Fakty w Południe

Zmienne warunki w Tatrach. W górach zima, w dolinach wiosna

Zmienne warunki w Tatrach. W górach zima, w dolinach wiosna

Zmienne warunki w Tatrach. W górach zima, w dolinach wiosna

Foto: tvn24 | Video: Konrad Borusiewicz / Fakty w Południe
Zmienna pogoda w Tatrach. Na dole już prawie wiosna, w górach nadal jest ponad metr śniegu.

Autor: Konrad Borusiewicz / Źródło: Fakty w Południe TVN24

Pozostałe informacje

 • Dobre prognozy, ale alarmy wciąż obowiązują

  Dobre prognozy, ale alarmy wciąż obowiązują

  Wielka woda i wielki strach. Jedni już najgorsze mają za sobą, inni czekają. Opady deszczu zdecydowanie słabną, ale żywioł potrafi zaskoczyć, więc nie ma mowy o odwołaniu alarmów. Fala wezbraniowa ma dotrzeć jeszcze do województwa świętokrzyskiego.

  czytaj więcej »
 • Fala kulminacyjna w Krakowie. Na całym południu Polski powódź dokonała wielu zniszczeń

  Fala kulminacyjna w Krakowie. Na całym południu Polski powódź dokonała wielu zniszczeń

  Podkarpacie i Małopolska - to te regiony najbardziej dotknęła powódź. W wielu miejscach przekroczone zostały stany alarmowe rzek. Odnotowano setki zgłoszeń o podtopionych i zalanych piwnicach, domach i drogach. W gminie Wilkowice ze względu na zagrożony katastrofą zbiornik retencyjny ewakuowano mieszkańców. Przez Kraków przeszła fala kulminacyjna na Wiśle. Nie tak wysoka jak przewidywano, ale straty i tak są. Są też wreszcie lepsze prognozy.

  czytaj więcej »
 • Ostatni dzień na przekonanie nieprzekonanych

  Ostatni dzień na przekonanie nieprzekonanych

  Piątek to ostatni dzień na przekonanie nieprzekonanych i nakłonienie wyborców do pójścia na wybory. Ostatni dzień kampanii, ostatni etap wyścigu do europarlamentu. O północy rozpoczyna się cisza wyborcza, a w niedzielę rozpocznie się głosowanie. "Każdy głos ma znaczenie" - przekonywał w przedwyborczym orędziu prezydent Andrzej Duda i podpisują się pod tym politycy wszystkich opcji.

  czytaj więcej »
 • Dramatyczny apel pracowników schroniska. "Odzew był ogromny"

  Dramatyczny apel pracowników schroniska. "Odzew był ogromny"

  Był rozpaczliwy apel o pomoc i błyskawiczna reakcja ludzi. Z podtopionego schroniska dla zwierząt w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu udało się ewakuować wszystkie zwierzęta. Po tym, jak woda przerwała wał przeciwpowodziowy, podtopiona została cała placówka. Na szczęście zwierzęta są już bezpieczne.

  czytaj więcej »
 • Raport o zatrudnieniu niepełnosprawnych w administracji rządowej. "Wskaźnik jest minimalny"

  Raport o zatrudnieniu niepełnosprawnych w administracji rządowej. "Wskaźnik jest minimalny"

  Rok temu podczas protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie ze strony polityków partii rządzącej padały zapewnienia o tym, że przecież osoby z niepełnosprawnościami mogą pracować i zarabiać. Jak wygląda to w praktyce? W 2018 roku we wszystkich sektorach odsetek zatrudnienia niepełnosprawnych wyniósł nieco ponad 26 procent. Jednak w urzędach centralnych nie przekracza on kilku procent.

  czytaj więcej »
 • W niedzielę wybory do europarlamentu. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu?

  W niedzielę wybory do europarlamentu. Co trzeba wiedzieć o głosowaniu?

