Fakty w Południe

Pytanie o karanie posłów opozycji. Marszałek Kuchciński: niech pani mi nie przeszkadza

Pytanie o karanie posłów opozycji. Marszałek Kuchciński: niech pani mi nie przeszkadza

Pytanie o karanie posłów opozycji. Marszałek Kuchciński: niech pani mi nie przeszkadza

Foto: tvn24 | Video: Michał Gołębiowski / Fakty w Południe
Gdyby to ode mnie zależało, to byłby tam porządek jak w wojsku - mówi marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Prezydium Sejmu, po raz czwarty, zdecydowało o karze finansowej dla posła PO Sławomira Nitrasa. Opozycja odbiera to jako czysto polityczny gest i pyta, dlaczego nie są karani posłowie partii rządzącej, a PiS szykuje nowe uprawnienia dla marszałka.

Autor: Michał Gołębiowski / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • O czym pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

  O czym pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

  Wakacje tuż tuż. W piątek zakończenie roku szkolnego, a po nim to, co dzieci małe i duże lubią najbardziej. Pierwsza fala wyjazdowa zaraz po ostatnim dzwonku i pierwszy wakacyjny weekend... Co i jak spakować, jak przygotować samochód do wyjazdu i o czym warto pamiętać wybierając się w podróż do innego kraju?

  czytaj więcej »
 • Do Rosji zjechali z całego świata. "Łączy nas futbol"

  Do Rosji zjechali z całego świata. "Łączy nas futbol"

  12 stadionów w jedenastu miastach, siedmiuset trzydziestu sześciu zawodników i 32 reprezentacje - to rosyjski mundial w liczbach. Tytułu będą bronić Niemcy. Rosjanie na mundialową infrastrukturę wydali 600 miliardów rubli. A to wszystko dla milionów kibiców. Wielu z nich już jest na miejscu.

  czytaj więcej »
 • Kłopotliwe sąsiedztwo lotniska. Pękają ściany i sypią się dachówki

  Kłopotliwe sąsiedztwo lotniska. Pękają ściany i sypią się dachówki

  Lotnisko w Katowicach było, jest i będzie, a w przyszłości czeka je rozwój. Rozwój czyli zwiększenie natężenia ruchu, a to nie cieszy okolicznych mieszkańców, którzy narzekają na hałas i uszkodzenia domów. Ściany pękają, a w weekend z jednego z dachów spadły dachówki. Szanse są jednak tylko na odszkodowania, bo o ograniczeniu ruchu lotniczego nie ma mowy.

  czytaj więcej »
 • Zniszczone samochody, uszkodzony dom. Szaleńczy rajd śmieciarki w oku kamery

  Zniszczone samochody, uszkodzony dom. Szaleńczy rajd śmieciarki w oku kamery

  Co najmniej dziewięć rozbitych samochodów, skoszony znak drogowy i uszkodzony dom - tak zakończył się szaleńczy rajd śmieciarki ulicami Brooklynu w Nowym Jorku. Na nagraniu z monitoringu widać jak rozpędzona śmieciarka z impetem uderza w zaparkowane wzdłuż ulicy samochody, a następnie w budynek. Wcześniej łamie drzewo i znak drogowy. Nie wiadomo dlaczego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Po zajściu 40-latek usiłował uciekać. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce policję. Aby zatrzymać mężczyznę funkcjonariusze użyli paralizatora. Nie jest jasne czy w chwili zdarzenia kierowca śmieciarki był w trakcie pracy.

  czytaj więcej »
 • "Chwila", która kosztuje życie dzieci

  "Chwila", która kosztuje życie dzieci

  Do sklepu, na pocztę, do urzędu. Wszędzie tylko na chwilę. Chwilę, która czasem kosztuje nawet życie. Co najmniej dziewięcioro dzieci zginęło w tym roku w Stanach Zjednoczonych po tym jak opiekunowie zostawili je zamknięte w samochodach. A gdy za oknem robi się ciepło i słonecznie - wnętrze auta nagrzewa się błyskawicznie.

  czytaj więcej »
 • Plaga pożarów wysypisk w Polsce. Rząd szykuje zmiany w prawie

  Plaga pożarów wysypisk w Polsce. Rząd szykuje zmiany w prawie

  Kłęby czarnego dymu było widać z wielu kilometrów - tym razem płonęło około dziewięciuset metrów kwadratowych składowiska makulatury w Piekarach Śląskich. Ale to nie jedyny pożar składowiska odpadów w środę. W Zgierzu strażacy musieli wrócić na składowisko plastiku, na którym z ogniem ostatnio walczyli przez niemal tydzień. Tym razem to nie było podpalenie, a samozapłon. W tym roku odnotowano już sześćdziesiąt trzy pożary wysypisk i składowisk śmieci, w tym dwadzieścia siedem pożarów dużych i bardzo dużych.

  czytaj więcej »
 • Od 21 lat szukają Andżeliki. Tak mogłaby teraz wyglądać

  Od 21 lat szukają Andżeliki. Tak mogłaby teraz wyglądać

  To był ostatni dzień ferii zimowych, od tamtej pory rodzina jej nie widziała. Andżelika zaginęła 21 lat temu, miała wtedy 10 lat. Przez lata codziennie pojawiały się pytania o to, gdzie jest i co się z nią dzieje. Teraz jest nowy portret, prezentujący jak mogłaby wyglądać teraz kobieta. Jest i nowa nadzieja rodziny.

  czytaj więcej »
 • Pod prąd, na wstecznym. Tak zjeżdżał z autostrady

  Pod prąd, na wstecznym. Tak zjeżdżał z autostrady

  Na nagraniu z monitoringu widać, jak kierowca na wstecznym biegu przejeżdża najpierw przez wszystkie pasy autostrady, a potem kieruje się na jeden ze zjazdów i tyłem wyjeżdża na drogę lokalną. Najprawdopodobniej przyczyną takiego zachowania kierowcy była awaria układu jezdnego. Departament Transportu w Ohio przestrzega: jeśli samochód ulegnie awarii, lepiej przeciągnąć go na pobocze i wezwać pomoc. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

  czytaj więcej »
 • W Białymstoku wstrzymano przyjęcia małych pacjentów

  W Białymstoku wstrzymano przyjęcia małych pacjentów

  Negocjacje z pielęgniarkami zakończyły się fiaskiem. Nie ma podwyżek, jest za to problem najmłodszych pacjentów. W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku wstrzymano planowane przyjęcia. Dyrekcja mówi, że sytuacja jest trudna, w poniedziałek do pracy nie przyszło 80 procent pielęgniarek.

  czytaj więcej »
tvnpix