Fakty w Południe

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
To ostatni poniedziałek kampanii i ostatnie dni walki o miejsca przy ulicy Wiejskiej. W piątek rozpocznie się cisza wyborcza, a w niedzielę przyjdzie czas na głosowanie. Na finiszu tego wyścigu celem numer jeden jest mobilizacja elektoratu. Komu uda się dodatkowo poszerzyć wpływy i przekonać nieprzekonanych? Próbują wszyscy.

"Polacy zostali zmuszeni do życia w państwie należącym do jednego człowieka"

- Żadnych paktów z Kaczyńskim - apeluje do całej opozycji Grzegorz Schetyna. Koalicja Obywatelska...

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW W POŁUDNIE" W TVN24GO

Do ciszy wyborczej pozostało jedynie 5 dni, więc kampanię trzeba rozpocząć już o świcie. Wie o tym i partia rządząca i opozycja. Jedni rozdają kawę, a inni tradycyjnie ulotki. Były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka zachęcał do głosowania na Lewicę.

Sławomir Neumann zrezygnował z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu Platformy Obywatelskiej po ujawnieniu potajemnie nagranych taśm z jego udziałem.

- Trzeba to było też przeciąć. To były słowa, które padały w emocjach i na prywatnym spotkaniu działaczy naszej partii - tłumaczył na antenie radia RMF FM Sławomir Neumann.

Neumanna na konwencji Koalicji Obywatelskiej nie było, a to tam padły deklaracje, jaki kształt będzie miał hipotetyczny rząd. - Będzie to rząd przełomowy pod względem liczby resortów, jakie obejmą kobiety. Czas najwyższy, aby kobiety wzięły się do rządzenia na równi z mężczyznami - zapowiadała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jarosław Kaczyński w ostatnią wyborczą niedzielę odwiedził Krosno, gdzie "jedynką" jest były marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Od początku... zacznę tylko od XXI wieku. Gdy prezes Kaczyński przyjeżdżał w nasze strony, to zawsze wygrywaliśmy - mówił w Krośnie Kuchciński.

"Będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy"

Polityczna niedziela. Liderzy partyjni na konwencjach wyborczych

To wyjątkowo polityczna niedziela. Na tydzień przed wyborami do Sejmu i Senatu konwencje i...

Podczas konwencji Lewicy z głośników dało się usłyszeć utwór o Aleksandrze Kwaśniewskim, który wystąpił na scenie i apelował do wyborców.

- Lewica wraca, Lewica wraca do polskiego życia politycznego - mówił Aleksander Kwaśniewski.

PSL, choć w życiu politycznym obecne od lat, w wyborach z Pawłem Kukizem poszło pod prąd.

- Z prądem płyną śmiecie, a my nie z prądem popłyniemy, tylko pójdziemy i będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy - zapowiadał Władysław Kosiniak-Kamysz.

W podróż wyborczym tramwajem zabrała mieszkańców Wrocławia Lewica.

- To jest tramwaj, który zabierze was daleko od Jarosława Kaczyńskiego i jego kota - mówił Robert Biedroń.

Podróż była bezpłatna.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Apel GIS do seniorów w związku z koronawirusem

  Apel GIS do seniorów w związku z koronawirusem

  To seniorzy są w kręgu najbardziej zagrożonych koronawirusem. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny wydał dla nich specjalny komunikat. Jeżeli to możliwe, to seniorzy powinni do minimum ograniczyć wychodzenie z domu, a o zakupy czy leki poprosić bliskich.

  czytaj więcej »
 • Kolejne zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Jaki jest stan pacjentów?

  Kolejne zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Jaki jest stan pacjentów?

  Jest już 16 osób w Polsce, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jednym z chorych jest starszy mężczyzna z Dolnego Śląska, którego stan lekarze określają jako ciężki. Stan kobiety ze Szczecina pogorszył się i w poniedziałek rano została przeniesiona na OIOM. Lekarze apelują o przestrzeganie kwarantanny, mycie rąk ciepłą wodą z mydłem, dezynfekowanie żelami antybakteryjnymi i unikanie dużych zgromadzeń. Wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i cierpiących na inne schorzenia.

  czytaj więcej »
 • Weto, podpis czy Trybunał Konstytucyjny? Coraz większa presja i coraz mniej czasu

