Fakty w Południe

"Gazeta Wyborcza" publikuje fakturę w sprawie Srebrnej

"Gazeta Wyborcza" publikuje fakturę w sprawie Srebrnej

"Gazeta Wyborcza" publikuje fakturę w sprawie Srebrnej

Foto: tvn24 | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
Człowieku, pokaż fakturę - mówił o sprawie Srebrnej premier Mateusz Morawiecki. Po ujawnieniu "taśm Kaczyńskiego" jest faktura, a na niej ponad półtora miliona złotych, które miałaby zapłacić Austriakowi spółka. Dokument ujawniła "Gazeta Wyborcza". Faktura została wystawiona za prace związane z budową dwóch bliźniaczych wież w centrum Warszawy. Jednak prezes Jarosław Kaczyński z projektu się wycofał, a austriacki biznesmen za wykonaną pracę wynagrodzenia nie otrzymał.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

  Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

  Pomnik księdza Henryka Jankowskiego przewrócony. Grupa aktywistów obaliła monument słynnego kapelana Solidarności w środku nocy w centrum Gdańska. Trzy osoby zostały zatrzymane. W wysłanym do dziennikarzy oświadczeniu mężczyźni tłumaczą, że to manifest przeciwko obojętności Kościoła na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu dzieci i młodzieży przez prałata. - Chcieliśmy pomnik usunąć - mówią przedstawiciele miasta, ale - jak dodają - powinno się to odbyć z poszanowaniem norm.

  czytaj więcej »
 • Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

  Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

  Wynik głosowania był do przewidzenia. Chodziło o debatę i publiczne wypunktowanie zarzutów pod adresem ministra sprawiedliwości - mówili politycy opozycji i wyliczali ataki na Trybunał Konstytucyjny czy upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. - Zdarta płyta - komentował zarzuty Zbigniew Ziobro i przekonywał, że rośnie poczucie bezpieczeństwa Polaków, a przestępczość spada. Bronił go premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński pojawił się tylko na głosowanie.

  czytaj więcej »
 • Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

  Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

  W Watykanie o pedofilii w Kościele. "W obliczu plagi wykorzystywania seksualnego nieletnich, którego sprawcami byli ludzie Kościoła, postanowiłem wezwać was, patriarchów, kardynałów, arcybiskupów, przełożonych zakonów i odpowiedzialnych, abyśmy wszyscy razem z uległością słuchali wołania najmniejszych, którzy proszą o sprawiedliwość" - powiedział papież Franciszek otwierając szczyt poświęcony walce z pedofilią wśród księży. To pierwsze globalne wydarzenie w historii Kościoła poświęcone temu problemowi. Do rąk papieża trafił też polski raport.

  czytaj więcej »
 • Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

  Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

  Pies szarpał 8-miesięczną dziewczynką jak lalką, dotkliwie pogryzł też jej 3-letniego brata. Dramat rozegrał się pod koniec czerwca ubiegłego roku na Mazowszu. Teraz przed sądem staje ojciec dziewczynki. Kamil G., zdaniem śledczych, wypuszczając amstaffa bez kagańca, naraził dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna wycofał się z wcześniejszego przyznania się do winy.

  czytaj więcej »
 • Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

  Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

  32-letni Marcin B. dał coś chłopcom, oni to zapalili, a po chwili zaczęli słaniać się na nogach i osunęli się na podłogę - nagrała to kamera monitoringu na klatce schodowej w czerwcu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju. 15-latek i 16-latek przez tydzień walczyli o życie w szpitalu. Wcześniej Marcin B. kupił tę substancję od 25-letniego Michała K. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko obu mężczyznom.

  czytaj więcej »
 • Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

  Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

  19-letnia Shamima Begum, która w 2015 roku wyjechała z Londynu do Syrii, gdzie wyszła za bojownika tak zwanego Państwa Islamskiego, została pozbawiona brytyjskiego obywatelstwa, co ma zablokować jej powrót do kraju. Sprawa nastolatki wzbudza duże emocje wśród brytyjskiej opinii publicznej od ubiegłego tygodnia, kiedy Begum zapowiedziała starania o powrót do kraju, gdzie chciałaby wychowywać swoje dziecko.

  czytaj więcej »
 • Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

  Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

  Na czubku drzewa, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na świeżym powietrzu i bez szefa. To praca marzeń - przekonują szyszkarze. Ale też zaznaczają, że trzeba mieć stalowe nerwy, bo praca na wysokości nie jest dla każdego. Zbieracze szyszek właśnie mają swoje żniwa. Z zebranych leśnych plonów może powstać nawet pół miliarda nowych drzew.

  czytaj więcej »
 • Opozycja pyta o spotkanie Kaczyński-Ziobro

  Opozycja pyta o spotkanie Kaczyński-Ziobro

  Co innego powiedział nasz klient, a co innego znalazło się w protokole - pełnomocnik austriackiego biznesmena opowiada, jak wyglądało przesłuchanie Geralda Birgfellnera w prokuraturze, a opozycja pyta ministra sprawiedliwości o postępowanie w sprawie Srebrnej i o tajne spotkanie Zbigniewa Ziobry z Jarosławem Kaczyńskim. Konkretnych odpowiedzi brak.

  czytaj więcej »
 • Harvestery tną drzewa pod przekop na Mierzei Wiślanej

  Harvestery tną drzewa pod przekop na Mierzei Wiślanej

  Ruszyła wycinka drzew. Celem jest przekop Mierzei Wiślanej. Jak na razie pracują harvestry - tną drzewa pod okiem policji i leśników. Wycinka ruszyła chwilę po tym, jak wojewoda pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację przekopu. Według biura prasowego decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. W tle jest sprzeciw ekologów i apel Komisji Europejskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix