Fakty w Południe

Prezydent Warszawy wszczyna postępowanie w sprawie kampanii Polskiej Fundacji Narodowej

Prezydent Warszawy wszczyna postępowanie w sprawie kampanii Polskiej Fundacji Narodowej

Prezydent Warszawy wszczyna postępowanie w sprawie kampanii Polskiej Fundacji Narodowej

Foto: Fakty w Południe | Video: Agnieszka Veljković / Fakty w Południe
Prezydent Warszawy bierze pod lupę działania Polskiej Fundacji Narodowej. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest jednym z dwóch ustawowych nadzorców fundacji i wszczyna postępowania wyjaśniające w związku z kampanią "Sprawiedliwe sądy". Politycy PiS podtrzymują, że kampania nie jest inicjatywą partyjną.

Autor: Agnieszka Veljković / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
autonajm_autowynajm
autonajm_autowynajm

Kancelaria Pani Prezydent ma tak dużo do pracy że niech zajmie sie lepiej swoimi podstawowymi obowiązkami a nie walką partyjna . Od dwóch lat oczekuję na wydanie decyzji odszkodowawczej w sprawie wywłaszczenia w URSUSIE i wczoraj kolejny raz Wojewoda unieważnił ją. Jak żyć skoro w 23 czerwca 2015 roku zostałem wywłaszczony a dziś mamy rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Na to skarżą się polscy więźniowie. Raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

    Na to skarżą się polscy więźniowie. Raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

    Wymuszanie zeznań, zastraszanie, przemoc, molestowanie, złe traktowanie, złe warunki - na to skarżą się więźniowie; i na to zwraca uwagę w najnowszym raporcie Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Takich skarg jest rocznie 40 tysięcy. Z raportu wynika również, że tylko 1 procent z tych skarg został uznany za uzasadniony. Są też skargi na policję. Dotyczą - zdaniem składających te skargi - nieludzkiego lub poniżającego traktowania. Na to każdego roku skarży się ponad 500 osób.

    czytaj więcej »
   • "Sugestie", by zgadzać się na strzelanie. Minister o "nadmiernej wrażliwości" w ochronie zwierząt

    "Sugestie", by zgadzać się na strzelanie. Minister o "nadmiernej wrażliwości" w ochronie zwierząt

    "Żyjemy w czasach nadmiernej wrażliwości w ochronie zwierząt" - to słowa ministra środowiska Henryka Kowalczyka na jednym ze spotkań z mieszkańcami Mławy. Minister środowiska mówił, że ochrony gatunkowej nie zdejmie, by uniknąć nowego konfliktu z Unią Europejską. Dodał jednak, że Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska mają "sugestie wręcz", by wydawać zgodę na odstrzały zwierząt chronionych.

    czytaj więcej »
   • Manifestacje w wielu miastach. Z tabliczkami "Konstytucja"

    Manifestacje w wielu miastach. Z tabliczkami "Konstytucja"

    Prof. Małgorzata Gersdorf to była prezes Sądu Najwyższego - tak uważa minister sprawiedliwości i powołuje się na konstytucję. Nie zgadza się z nim środowisko prawnicze i sama I Prezes SN, która zamierza dokończyć w imię prawa swoją 6-letnią kadencję. W czwartek także stawiła się do pracy, a sędziowie, adwokaci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i liczni obywatele - w geście sprzeciwu przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym i odwoływaniu sędziów, po raz kolejny manifestowali w kilku polskich miastach.

    czytaj więcej »
   • Liczyła się każda chwila. Policjant wspiął się po balkonach

    Liczyła się każda chwila. Policjant wspiął się po balkonach

    Wspinał się po balkonach jak Spiderman. Policjant uratował w ten sposób kobietę. Mieszkańcy jednego z osiedli w Sieradzu usłyszeli wołanie o pomoc starszej kobiety, które dochodziło z balkonu na trzecim piętrze. Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze nie mogli jednak dostać się do mieszkania. Jeden z nich, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, zaczął wpinać się po balkonach. Dzięki temu kobieta na czas trafiła do szpitala.

    czytaj więcej »
   • Jeden skok - i życie złamane. Poruszający film-ostrzeżenie

    Jeden skok - i życie złamane. Poruszający film-ostrzeżenie

    Jeden skok do wody - złamane życie. Ruszył sezon wakacyjny, a wraz z nim sezon na wypadki. Młody reżyser Daniel Rusin publikuje w sieci film i ostrzega amatorów wodnych kąpieli przed ryzykiem. Co roku po nieudanym skoku "na główkę" kręgosłup łamie około siedmiuset osób. Wielu sprawność traci bezpowrotnie. Film ma już ponad pięć milionów odsłon - może ci, którzy obejrzeli nagranie - nie zdecydują się na skok.

    czytaj więcej »
   • Na komendzie go obrażono, w karetce z niego kpiono. Wszystko nagrał

    Na komendzie go obrażono, w karetce z niego kpiono. Wszystko nagrał

    Nieuprzejmości, wulgaryzmy i kpiny. Mieszkaniec Krakowa stracił przytomność, a ratownicy medyczni w karetce stroili sobie z niego żarty. Pan Jerzy twierdzi, że najpierw został źle potraktowany przez policjantów, gdy zwrócił im uwagę, że stoją w niedozwolonym miejscu, a potem jeszcze gorzej przez medyków w karetce, gdy zemdlał. Wszystko nagrało się na dyktafon w telefonie komórkowym.

    czytaj więcej »
   • Zarabia duże pieniądze w portalu społecznościowym. A nie jest człowiekiem

    Zarabia duże pieniądze w portalu społecznościowym. A nie jest człowiekiem

    Może zarabiać naprawdę duże pieniądze, choć wcale nie jest człowiekiem. Lil Mikela ma ponad milion obserwujących na jednym z portali społecznościowych, współpracuje z największymi markami w świecie mody, a tak naprawdę jest komputerowym modelem. Problem w tym, że jej obserwujący, na których składają się głównie młodzi ludzie, doszukują się w niej wzoru. Po raz kolejny wraca więc temat nierealnych ideałów.

    czytaj więcej »
   • Książki wędrowały z rąk do rąk. Tak uczniowie przeprowadzili bibliotekę

    Książki wędrowały z rąk do rąk. Tak uczniowie przeprowadzili bibliotekę

    Ostrów Mazowiecka znalazła sposób na przeprowadzenie biblioteki do oddalonego o 500 metrów budynku. Książka po książce przenieśli je mieszkańcy i uczniowie, podając sobie woluminy z ręki do ręki. - To było niesamowite. Na niektórych dzieciach wywarło to takie dodatkowe wrażenie, bo przy tej okazji dzieci również czytały tytuły, czytały autorów. W ten sposób również mogły zapoznać się ze zbiorami naszej biblioteki - opowiada Ewa Matecka, wiceprezydent miasta. - To był taki happening literacki - dodaje.

    czytaj więcej »
   • O czym pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

    O czym pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

    Wakacje tuż tuż. W piątek zakończenie roku szkolnego, a po nim to, co dzieci małe i duże lubią najbardziej. Pierwsza fala wyjazdowa zaraz po ostatnim dzwonku i pierwszy wakacyjny weekend... Co i jak spakować, jak przygotować samochód do wyjazdu i o czym warto pamiętać wybierając się w podróż do innego kraju?

    czytaj więcej »
   tvnpix