 marca nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna.

  czytaj więcej »
tvnpix