Fakty w Południe

Nowe zadania, dodatkowych środków brak. Posłowie zatwierdzili budżet dla Rzecznika Praw Obywatelskich

Nowe zadania, dodatkowych środków brak. Posłowie zatwierdzili budżet dla Rzecznika Praw Obywatelskich

Nowe zadania, dodatkowych środków brak. Posłowie zatwierdzili budżet dla Rzecznika Praw Obywatelskich

Foto: tvn24 | Video: Jan Piotrowski / Fakty w Południe
Obowiązków przybyło, a pieniędzy będzie o 7 milionów złotych mniej w porównaniu do potrzeb na działalność Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosami posłów PiS sejmowa komisja zatwierdziła nowy budżet. Znacznie mniejszy niż wnioskowany.

Autor: Jan Piotrowski / Źródło: Faky w południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Strajk również w przedszkolach. "W jedności siła"

  Strajk również w przedszkolach. "W jedności siła"

  Nauczyciele w przedszkolach też chcą odejść od zajęć. A to właśnie opieka nad najmłodszymi jest teraz największym zmartwieniem, nie tylko rodziców. Są w Polsce miasta, gdzie za protestem opowiedziały się wszystkie placówki. Z tego powodu część powołała już sztaby kryzysowe.

  czytaj więcej »
 • Brexitu w marcu nie będzie. Pojawiły się dwa nowe terminy

  Brexitu w marcu nie będzie. Pojawiły się dwa nowe terminy

  Brexitu w marcu nie będzie, to już pewne. Pojawiły się za to dwa nowe przystanki na brexitowej mapie drogowej. 12 kwietnia to moment wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. Jeśli jednak w przyszłym tygodniu brytyjska Izba Gmin zaakceptuje porozumienie z Brukselą - termin rozwodu będzie odroczony do 22 maja. Decyzja przywódców unijnych państw była jednomyślna. Jednomyślności wciąż brak wśród Brytyjczyków. Obywatele mobilizują się i podpisują internetową petycję o anulowanie wyjścia z Unii. Na co nie chce się zgodzić premier May.

  czytaj więcej »
 • Apel minister Zalewskiej do nauczycieli. "Powtarza te same argumenty"

  Apel minister Zalewskiej do nauczycieli. "Powtarza te same argumenty"

  Minister edukacji Anna Zalewska prosi, by nauczyciele byli przy swoich uczniach. Zapewnia, że jest z nimi. I że jest z nimi w dialogu. Jakim? - pyta szef ZNP. I przypomina, że od 18 dni Anna Zalewska nie reaguje na postulaty nauczycieli. Co więcej, swoją reformą wywołała chaos, który tylko dzięki staraniom nauczycieli nie doprowadził do zapaści w polskiej szkole. Obie strony kompletnie się rozmijają. A sytuacja jest coraz bardziej napięta. Do strajku generalnego zostało 16 dni.

  czytaj więcej »
 • Miał zaciągać pożyczki u wiernych i ich nie spłacać. Proboszcz odwołany za długi

  Miał zaciągać pożyczki u wiernych i ich nie spłacać. Proboszcz odwołany za długi

  Niewielki kościół na Dolnym Śląsku, w tle ogromne długi. Kuria przygląda się sprawie z Koskowic i weryfikuje doniesienia lokalnych mediów - sprawdza, czy pieniądze parafian ucierpiały na finansowych interesach duchownego. Ks. Jacek w Koskowicach służył przez dwa lata. Sprawa wyszła na jaw, gdy duchowny miał przestać spłacać pożyczki zaciągane u wiernych. Wtedy o sprawie poinformowano biskupa. Proboszcz został odwołany i zawieszony w czynnościach kapłańskich. Do wyjaśnienia sprawy przebywa teraz w swoim rodzinnym domu.

  czytaj więcej »
 • May chce odroczyć brexit. Unia stawia warunek

  May chce odroczyć brexit. Unia stawia warunek

  Theresa May poprosiła Brukselę o trzy miesiące zwłoki w sprawie brexitu. Jednocześnie przyznała, że opinia publiczna jest już zmęczona przeciągającymi się dyskusjami na temat rozwodu z Unią. Winą za to obarczyła Izbę Gmin. Stąd apel do posłów, by wreszcie poparli umowę brexitową.

  czytaj więcej »
 • Porwał autobus z dziećmi i go podpalił. Dramatyczna akcja we Włoszech

