Fakty w Południe

Podkomisja ujawnia nowe tezy przed 88. miesięcznicą smoleńską

Podkomisja ujawnia nowe tezy przed 88. miesięcznicą smoleńską

Podkomisja ujawnia nowe tezy przed 88. miesięcznicą smoleńską

Foto: Fakty w Południe | Video: Katarzyna Skalska / Fakty w Południe
Przed Pałacem Prezydenckim odbędą się w czwartek kolejne, osiemdziesiąte ósme już obchody miesięcznicy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu już od środy rozstawione są barierki, które maja zapewnić bezpieczeństwo zgromadzonym. Ci, jak co miesiąc, wysłuchają przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Dzień przed miesięcznicą, podkomisja smoleńska w krótkim komunikacie przedstawiła swoje najnowsze tezy.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Andrzej Duda znów przyjmie Jarosława Kaczyńskiego. "PiS nieczysto gra z prezydentem"

  Andrzej Duda znów przyjmie Jarosława Kaczyńskiego. "PiS nieczysto gra z prezydentem"

  Miejsce akcji: Belweder. Czas: godzina 17:00. Bohaterowie: niezmienni, podobnie, jak temat spotkania. Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz czwarty w ostatnim czasie porozmawiają o zmianach w sądownictwie. Prezydent oceni partyjne poprawki do swoich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Opozycja komentuje - to nie konsultacje, tylko polityczne negocjacje. Natomiast prezydencka doradczyni Zofia Romaszewska ocenia jeszcze mocniej: "PiS gra nieczysto z prezydentem, a te poprawki to niemalże powrót do stanu pierwotnego".

  czytaj więcej »
 • Australia: nocna bójka dwóch kangurów

  Australia: nocna bójka dwóch kangurów

  W trakcie nocnego patrolu, policyjna kamera na podczerwień wychwyciła wymianę ciosów. Dwa kangury siłowały się przez około minutę. Trzeci obserwował, jak przebiega walka o dominację w rejonie. Warto dodać, że zwycięska dla jednego z samców walka, odbyła się w stanie Wiktoria.

  czytaj więcej »
 • USA: strzelanina w kompleksie biurowym w Maryland. Trzy osoby nie żyją

  USA: strzelanina w kompleksie biurowym w Maryland. Trzy osoby nie żyją

  Napastnik otworzył ogień i zabił trzy osoby. Ranił także dwie kolejne, które obecnie znajdują się w szpitalu. Ich stan lekarze określają jako krytyczny. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale już został zatrzymany. Zdaniem lokalnych funkcjonariuszy napastnik to 38-letni czarnoskóry Radee Labeeb Prince, który przez cztery miesiące pracował w biurowcu, gdzie doszło do strzelaniny.

  czytaj więcej »
 • Rezydenci zmieniają miejsce protestu. Karczewski: sytuacja nie eskaluje

  Rezydenci zmieniają miejsce protestu. Karczewski: sytuacja nie eskaluje

  Głodówka lekarzy - dzień siedemnasty. Rezydenci zmieniają miejsce protestu, ale nie zmieniają postulatów. Niezmienna jest też ich determinacja. Zwłaszcza, że do strajku dołączają inne zawody medyczne i inne miasta. Od wtorku siedem osób głoduje w Szczecinie. Coraz głośniej słychać hasło "strajk generalny". Co na to rządzący? Według marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, nie ma żadnej eskalacji protestu.

  czytaj więcej »
 • Noworodek znaleziony na ulicy w Szczecinku wciąż walczy o życie w szpitalu

  Noworodek znaleziony na ulicy w Szczecinku wciąż walczy o życie w szpitalu

  Stan noworodka, którego odnaleziono we wtorek przy śmietniku w Szczecinku, ciągle jest poważny. Chłopcem opiekują się teraz lekarze z Koszalina. Niemowlaka uratowała przypadkowo kobieta, która najpierw wezwała pogotowie, potem sama reanimowała dziecko. Chłopiec prawdopodobnie został wyrzucony przez okno tuż po porodzie. Jego 24-letnia matka ze względu na zły stan zdrowia, ciągle nie została przesłuchana.

  czytaj więcej »
 • Poprawki PiS do projektów ustaw o sądownictwie trafiły do prezydenta

  Poprawki PiS do projektów ustaw o sądownictwie trafiły do prezydenta

  - Czekamy na ruch prezydenta. Jeżeli on nie nastąpi, to składamy poprawki za tydzień w Sejmie - mówi Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS. Co jednak dokładnie znajduje się w poprawkach partii rządzącej, tego nadal nie wiadomo. Chodzi o zmiany w prezydenckich projektach ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, zaproponowane przez PiS po rozmowach prezesa Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą.

  czytaj więcej »
 • Czarnogóra pokonana! Polska pojedzie na mundial w Rosji

  Czarnogóra pokonana! Polska pojedzie na mundial w Rosji

  Po szalonym meczu z Czarnogórą, polscy piłkarze jadą na Mistrzostwa Świata po 12 latach przerwy. Na murawie stadionu w Warszawie najpierw było pewne prowadzenie, później nerwy i na koniec wielka feta. Wynik 4:2 zapewnia kadrowiczom Nawałki pierwsze miejsce w grupie i bilety na samolot do Rosji, gdzie odbędzie się mundial.

  czytaj więcej »
 • Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

  Zabici i ranni po przejściu orkanu Ksawery

  Dwie osoby nie żyją, a 39 jest rannych. Strażacy pracują nad usuwaniem skutków silnych podmuchów wiatru. Tylko do tej pory interweniowali 10 tysięcy razy. Najwięcej zniszczeń jest w zachodniej Polsce. Ponadto 800 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Dobra wiadomość jest taka, że wietrzna pogoda zaczyna się stabilizować.

  czytaj więcej »
tvnpix