Fakty w Południe

Najpierw uderzył w twarz, potem próbował potrącić. Jest wyrok dla kierowcy z Leszna

Najpierw uderzył w twarz, potem próbował potrącić. Jest wyrok dla kierowcy z Leszna

Najpierw uderzył w twarz, potem próbował potrącić. Jest wyrok dla kierowcy z Leszna

Foto: Wielkopolska policja | Video: Patryk Hyży / Fakty w Południe
Ona przechodziła przez przejście dla pieszych, on uderzył ją w twarz i próbował potrącić. Do zdarzenia doszło w lipcu w Lesznie. Teraz agresywny kierowca poniesie konsekwencje swojego zachowania, bo sąd właśnie wydał wyrok w jego sprawie.

Autor: Patryk Hyży / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Jest odpowiedź rządu na uchwałę Sądu Najwyższego

  Jest odpowiedź rządu na uchwałę Sądu Najwyższego

  W czwartek trzy izby Sądu Najwyższego podjęły uchwałę dotyczącą statusu i legalności zasiadania w składach sędziowskich osób wybranych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Odpowiedź Zbigniewa Ziobry i wiceministrów sprawiedliwości na uchwałę pojawiła się po dwóch i pół godzinach. - Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych - mówił Ziobro. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z prawem uchwałę połączonych izb Sądu Najwyższego może uchylić tylko uchwała połączonych izb Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej »
 • Odroczone rozprawy, chaos, niepewność. Sądy reagują na uchwałę Sądu Najwyższego

  Odroczone rozprawy, chaos, niepewność. Sądy reagują na uchwałę Sądu Najwyższego

  Niepewność i chaos - nie tylko polskich, ale i europejskich sądów, bo dziś nie mamy pewności, kto został sędzią - słyszymy z Sądu Najwyższego. Jest uchwała w sprawie tego, czy sędziowie powołani przez nową - wybraną przez polityków Krajową Radę Sądownictwa - są sędziami wybranymi legalnie czy nie. I czy ich orzeczenia są legalne. - To nie jest wymysł Sądu Najwyższego. - Sprawdzenia wymaga od nas unijny Trybunał Sprawiedliwości - mówi sędzia SN Włodzimierz Wróbel. Politycy PiS twierdzą, że uchwałę wydano z rażącym naruszeniem prawa, ale kierują ją do Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej »
 • Zderzył się z barierką, przed radiowozem uciekł w las. Kolejny kierowca po alkoholu

  Zderzył się z barierką, przed radiowozem uciekł w las. Kolejny kierowca po alkoholu

  Pijanych kierowców na polskich drogach jest coraz więcej. W zeszłym roku zatrzymano ich aż sto jedenaście tysięcy - sześć tysięcy więcej niż w 2018 roku. Przykładów nie brakuje. W Bolesławcu zatrzymano kierowcę, który zderzył się z drogową barierą, a przed policyjnym radiowozem usiłował ukryć się w lesie. Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego kierowcę Ubera, który miał dwa promile alkoholu we krwi. Konsekwencje takich zachowań mogą być tragiczne.

  czytaj więcej »
 • Spór o "spór kompetencyjny". Chodzi o sposób wyłaniania sędziów przez nową KRS

  Spór o "spór kompetencyjny". Chodzi o sposób wyłaniania sędziów przez nową KRS

  W czwartek rozpoczęło się posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego: Izby Cywilnej, Izby Karnej oraz Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Zgromadzenie 60 sędziów dotyczy podstawowej kwestii - legalności zasiadania w składach sędziowskich osób wybranych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Przed rozpoczęciem posiedzenia rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski zapewniał, że sąd ma całą gamę teoretycznych możliwości.

  czytaj więcej »
 • Rekordowe cofnięcie licznika. "Zniknął" ponad milion kilometrów

  Rekordowe cofnięcie licznika. "Zniknął" ponad milion kilometrów

  Nowy rekordzista i nowy rekordowy przekręt. Policjanci z łódzkiej drogówki nie mieli wątpliwości, że przy liczniku ktoś coś kręcił, ale że "wykręcił" grubo ponad milion kilometrów, to sytuacja niecodzienna. Jeden z mieszkańców Mławy cofnął licznik w swojej ciężarówce o ponad milion 326 tysięcy kilometrów. Jak pokazują policyjne statystyki, powszechną rzeczą jest to, że kierowcy przy licznikach majstrują, chociaż to przestępstwo.

