Fakty w Południe

Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

Trwa sprzątanie i liczenie strat na warszawskich Powązkach po czwartkowej burzy

Foto: Fakty w Południe | Video: Ewa Paluszkiewicz / Fakty w Południe
Na warszawskich Powązkach trwa szacowanie strat po czwartkowej burzy. Widok jest przerażający: powyrywane potężne drzewa i rozbite zabytkowe nagrobki. Na cmentarzu cały czas słychać dźwięk pił. Gdy już uda się posprzątać, będzie musiała rozpocząć się renowacja wielu grobów. Ani zarząd nekropolii ani Archidiecezja Warszawska nie są w stanie określić ostatecznego kosztu naprawy zabytkowej części Powązek.

Autor: Ewa Paluszkiewicz / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Jak ze smogiem mogą radzić sobie małe gminy?

  Jak ze smogiem mogą radzić sobie małe gminy?

  O ile władze lokalne i gospodarze mogą apelować i zachęcać do zmiany nawyków na zdrowsze dla wszystkich, to nie maja już narzędzi do tego, by karać na przykład za palenie byle czym. O problemie opowiedział reporterowi TVN24 Kazimierz Kaczmarek, wójt podtoruńskiej gminy Wielka Nieszawska.

  czytaj więcej »
 • Zarzuty za rajd na pasach, rozbity gang narkotykowy

  Zarzuty za rajd na pasach, rozbity gang narkotykowy

  Nadal nie można przesłuchać mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo kobiety w Lublinie. Ma on ciężkie obrażenia po pożarze samochodu. Ciało kobiety znaleziono przed budynkiem. Sprawę bada prokuratura. Są za to najnowsze ustalenie w sprawie rajdu po pasach w Płocku - kobieta usłyszała zarzuty. Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło także gang narkotykowy.

  czytaj więcej »
 • Pierwsze zatrzymania w sprawie zabójstwa w Krakowie

  Pierwsze zatrzymania w sprawie zabójstwa w Krakowie

  Są pierwsi zatrzymani w sprawie brutalnego zabójstwa nastolatka w Krakowie. To cztery osoby. Trwają poszukiwania kolejnych. Grupa około 10 mężczyzn uzbrojona w maczety i siekiery zaatakowała chłopaka 30 stycznia. Byli zamaskowani, ale mieli widoczne emblematy jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

  czytaj więcej »
 • Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Strażacy ochotnicy z wyrokiem. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skazał ich na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będą też musieli zapłacić odszkodowanie. Latem w czasie festynu w Radnicy postanowili oblać burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę. Strumień trafił go prosto w twarz i okaleczył.

  czytaj więcej »
 • Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  W oficjalnym komunikacie dwór królewski poinformował, że książę zmarł we wtorek. Miał 83 lata. W komunikacie napisano również, że Henryk zmarł we śnie, a przy jego boku czuwali królowa Małgorzata i ich synowie. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u niego nowotwór płuca. Jego stan pogorszył się podczas prywatnej podróży do Egiptu. 28 stycznia trafił do szpitala w Kopenhadze. Tuż przed śmiercią na jego życzenie został przewieziony do królewskiej rezydencji leżącej około czterdziestu kilometrów na północ od stolicy Danii. Książę Henryk pochodził z Francji. W 1967 roku poślubił następczynię tronu Danii, księżniczkę Małgorzatę, która została koronowana 5 lat później. W swojej przybranej ojczyźnie nigdy nie uzyskał tytułu królewskiego, co było powodem jego urazy, której nigdy nie ukrywał. W ubiegłym roku książę Henryk oświadczył, że nie chce być pochowany - jak nakazuje tradycja - w królewskiej nekropolii u boku małżonki.

