Fakty w Południe

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Tramwajem "daleko od Jarosława Kaczyńskiego". Kampania zbliża się do finiszu

Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
To ostatni poniedziałek kampanii i ostatnie dni walki o miejsca przy ulicy Wiejskiej. W piątek rozpocznie się cisza wyborcza, a w niedzielę przyjdzie czas na głosowanie. Na finiszu tego wyścigu celem numer jeden jest mobilizacja elektoratu. Komu uda się dodatkowo poszerzyć wpływy i przekonać nieprzekonanych? Próbują wszyscy.

"Polacy zostali zmuszeni do życia w państwie należącym do jednego człowieka"

- Żadnych paktów z Kaczyńskim - apeluje do całej opozycji Grzegorz Schetyna. Koalicja Obywatelska...

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW W POŁUDNIE" W TVN24GO

Do ciszy wyborczej pozostało jedynie 5 dni, więc kampanię trzeba rozpocząć już o świcie. Wie o tym i partia rządząca i opozycja. Jedni rozdają kawę, a inni tradycyjnie ulotki. Były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka zachęcał do głosowania na Lewicę.

Sławomir Neumann zrezygnował z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu Platformy Obywatelskiej po ujawnieniu potajemnie nagranych taśm z jego udziałem.

- Trzeba to było też przeciąć. To były słowa, które padały w emocjach i na prywatnym spotkaniu działaczy naszej partii - tłumaczył na antenie radia RMF FM Sławomir Neumann.

Neumanna na konwencji Koalicji Obywatelskiej nie było, a to tam padły deklaracje, jaki kształt będzie miał hipotetyczny rząd. - Będzie to rząd przełomowy pod względem liczby resortów, jakie obejmą kobiety. Czas najwyższy, aby kobiety wzięły się do rządzenia na równi z mężczyznami - zapowiadała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jarosław Kaczyński w ostatnią wyborczą niedzielę odwiedził Krosno, gdzie "jedynką" jest były marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Od początku... zacznę tylko od XXI wieku. Gdy prezes Kaczyński przyjeżdżał w nasze strony, to zawsze wygrywaliśmy - mówił w Krośnie Kuchciński.

"Będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy"

Polityczna niedziela. Liderzy partyjni na konwencjach wyborczych

To wyjątkowo polityczna niedziela. Na tydzień przed wyborami do Sejmu i Senatu konwencje i...

Podczas konwencji Lewicy z głośników dało się usłyszeć utwór o Aleksandrze Kwaśniewskim, który wystąpił na scenie i apelował do wyborców.

- Lewica wraca, Lewica wraca do polskiego życia politycznego - mówił Aleksander Kwaśniewski.

PSL, choć w życiu politycznym obecne od lat, w wyborach z Pawłem Kukizem poszło pod prąd.

- Z prądem płyną śmiecie, a my nie z prądem popłyniemy, tylko pójdziemy i będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy - zapowiadał Władysław Kosiniak-Kamysz.

W podróż wyborczym tramwajem zabrała mieszkańców Wrocławia Lewica.

- To jest tramwaj, który zabierze was daleko od Jarosława Kaczyńskiego i jego kota - mówił Robert Biedroń.

Podróż była bezpłatna.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zawieszenie broni w Syrii. Agencje donoszą, że cały czas padają strzały

  Zawieszenie broni w Syrii. Agencje donoszą, że cały czas padają strzały

  120 godzin spokoju w Syrii i zawieszenie broni - to ustalenia misji dyplomatycznej wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w Turcji. Negocjacje z prezydentem Erdoganem trwały ponad cztery godziny. Miliony istnień ludzkich będą uratowane - pisał w mediach społecznościowych Donald Trump. Waszyngton zniesie nałożone na Ankarę sankcje, gdy rozejm wejdzie w życie. Mimo zawartego porozumienia agencje donoszą, że padają strzały.

  czytaj więcej »
 • Były funkcjonariusz CBA o sprawie Banasia. "To jest porażające"

  Były funkcjonariusz CBA o sprawie Banasia. "To jest porażające"

  Prezes NIK odszedł przed wyborami na bezpłatny urlop, ale właśnie z niego wraca. Od rana urzęduje w swoim biurze. Rezygnować ze stanowiska nie zamierza. Pytanie - czy zamierza odnieść się do wyników kontroli CBA? Ma na to jeszcze kilka dni. Jego oświadczenia majątkowe były pod lupą służb przez pół roku. W tym czasie Marian Banaś awansował na jeden z najwyższych urzędów w państwie.