  Porwał autobus z dziećmi i go podpalił. Dramatyczna akcja we Włoszech

  W środę koło Mediolanu na północy Włoch pochodzący z Senegalu 47-letni kierowca z włoskim obywatelstwem uprowadził autokar, którym wiózł ponad 50 gimnazjalistów, a potem go podpalił. Karabinierzy wybili szyby w autokarze i błyskawicznie wyprowadzili dzieci, a następnie aresztowali sprawcę. Chwilę potem autokar doszczętnie spłonął. 47-latek usłyszał zarzut porwania i zamiaru dokonania masowej zbrodni z terroryzmem jako okolicznością obciążającą.

  czytaj więcej »
 • Sprawa Srebrnej. Pełnomocnicy Birgfellnera złożyli zażalenie na bezczynność prokuratury

  Sprawa Srebrnej. Pełnomocnicy Birgfellnera złożyli zażalenie na bezczynność prokuratury

  Była zapowiedź - jest oficjalne zażalenie. Pełnomocnicy Geralda Birgfellnera poskarżyli się na bezczynność prokuratury. Ponad 6 tygodni od złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego wciąż trwają czynności sprawdzające. Decyzji o śledztwie brak. Są za to nowe szczegóły sprawy. Ksiądz Rafał Sawicz miał być w pokoju obok, gdy Gerald Birgfellner wręczał kopertę z 50 tysiącami złotych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Łapówka miała być właśnie dla członka rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego.

  czytaj więcej »
 • "To już jest desperacja wśród nauczycieli"

  "To już jest desperacja wśród nauczycieli"

  Temat palący, ale przełomu brak. Brak nawet oficjalnego komunikatu po rozmowie Duda-Morawiecki. Prezydent i premier przez dwie godziny w środę wieczorem rozmawiali o postulatach płacowych nauczycieli. Wcześniej - przed przyjazdem do Pałacu Prezydenckiego - Mateusz Morawiecki odwiedził Nowogrodzką, rozmawiał z prezesem PiS. Czy znajdą się pieniądze na podwyżki? W jakiej wysokości? Na razie porozumienia nie ma. ZNP podtrzymuje groźbę generalnego strajku, cierpliwość traci też oświatowa "Solidarność", która okupuje kuratorium w Krakowie.

  czytaj więcej »
 • Ponad 200 ofiar śmiertelnych cyklonu w Mozambiku

  Ponad 200 ofiar śmiertelnych cyklonu w Mozambiku

  Do ponad 200 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi, które nawiedziły pod koniec ubiegłego tygodnia Mozambik - poinformował we wtorek prezydent tego kraju Filipe Nyusi w telewizyjnym wystąpieniu po posiedzeniu rządu. W środkowej części Mozambiku dach nad głową straciło około 400 tysięcy osób. Wiele obszarów nadal odciętych jest od świata i nie dociera tam pomoc.

  czytaj więcej »
 • Wylała rzeka Missouri. Powódź zabiła cztery osoby

  Wylała rzeka Missouri. Powódź zabiła cztery osoby

  Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku powodzi w środkowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wylała najdłuższa rzeka w kraju - Missouri. Wiele miejscowości zostało całkowicie odciętych od świata. Amerykanie kolejny raz zmagają się z żywiołem i udowadniają, że potrafią się zjednoczyć.

  czytaj więcej »
 • Groźba strajku nauczycieli. Duda chce porozmawiać z Morawieckim

  Groźba strajku nauczycieli. Duda chce porozmawiać z Morawieckim

  Prezydent Duda chce porozmawiać z premierem Morawieckim o podwyżkach dla nauczycieli, ale jednocześnie zapowiada, że nie wszystkie żądania pedagogów da się od razu zrealizować. Mateusz Morawiecki zapewnia z kolei, że w porozumienie wierzy, ale na rozmowy z ZNP, mimo apeli, wciąż się nie zdecydował. Nauczyciele walczą o tysiąc złotych podwyżki i są coraz bardziej zniecierpliwieni. Co dalej ze strajkiem?

  czytaj więcej »
 • Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zginęły trzy osoby, pięć zostało rannych. 37-letni mężczyzna tureckiego pochodzenia podejrzany o atak w tramwaju w holenderskim Utrechcie został zatrzymany. Miał już wcześniej zatargi z prawem i był zatrzymywany przez organy ścigania. Służby podejrzewały go o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Motyw działania sprawcy na razie jest nieznany, ale nie są wykluczone pobudki osobiste.

  czytaj więcej »
tvnpix