  czytaj więcej »
 • Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  9-latka uwięziona pod metrową warstwą błota i skuteczna interwencja brazylijskiej policji. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym widać jak policjanci odkopują i uwalniają dziewczynkę. Funkcjonariusze patrolowali okolice, gdy podbiegła do nich kobieta. Przekazała, że na 9-letnią dziewczynkę zeszła lawina błotna, a dziecko jest uwięzione pod powierzchnią. Służby zrezygnowały z ciężkiego sprzętu i razem z obecnymi na miejscu ludźmi zaczęto kopać i usuwać ziemię rękami. Po chwili udało się zlokalizować dziewięciolatkę. Dziewczynka przygnieciona była metrową warstwą błota i miała problemy z oddychaniem. W pierwszej kolejności zapewniono jej dostęp do świeżego powietrza. Potem udało się ją wyciągnąć. 9-latka została zabrana do szpitala i - jak przekazują służby - zdążyła już wydobrzeć.

  czytaj więcej »
 • Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk - były opozycjonista i legenda Solidarności został w środę rano wyprowadzony w kajdankach ze swojego mieszkania. Został doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy na służbie. Padają pytania czy taka forma zatrzymania była niezbędna. Policja odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, zwolniony już Frasyniuk, że z obecną władzą rozmawiać nie będzie.

  czytaj więcej »
 • Komin House'a, Czarna Piramida i Szyjka od Butelki. Co czeka Polaków na K2

  Komin House'a, Czarna Piramida i Szyjka od Butelki. Co czeka Polaków na K2

  Narodowa wyprawa na K2 trwa mimo przeciwności. Rafał Fronia czeka w Skardu na lot do Islamabadu. Wraca do kraju. Jego koledzy zostają i walczą. Po zmianie trasy pojawiły się kolejne problemy. Denis Urubko, który dokonał rekonesansu do wysokości 6500 m, przekazał, że "na drodze jest trochę starych lin, ale są braki wymagające uzupełnienia". Co to oznacza dla powodzenia całej misji i jakie są dalsze plany Polaków?

  czytaj więcej »
 • Bitwa na pomarańcze w Piemoncie. 180 osób rannych

  Bitwa na pomarańcze w Piemoncie. 180 osób rannych

  W tej tradycyjnej karnawałowej imprezie wzięło udział ponad 40 tysięcy osób. Zabawa jak co roku przyciągnęła tłumy turystów z całego świata. Uczestnicy bitwy uzbrojeni w kaski i specjalne ochraniacze obrzucali się cytrusami. Spośród 180 rannych, 4 osoby trafiły do szpitali. Pozostałym pomocy udzielono w punktach medycznych zorganizowanych w pobliżu placu bitwy. Pomarańczowe bitwy organizowane są w trzy ostatnie dni karnawału. I co roku bilans obrażeń odniesionych podczas takich zabaw jest wysoki.

  czytaj więcej »
 • 19 maja w samo południe mają się pobrać książę Harry i Meghan Markle. Nowe szczegóły uroczystości

  19 maja w samo południe mają się pobrać książę Harry i Meghan Markle. Nowe szczegóły uroczystości

  Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle ma być skromniejszy od ślubu księcia Williama i księżnej Kate w Opactwie Westminsterskim, na którym było około dwóch tysięcy gości. Kaplica w Windsorze może pomieścić około 800 osób. To w niej ślub brali także książę Karol i Camila Parker-Bowles. Pałac Kensington poinformował, że po nabożeństwie o godzinie 13:00, para zrobi krótką przejażdżkę powozem po Windsorze, po czym wróci do zamku, gdzie odbędzie się weselne przyjęcie. Motywem uroczystości ma być klasyczna biel. Wieczorem odbędzie się z kolei prywatna uroczystość na cześć młodej pary, wydana przez księcia Karola. Wcześniej Meghan Markle, która jest protestantką, zostanie ochrzczona w obrządku anglikańskim i przejdzie bierzmowanie. Ma także przyjąć brytyjskie obywatelstwo.

  czytaj więcej »
tvnpix