Fakty w Południe

"Nie dostają się do naszej szkoły dzieci szóstkowe. Pytają, kto w takim razie się dostaje"

"Nie dostają się do naszej szkoły dzieci szóstkowe. Pytają, kto w takim razie się dostaje"

"Nie dostają się do naszej szkoły dzieci szóstkowe. Pytają, kto w takim razie się dostaje"

Foto: tvn24 | Video: Agnieszka Veljković / Fakty w Południe
Renomowane licea tylko dla orłów. Podwójny rocznik to podwójny problem z dostaniem się do wybranych klas. Także ze względu na podniesione progi punktowe. Minimalna liczba wymaganych punktów za świadectwo i egzamin wstępny jest o wiele wyższa niż w poprzednich latach.  

ZOBACZ CAŁE "FAKTY W POŁUDNIE" NA TVN24GO

Autor: Agnieszka Veljković / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Druga przegrana Szydło. "Frakcja, do której należy PiS, powinna rozważyć wystawienie kogoś innego"

  Druga przegrana Szydło. "Frakcja, do której należy PiS, powinna rozważyć wystawienie kogoś innego"

  Beata Szydło po raz drugi przegrała głosowanie na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego. Głos sprzeciwu wobec tej kandydatury był jeszcze mocniejszy niż poprzednio. W komentarzach słychać, że nie jest właściwą kandydatką, ponieważ nie reprezentuje europejskich wartości i nie ma kompetencji do tej funkcji. - Frakcja, do której należy PiS, powinna rozważyć wystawienie kogoś innego na szefa tej komisji - mówi Agnes Jongerius, była wiceprzewodnicząca tej komisji.

  czytaj więcej »
 • "Czynności cały czas trwają". Policja wciąż bada sprawę zaginięcia Dawida

  "Czynności cały czas trwają". Policja wciąż bada sprawę zaginięcia Dawida

  Gdzie jest 5-letni Dawid Żukowski? Wtorek to szósta doba poszukiwań i wciąż brak odpowiedzi na pytanie, co stało się z chłopcem. Policja i prokuratura stanowczo dementują nieoficjalne informacje, które się pojawiły, i wciąż czekają na wyniki ekspertyz. Trwa szczegółowa analiza kryminalistyczna. Na przykład wciąż nie zostały do końca przebadane ubrania ojca, który rzucił się pod pociąg.

  czytaj więcej »
 • "To nie jest sprawiedliwe, ale nie mamy na to wpływu". Dyrektorzy o rekrutacji w Warszawie

  "To nie jest sprawiedliwe, ale nie mamy na to wpływu". Dyrektorzy o rekrutacji w Warszawie

  Same szóstki na świadectwie i egzamin zdany na 100 procent nie dają gwarancji dostania się do wybranej klasy w wymarzonym liceum. Mowa między innymi o najlepszym liceum w skali kraju, bo do XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie do trzech oddziałów dostali się wyłącznie laureaci konkursów i olimpiad. Dyrektorzy innych liceów też przyznają, że kryteria kwalifikacji były w tym roku dla uczniów trudniejsze, bo przez podwójny rocznik chętnych na jedno miejsce było więcej.

  czytaj więcej »
 • "Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół"

  "Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół"

  Warszawa, Wrocław, Poznań czy Łódź - to między innymi tam absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych dowiedzą się we wtorek, czy dostali się do wymarzonego liceum. O tym, czy otwierane będą kolejne klasy, miasta będą decydować po ogłoszeniu list przyjętych. W niektórych województwach to będzie końcówka lipca. Część samorządów od dawna przestrzegała, że nie wszędzie będzie to możliwe. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przyznał w poniedziałek, że nie wszędzie udało się stworzyć dwa razy więcej klas dla podwójnego rocznika. - Musimy brać pod uwagę możliwości techniczne szkół, ile jest tam pomieszczeń. Stąd ta nieco mniejsza liczba oddziałów - stwierdził.

  czytaj więcej »
 • Koniec poszukiwań w terenie. Policja analizuje zebrany materiał w sprawie zaginięcia Dawida

  Koniec poszukiwań w terenie. Policja analizuje zebrany materiał w sprawie zaginięcia Dawida

  Jest bardzo dużo zgłoszeń od ludzi i materiału operacyjnego, były przesłuchania, są nagrania z kamer. Wiadomo, gdzie był ojciec Dawida, udało się odtworzyć trasę jego przejazdu. Przeszukano ogromny teren, ale nadal ani śladu chłopca. Policja podkreśla, że teraz potrzebna jest szczegółowa analiza kryminalistyczna. Scenariuszy tego, co się wydarzyło, nadal jest co najmniej kilka. Dlatego zaangażowanie służb i społeczeństwa w odnalezienie chłopca pozostaje na najwyższym poziomie.

  czytaj więcej »
 • Barry rośnie w siłę. Luizjana szykuje się na uderzenie huraganu

  Barry rośnie w siłę. Luizjana szykuje się na uderzenie huraganu

  Luizjana w Stanach Zjednoczonych szykuje się na uderzenie huraganu. Meteorolodzy ostrzegają, że Barry jest na razie burzą tropikalną nad Atlantykiem, jednak zanim dotrze do lądu, może stać się huraganem. Barry przyniesie ze sobą silny wiatr i obfite opady deszczu, a w konsekwencji może doprowadzić do powodzi zagrażających życiu. Władze w całym regionie ogłosiły stan alarmowy i przymusową ewakuację części mieszkańców.

  czytaj więcej »
 • Pacjenci "polują na leki". A hurtownie świecą pustkami

  Pacjenci "polują na leki". A hurtownie świecą pustkami

  Apteki bez leków. Pacjenci - bez nadziei, że szybko się to zmieni. Farmaceuci alarmują - musimy odsyłać chorych z kwitkiem, bo hurtownie też świecą pustkami. Naczelna Izba Aptekarska w liście do ministra zdrowia wyświetliła problem, a problem dotyczy blisko pięciuset preparatów. Sytuacja z dnia na dzień się pogarsza - alarmują aptekarze i proszą resort o natychmiastowe działanie.

  czytaj więcej »
tvnpix