Fakty w Południe

Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

Foto: Erik S. Lesser / PAP/EPA | Video: Julia Fligiel / Fakty w Południe
Z Teksasu do Waszyngtonu - z najwyższymi honorami - ostatnia podróż 41 prezydenta Stanów zjednoczonych. Trumna z ciałem George’a Busha seniora została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu. Hołd oddali mu prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią, a także wiceprezydent, kongresmeni czy sędziowie Sądu Najwyższego i obywatele, którzy przychodzą, by docenić służbę swojego prezydenta.

Autor: Julia Fligiel / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bez nominacji. "Zimna wojna" nie powalczy o Złote Globy

  Bez nominacji. "Zimna wojna" nie powalczy o Złote Globy

  Jest wielkim przebojem sezonu, chwalonym przez krytyków i wielokrotnie nagradzanym filmem, ale o Złote Globy nie powalczy. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego bez nominacji. Ani dla samego filmu, ani za reżyserię i scenariusz. Nie udało się też Joannie Kulig, która miała apetyt na statuetkę w kategorii najlepsza aktorka dramatyczna.

  czytaj więcej »
 • Wypadek autokaru na Dolnym Śląsku. "Sytuacja była tragiczna"

  Wypadek autokaru na Dolnym Śląsku. "Sytuacja była tragiczna"

  1 osoba nie przeżyła, a 5 jest w ciężkim stanie po wypadku autokaru na Dolnym Śląsku. Autokarem podróżowało 51 osób, w większości niepełnosprawnych. Byli na wycieczce we Wrocławiu. Prokuratura i policja szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego autokar przewrócił się na bok. Kierowca został zatrzymany, był trzeźwy.

  czytaj więcej »
 • Wykrył nieprawidłowości w SKOK Wołomin, teraz został zatrzymany przez prokuraturę

  Wykrył nieprawidłowości w SKOK Wołomin, teraz został zatrzymany przez prokuraturę

  Kiedyś uznawani za najbardziej skrupulatnych kontrolerów polskich banków. Teraz szef KNF Andrzej J. i podlegli mu urzędnicy zostali zatrzymani w związku ze śledztwem w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin. Zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków. Jednym z zatrzymanych jest były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, który w 2014 roku ledwie uszedł z życiem pobity przez bandytów powiązanych ze SKOK Wołomin.

  czytaj więcej »
 • Szpitale zapełniają się przed świętami. Lekarze: nie zostawiajcie bliskich

  Szpitale zapełniają się przed świętami. Lekarze: nie zostawiajcie bliskich

  Lekarze alarmują – nie zostawiajcie najbliższych na święta w szpitalach. Polskie szpitale w okresie świątecznym zapełniają się starszymi ludźmi. A szpital to przecież nie przechowalnia. Święta powinno się spędzać w domu z bliskimi. Do tego, żeby tak było przekonują lekarze w całym kraju. Izba Lekarska w Warszawie prowadzi kampanie społeczną "Wspólne święta", do której chętnie przyłączają się też łódzkie szpitale.

  czytaj więcej »
 • "Zielony konserwatyzm". Tak rząd chce teraz walczyć o jakość powietrza

  "Zielony konserwatyzm". Tak rząd chce teraz walczyć o jakość powietrza

  Czwarty dzień szczytu klimatycznego w Katowicach - i pojecie "zielonego konserwatyzmu". Tak minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz określa podejście rządu do kwestii poprawy jakości powietrza. W skrócie - ma to ma oznaczać długofalowe działania zmierzające do redukcji zużycia węgla w produkcji energii elektrycznej. Odejście od węgla to nie tylko problem dla górników, ale też szansa na nowe miejsca pracy.

  czytaj więcej »
 • Siedem osób ewakuowanych ze szlaku na Śnieżkę. Byli w krótkich spodenkach

  Siedem osób ewakuowanych ze szlaku na Śnieżkę. Byli w krótkich spodenkach

  Ratownicy ewakuowali siedem osób ze szlaku na Śnieżkę. Wszystkie są w stanie hipotermii. Wszystkie próbowały zdobyć szczyt w strojach nieodpowiednich na taką wyprawę. Krótkie spodenki i topy - przy odczuwalnej temperaturze minus 15 stopni. GOPR podkreśla, że to skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Gdyby nie błyskawiczna interwencja, mogło się skończyć tragicznie.

  czytaj więcej »
 • Przejażdżka po torze z legendarnym pilotem rajdowym. "Spełniliśmy marzenia chłopców"

  Przejażdżka po torze z legendarnym pilotem rajdowym. "Spełniliśmy marzenia chłopców"

  Maciej Wisławski, legenda polskich rajdów, spełnił marzenia dwóch chłopców chorych na autyzm - Bartka oraz Arka. Chłopcy usiedli na prawym fotelu i razem z pilotem rajdowym jeździli po profesjonalnym torze. Przejazd zainaugurował akcję charytatywną Fundacji Jaś i Małgosia oraz Grupy Bednarek. Pomysł powstał przy okazji pracy nad innym projektem - kalendarzem, z którego dochód w całości zostanie przekazany na działania fundacji.

  czytaj więcej »
 • Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

  Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

  Pięć tysięcy "klaskaczy" dla kibiców Leicister City złożą niepełnosprawni z Goleniowa. Fani drużyny, która dwa lata temu zdobyła tytuł mistrza Anglii, dostaną gadżety przed sobotnim meczem w Premier League. Niepełnosprawni składają je w ramach praktyk przygotowujących do pracy w nowym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Przyszli pracownicy cieszą się, że mogą pomóc i to przy tak prestiżowym zadaniu. Cieszą się też, że od stycznia będą mieli stałe zatrudnienie.

  czytaj więcej »
 • Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

  Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

  Aplikacja na telefon i aspiryna nowym sposobem na donoszenie ciąży. W jednym ze szczecińskich szpitali trwają przygotowania do pilotażowego programu, który ma pomóc kobietom, u których dotąd trzeba było rozwiązywać ciążę przedwcześnie. Zakwalifikowane do programu panie pobiorą aplikację na telefon, gdzie będą gromadzone ich wyniki. Kiedy coś zaniepokoi lekarza badań prenatalnych, zdecyduje on o podawaniu odpowiedniej dawki aspiryny. Jedną z pacjentek przyjmujących ten znany wszystkim lek jest chorująca na nadciśnienie pani Anna, która kilka godzin po nagraniu urodziła przez cesarskie cięcie.

  czytaj więcej »
 • Philip Zimbardo zachwycony fenomenem Szlachetnej Paczki. "Daje ludziom godność

  Philip Zimbardo zachwycony fenomenem Szlachetnej Paczki. "Daje ludziom godność

  Polska Szlachetna Paczka, wolontariusz w nią zaangażowani i liczba ludzi, którzy chcą pomagać, to fenomen w skali światowej - tak uważa słynny psycholog społeczny Philip Zimbardo. I zamierza bliżej przyjrzeć się temu zjawisku wraz z polskimi psychologami. Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższą sobotę - 8 grudnia. A jeśli ktoś jeszcze chciałby być częścią tego fenomenu, to nadal 1000 rodzin czeka na pomoc.

  czytaj więcej »
 • Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

  Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

  Z Teksasu do Waszyngtonu - z najwyższymi honorami - ostatnia podróż 41 prezydenta Stanów zjednoczonych. Trumna z ciałem George’a Busha seniora została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu. Hołd oddali mu prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią, a także wiceprezydent, kongresmeni czy sędziowie Sądu Najwyższego i obywatele, którzy przychodzą, by docenić służbę swojego prezydenta.

  czytaj więcej »
tvnpix