  Podpis, weto, czy Trybunał Konstytucyjny? Prezydent Andrzej Duda musi podjąć decyzję w sprawie ustawy przewidującej przekazanie prawie dwóch miliardów złotych dla mediów państwowych. Czas ma do piątku do północy. Doradca prezydenta sugeruje, że decyzja w tej sprawie to kość niezgody między Pałacem Prezydenckim, a partią rządzącą. Opozycja twierdzi, że kwota dwóch miliardów bardziej przysłuży się pacjentom onkologicznym, niż rządowym mediom, ale władza nazywa to demagogią.

  czytaj więcej »
 • Nocna akcja i policjanci w kombinezonach. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala

  Nocna akcja i policjanci w kombinezonach. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala

  Jedyny jak dotąd zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce czuje się dobrze. Pacjent przebywa w izolatce i pozostanie w niej na pewno jeszcze przez tydzień. Kolejne osoby zgłaszają się na oddziały zakaźne i przechodzą badania. W Dobrzyniu nad Wisłą odwołano zajęcia w dwóch szkołach z powodu kwarantanny czterech mieszkańców. Na Dolnym Śląsku policyjna akcja i zatrzymanie samochodu, w którym jechała 21-latka z podejrzeniem koronawirusa SARS-CoV-2. Kobieta trafiła do szpitala.

  czytaj więcej »
 • Polski "pacjent zero" czuje się dobrze. Brak nowych potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

  Polski "pacjent zero" czuje się dobrze. Brak nowych potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce

  Pierwszy i jedyny w Polsce pacjent zakażony nowym koronawirusem, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze, dochodzi do zdrowia. Na ten moment w Polsce jest to jedyny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Osoby, które jechały z nim autobusem z Niemiec, nie mają żadnych objawów. W całym kraju monitoringiem służb sanitarnych objętych jest ponad cztery i pół tysiąca osób.

  czytaj więcej »
 • Ćwiczenia w szpitalach. "Procedury zadziałały prawidłowo, okazały się skuteczne"

  Ćwiczenia w szpitalach. "Procedury zadziałały prawidłowo, okazały się skuteczne"

  Podwyższony stan gotowości, wsparcie straży pożarnej, mobilne izby przyjęć, gotowe na przyjęcie pacjentów zakażonych koronawirusem, dodatkowe testy do diagnozowania, specjalne ćwiczenia. Gotowe muszą być wszystkie szpitale, a zwłaszcza oddziały zakaźne. Pierwszą placówką, która sprawdzi skuteczność procedur, jest Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, gdzie trafił pierwszy w Polsce pacjent zakażony koronawirusem.

  czytaj więcej »
 • Uczniowie z podejrzeniem koronawirusa. Internaty objęto kwarantanną

  Uczniowie z podejrzeniem koronawirusa. Internaty objęto kwarantanną

  W Policach z powodu podejrzenia obecności koronawirusa SARS-CoV-2 zamknięto dwa szkolne obiekty. Dwustu uczniów i wychowawców nie może wejść ani wyjść za bramy internatów. Wdrożone zostały kwarantanna i specjalne procedury sanepidu. W całym kraju służby są w stanie podwyższonej gotowości z powodu możliwości wystąpienia epidemii koronawirusa Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka ograniczają odwiedziny w szpitalu. We Wrocławiu odwołano debatę naukową. Do tej pory w Polsce nie odnotowano jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Polskie służby w gotowości

  Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Polskie służby w gotowości

  Szpitale, samorządy i wojsko - wszyscy postawieni w stan najwyższej gotowości. Przygotowują się na koronawirusa, który jest coraz bliżej Polski. Jak dotąd nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia, ale sytuacja może dynamicznie się zmieniać. Światowa Organizacja Zdrowia wzywa kraje na całym świecie do podwojenia wysiłków, by skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Polska przygotowuje się na wirusa, który dociera do kolejnych krajów Europy.

  czytaj więcej »
 • Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura chce zniesienia immunitetu sędziego Tulei

  Prokuratura Krajowa chce zniesienia immunitetu sędziego Igora Tulei z Sądu Okręgowego w Warszawie. Ma to umożliwić postawienie mu ewentualnego zarzutu karnego, związanego z jego decyzją z 2017 roku przy rozpoznawaniu zażalenia na umorzenie śledztwa dotyczącego obrad Sejmu z 2016 roku w Sali Kolumnowej. Wniosek ma rozpoznać 20 marca nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna.

  czytaj więcej »
tvnpix