  czytaj więcej »
 • "To wszystko trwa zbyt długo". Brytyjczycy zmęczeni brexitem

  "To wszystko trwa zbyt długo". Brytyjczycy zmęczeni brexitem

  Jest porozumienie w sprawie brexitu. Ma pozwolić uniknąć chaosu w związku z Irlandią Północną oraz Irlandią. Nie będzie twardej granicy, ale pojawią się cła. Ich szczegóły będą jeszcze drobiazgowo ustalone. Część Brytyjczyków jest przerażona wizją brexitu z umową czy bez, część się na to cieszy, ale niemal wszyscy są już tym bardzo zmęczeni i po prostu nie chcą o tym słyszeć.

  czytaj więcej »
 • Marian Banaś wraca do pracy po bezpłatnym urlopie

  Marian Banaś wraca do pracy po bezpłatnym urlopie

  Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przerywa milczenie i wbrew oczekiwaniu nie podaje się do dymisji. Banaś wydał także oświadczenie, w którym stwierdził, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli".

  czytaj więcej »
 • Uderzenie w grupę handlującą kobietami. 13 osób zatrzymanych

  Uderzenie w grupę handlującą kobietami. 13 osób zatrzymanych

  Policja rozbiła szajkę przemytników ludzi, którzy handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji. Zatrzymano 13 osób, obywateli Polski i Ukrainy. Grozi im do 15 lat więzienia. Wśród ofiar były kobiety z Ameryki południowej. Przestępcy rekrutowali kobiety na terenie Peru i Kolumbii. Obiecywali normalną, uczciwą pracę za godziwe pieniądze. Uwolnione przez policję kobiety były więzione w Polsce pół roku. Teraz będą pod opieką fundacji "La Strada".

  czytaj więcej »
 • Kontrola CBA w sprawie Mariana Banasia ma się dziś zakończyć. Dymisja "możliwa"

  Kontrola CBA w sprawie Mariana Banasia ma się dziś zakończyć. Dymisja "możliwa"

  CBA od pół roku przyglądało się oświadczeniom majątkowym byłego ministra finansów i obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli. - Prawdopodobnie zakończyła się ta kontrola - powiedział w środę rano wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Dodał, że dymisja Mariana Banasia jest możliwa. Jak poinformowała w środę NIK, prezes Marian Banaś nie złożył dymisji, a przebywa na urlopie bezpłatnym.

  czytaj więcej »
 • Turecka ofensywa trwa. Kurdowie i syryjski rząd zamierzają walczyć o Manbidż

  Turecka ofensywa trwa. Kurdowie i syryjski rząd zamierzają walczyć o Manbidż

  Trwa turecka ofensywa przeciwko Kurdom w północnej Syrii. Wycofujący się Kurdowie poprosili o pomoc syryjską armię rządową. ONZ alarmuje: z północnej Syrii uciekło już 160 tysięcy ludzi, a około 70 tysięcy z nich to dzieci. W najbliższych dniach kluczowe będzie miasto Manbidż. Są już w nim z jednej strony bojownicy kurdyjscy i armia rządowa, a z drugiej strony bojownicy Narodowej Armii Syrii wspierani przez Turków.

  czytaj więcej »
 • Iwona Hartwich w Sejmie, Bernadeta Krynicka już nie. Kim są nowi posłowie?

  Iwona Hartwich w Sejmie, Bernadeta Krynicka już nie. Kim są nowi posłowie?

  Nowy parlament to też nowe twarze. Wśród posłów debiutantów są architekt, miejska aktywistka, historyk i młoda mama, która zapowiada, że do pracy w Sejmie będzie przychodzić z dzieckiem. Znana z protestu niepełnosprawnych Iwona Hartwich też została posłanką, choć ma zakaz wstępu do Sejmu. Koalicja Obywatelska i Lewica mają najwięcej debiutujących posłów.

  czytaj więcej »
 • Kogo zabraknie w Sejmie? Najwięksi przegrani wyborów

  Kogo zabraknie w Sejmie? Najwięksi przegrani wyborów

  Byłemu prokuratorowi stanu wojennego i przewodniczącemu sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wyborcy powiedzieli "dość". Stanisław Piotrowicz nie dostał się do Sejmu. Wybory przegrali także Zbigniew Gryglas, Jerzy Meysztowicz, Piotr Apel i Bernadeta Krynicka.

  czytaj więcej »
tvnpix