  czytaj więcej »
 • Listy poparcia do KRS pozostają niejawne. "Ja bym to ujawnił"

  Listy poparcia do KRS pozostają niejawne. "Ja bym to ujawnił"

  Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki, który jest też członkiem Krajowej Rady Sądownictwa, specjalnie przerwał urlop, by ręcznie napisać zawiadomienie o cofnięciu delegacji na wyjazd do Warszawy sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. To posłużyło za pretekst Kancelarii Sejmu, by sędziemu Juszczyszynowi nie pokazywać żadnych list poparcia kandydatów na członków sędziów KRS. Za ujawnieniem list są poseł PiS Zbigniew Girzyński i rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera.

  czytaj więcej »
 • Kolejna ofiara tajemniczego wirusa z Chin

  Kolejna ofiara tajemniczego wirusa z Chin

  Zmarła czwarta osoba zakażona tajemniczym wirusem z Chin, który wywołuje chorobę płuc. Tamtejsze służby mówią o ponad 200 chorych, ale według międzynarodowych ekspertów do spraw zdrowia - może być ich nawet 10 razy więcej. Wszystko wskazuje na to, że nowy koronawirus, którego ognisko wykryto w mieście Wuhan, jest równie groźny jak SARS, który pojawił się na początku tego tysiąclecia i zabił 700 osób. Wirus nie jest już tylko zmartwieniem Chin, bo przedostał się za granicę.  

  czytaj więcej »
 • Podróż do Sejmu i cofnięta delegacja. Czy sędzia Juszczyszyn zobaczył listy poparcia?

  Podróż do Sejmu i cofnięta delegacja. Czy sędzia Juszczyszyn zobaczył listy poparcia?

  Sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi nie okazano list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie wrócił z urlopu i cofnął wcześniej wydaną przez wiceprezesa delegację. Paweł Juszczyszyn do Kancelarii Sejmu przyjechał, by zobaczyć listy poparcia dla sędziów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia postanowił w procesie sprawdzić, czy inny sędzia jest prawidłowo powołany. Ponieważ uczyniła to nowa KRS - musiał sprawdzić, czy i członkowie KRS powołani są zgodnie z prawem.

  czytaj więcej »
 • Wyniki kontroli w sprawie 9-miesięcznej Blanki. "Brak zaangażowania"

  Wyniki kontroli w sprawie 9-miesięcznej Blanki. "Brak zaangażowania"

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olecku miał opiekować się rodziną 9-miesięcznej Blanki. Dziewczynka została brutalnie zamordowana, zmarła 22 czerwca ubiegłego roku. Jej matka została aresztowana i jest główną podejrzaną w sprawie. Jak stwierdzili urzędnicy kontrolujący instytucję, MOPS nie wszczął procedury niebieskiej karty, choć były ku temu przesłanki, nierzetelnie prowadził wywiady środowiskowe i stosował utarte schematy, który były niewystarczające.

  czytaj więcej »
 • SpaceX na prostej drodze do lotów załogowych

  SpaceX na prostej drodze do lotów załogowych

  Próba generalna zdana celująco. System ewakuacyjny statku kosmicznego Dragon działa. Teraz przed SpaceX ostatnia prosta przed wysłaniem astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Firma Elona Muska może tym samym przełamać obecny monopol Rosjan na transport załogowy w kosmos.

  czytaj więcej »
 • Opozycja apeluje do marszałek Sejmu, by wyznaczyła datę wyborów prezydenckich

  Opozycja apeluje do marszałek Sejmu, by wyznaczyła datę wyborów prezydenckich

  Kandydaci są, daty wyborów prezydenckich nie ma. Dlatego opozycja apeluje do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o jej wyznaczenie, by móc oficjalnie ruszyć z kampanią. O reelekcję, z poparciem PiS, będzie walczył prezydent Andrzej Duda. Platforma Obywatelska postawiła na Małgorzatę Kidawę-Błońską. PSL zarekomendowało swojego prezesa, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kandydatem lewicy został Robert Biedroń, a Konfederacji - Krzysztof Bosak. Niezależnie, z poparciem własnego komitetu, będzie startował Szymon Hołownia.

  czytaj więcej »
tvnpix