Fakty w Południe

Kampania wyborcza nabiera tempa. Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Kampania wyborcza nabiera tempa. Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Kandydaci muszą się mierzyć z pierwszymi problemami

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
Kandydaci na prezydenta walczą o poparcie. Są spotkania z wyborcami, sporo emocji, wzajemne uszczypliwości i debata o debacie. Trzeba też dopełnić formalności. We wtorek wniosek o rejestrację komitetu wyborczego złożyli przedstawiciele prezydenta Andrzeja Dudy. Pełnomocnicy Roberta Biedronia mają to jeszcze przed sobą.

Skrajne emocje zwolenników i przeciwników Andrzeja Dudy to znak, że kampania prezydencka wyraźnie się zaostrza. Sam prezydent wykorzystuje niemal każdą okazję do tego, by prosić o głosy.

- To jest właśnie budowanie takiej Polski, o jakiej marzymy. Chcę, żeby było to kontynuowane i proszę państwa o wsparcie w tym zakresie. Wierzę w to, że tu właśnie, na Kaszubach, to wsparcie dostanę, bo Kaszubi chcą, żeby Polska była silna, żeby była dobrze rządzona, żeby była uczciwa - mówił w poniedziałek wieczorem w Wejherowie Andrzej Duda.

We wtorek rano Krzysztof Sobolewski poinformował, że wniosek o zarejestrowanie Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy został już złożony.


We wtorek wniosek o rejestrację swojego komitetu będą składać również pełnomocnicy Roberta Biedronia.

- Robert Biedroń będzie "Kwaśniewskim 2.0". W 1995 roku Aleksander Kwaśniewski też miał 8 procent, 9 procent i wszyscy łapali się za głowy - mówił na antenie TVN24 Krzysztof Śmiszek z KPP Lewicy.

W swoje zwycięstwo wierzy też Małgorzata Kidawa-Błońska, która o planach i programie opowie na konwencji wyborczej 29 lutego.

- Wierzę w zwycięstwo. Inaczej nie startowałabym w tych wyborach. A spotkania z ludźmi, rozmowy z nimi, przekonują mnie do tego, że podjęłam dobrą decyzję - podkreśla kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski.

Kampanijne problemy

Nad strategią kandydata Konfederacji pracuje jego sztab, bo sam Krzysztof Bosak w weekend wziął ślub i przebywa na urlopie.

- To, co musimy zrobić, to zwiększyć rozpoznawalność naszego kandydata. Niestety ponad połowa Polaków nie rozpoznaje Krzysztofa Bosaka. Musimy do nich dotrzeć. Duża część też nie wie o istnieniu Konfederacji. Do tych Polaków też musimy dotrzeć - tłumaczy Anna Bryłka ze sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka.

Dla Szymona Hołowni problemem w kampanii mogą być za to jego poglądy z przeszłości. Jak na przykład ten, że in vitro jest nieetyczne.

- Bardzo jasno też mówię i nie ukrywam tego przecież ani przez chwilę, że zmieniłem zdanie w sprawie metody in vitro po wielu rozmowach z osobami, które stosowały tę metodę, które zmagały się z bezdzietnością - wyjaśniał w poniedziałek w "Kropce nad i" TVN24 Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta.

Władysław Kosiniak-Kamysz w Wirtualnej Polsce zapowiedział, że zwróci się do Donalda Tuska, jako szefa Europejskiej Partii Ludowej, do której należy i PO i PSL, o zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy kandydatami tych dwóch partii.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rozdano nagrody BRIT Awards 2020

  Rozdano nagrody BRIT Awards 2020

  BRIT Awards 2020 rozdane. To najważniejsze nagrody muzyczne przyznawane przez brytyjski przemysł fonograficzny. Głównymi zwycięzcami zostali londyński raper Dave i szkocki piosenkarz Lewis Capaldi. Billie Eilish, która w ostatnim sezonie zgarnia nagrodę za nagrodą, triumfowała w kategorii "najlepsza międzynarodowa artystka". Podczas gali po raz pierwszy na żywo wykonała tytułową piosenkę z najnowszego Bonda.

  czytaj więcej »
 • Apele w sprawie finansowania onkologii

  Apele w sprawie finansowania onkologii

  Ustawa dotycząca rekompensaty dla mediów państwowych czeka na podpis prezydenta. O jej zawetowanie do Andrzeja Dudy apeluje opozycja, która chce, by zaoszczędzone w ten sposób blisko dwa miliardy złotych przeznaczyć na dofinansowanie służby zdrowia i walkę między innymi z chorobami nowotworowymi. Apelują też lekarze, którzy dokładnie punktują braki w polskiej onkologii.

  czytaj więcej »
 • "Mamy do czynienia ze schizofrenią systemu prawnego"

  "Mamy do czynienia ze schizofrenią systemu prawnego"

  Polska nie jest krajem praworządnym. Mamy do czynienia ze schizofrenią systemu prawnego - tak brzmi diagnoza sędziego Sądu Najwyższego profesora Włodzimierza Wróbla, którą przedstawił w "Faktach po Faktach" TVN24. To właśnie Wróbel był jednym z sędziów wygłaszających uzasadnienie uchwały trzech połączonych izb Sądu Najwyższego o legalności zasiadania w składach sędziowskich osób wybranych na wniosek nowej KRS. W jego opinii wybór tego gremium został dokonany z naruszeniem prawa.

  czytaj więcej »
 • Śledztwo po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Na Podhalu trwają kontrole

  Śledztwo po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Na Podhalu trwają kontrole

  Śledztwo w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej zostaje przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Niewykluczone, że śledczy będą sprawdzać też działalność samych inspektorów nadzoru budowlanego. Trwają kontrole małych obiektów budowlanych na całym Podhalu. Do tej pory najwięcej nielegalnych budowli jest w najpopularniejszym kurorcie narciarskim, przy wyciągach w Białce Tatrzańskiej.

  czytaj więcej »
 • Górnicy protestują. Oczekują podwyżek i zatrzymania importu węgla

  Górnicy protestują. Oczekują podwyżek i zatrzymania importu węgla

  Górnicy wciąż protestują. Chcą podwyżek i zablokowania importu węgla, więc zablokowali terminal przeładunkowy w Sławkowie na Śląsku. To właśnie tam kończy bieg szeroki tor kolejowy ze wschodu. Węgiel przywożony z Rosji, przed transportem w głąb kraju, przesypywany jest do mniejszych wagonów. W czwartek kolejna runda negocjacji pomiędzy protestującymi a zarządem Polskiej Grupy Górniczej.

  czytaj więcej »
 • Kwarantanna na "Diamond Princess" wydłużona. Rozpoczęto ewakuacje

  Kwarantanna na "Diamond Princess" wydłużona. Rozpoczęto ewakuacje

  Kolejne ofiary śmiertelne, kolejni zakażeni, ale i wyleczeni. Koronawirus z Wuhanu zabił w Chinach ponad 1770 osób. Na całym świecie wykryto już prawie 72 tysiące przypadków zakażeń. Jak podają władze w Pekinie, z COVID-19 wyleczyć udało się blisko 10 tysięcy ludzi. Rząd Japonii zdecydował się na wydłużenie kwarantanny na statku "Diamond Princess", na którym zachorowało już ponad 350 osób. Na statku znajdują się obywatele 50 krajów - długo zapowiadane ewakuacje właśnie ruszyły. Statek opuściło około 400 Amerykanów. W Kalifornii znowu trafią na 14-dniową obserwację w odosobnieniu. Ewakuację swoich obywateli zapowiedziały do tej pory Kanada, Włochy, Południowa Korea i Hongkong, a także Australia i Nowa Zelandia.

  czytaj więcej »
 • Child Alert. Poszukiwany 10-letni Ibrahim

  Child Alert. Poszukiwany 10-letni Ibrahim

  Policja poszukuje 10-letniego Ibrahima. Chłopiec po raz ostatni był widziany w Gdyni przed swoim domem. To tam rozegrały się dramatyczne sceny - ojciec, któremu belgijski sąd odebrał prawa rodzicielskie, zaatakował matkę i uprowadził dziecko. Policja uruchomiła Child Alert. To specjalna procedura stosowana wtedy, gdy poszukiwane jest dziecko i kiedy zagraża mu niebezpieczeństwo.

  czytaj więcej »
 • W Chinach wzrosła liczba zakażonych nowym koronawirusem

  W Chinach wzrosła liczba zakażonych nowym koronawirusem

  121 osób zakażonych koronawirusem z Wuhanu zmarło w czwartek. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych w Chinach wzrosła do 1380 osób. Chińczycy tłumaczą, że ten gwałtowny wzrost liczby zakażonych ma być związany ze nową metodą badania i zmianą kryteriów identyfikowania choroby. Teraz za zainfekowane koronawirusem uważa się także osoby, które wykazują objawy, którymi charakteryzuje się infekcja, ale nie zostały jeszcze przebadane, oraz pacjentów z lżejszymi objawami. W rezultacie w prowincji Hubei, gdzie pierwotnie rozwinęła się epidemia, wykryto blisko 15 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu jednej doby.

  czytaj więcej »
tvnpix