  Ostatnie gorące godziny kampanii wyborczej i ostatni moment, żeby pobrać dokument uprawniający do głosowania poza miejscem swojego zamieszkania. Choć czas na dopisanie się do spisu wyborców już minął, wciąż można pobrać zaświadczenie, które pozwoli głosować w dowolnym miejscu w kraju i za granicą. Co więcej trzeba wiedzieć o głosowaniu?

  czytaj więcej »
 • Ostatnia prosta kampanii. "Wysoka frekwencja będzie sprzyjała dużym ugrupowaniom"

  Ostatnia prosta kampanii. "Wysoka frekwencja będzie sprzyjała dużym ugrupowaniom"

  Liczy się każdy głos. Już za trzy dni wybory do europarlamentu. Rządzący - choć kampanię w ostatnich dniach oficjalnie odsuwają na drugi plan - wcale nie zwalniają tempa. Premiera Morawieckiego i wicepremier Szydło widać głównie z mieszkańcami poszkodowanymi przez nawałnice i na zagrożonych zalaniem terenach. Każda z partii stara się maksymalnie zmobilizować swój elektorat przed ciszą wyborczą.

  czytaj więcej »
 • Dziesiątki ewakuowanych, setki zalanych budynków. Raport podtopieniowy z południa Polski

  Dziesiątki ewakuowanych, setki zalanych budynków. Raport podtopieniowy z południa Polski

  Poziom wody przekroczył stan alarmowy na 26 wodowskazach w dorzeczu Wisły i dwóch w dorzeczu Odry - poinformowało w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W innych miejscach przekroczone są stany ostrzegawcze. Wezbrania na rzekach występują głównie na południu Polski, gdzie z powodu intensywnego deszczu dochodzi do podtopień. Są też najwyższe ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami dla województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego, a gdy dodamy do tego aktualną sytuację, która już jest bardzo trudna, to robi się naprawdę niebezpiecznie. Wylewają potoki i mniejsze rzeki. Są podtopione wsie i miejscowości, a woda wdziera się na podwórka.

  czytaj więcej »
 • Reforma edukacji Anny Zalewskiej zbadana przez NIK. Miażdżący raport

  Reforma edukacji Anny Zalewskiej zbadana przez NIK. Miażdżący raport

  Kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli zbadali przygotowaną przez minister Annę Zalewską reformę edukacji. Wnioski? Zdaniem NIK nie przeanalizowano finansowych i organizacyjnych skutków likwidacji gimnazjów. Samorządy poniosły gigantyczne koszty. Problem z dostaniem się do wybranych liceów mają też absolwenci ósmych klas podstawówek i trzecich klas gimnazjów w tym podwójnym roczniku.

  czytaj więcej »
 • Rada Stała KEP zebrała się, by omówić problem pedofilii w Kościele

  Rada Stała KEP zebrała się, by omówić problem pedofilii w Kościele

  W końcówce kampanii cały czas obecny jest temat pedofilii w Kościele. Swoje pomysły zgłosili już politycy, teraz problemem będą zajmować się hierarchowie. W środę rozpoczyna się posiedzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jakie działania podejmie Kościół w walce z pedofilią w swoich szeregach? Czy zapadną w końcu konkretne decyzje?

  czytaj więcej »
 • Arcybiskup Gołębiewski o filmie Sekielskich

  Arcybiskup Gołębiewski o filmie Sekielskich

  Sprawa jest już załatwiona, nie jest już księdzem - tak arcybiskup senior ks. Marian Gołębiewski z Wrocławia komentuje sprawę Pawła K., byłego już księdza skazanego za pedofilię, którego arcybiskup przenosił z parafii do parafii. Historię pokazuje film braci Sekielskich. Znalazły się też oskarżenia ofiary, że przełożeni księdza tuszowali sprawę.

  czytaj więcej »
 • "Mama się spisała". Rodzina księcia bawiła się w ogrodzie

  "Mama się spisała". Rodzina księcia bawiła się w ogrodzie

  "Powrót do natury" to ogród zaprojektowany przez księżną Kate na tegoroczną ekspozycję londyńskiej wystawy Chelsea Flower Show. Tradycyjnie na dzień przed otwarciem po wszystkich 500 ogrodach na wystawie została oprowadzona Królowa Elżbieta II. Wcześniej także William i Kate razem z dziećmi bawili się w ogrodzie.

  czytaj więcej »
tvnpix