Fakty w Południe

Po amputacji zdobywają góry. "Z każdego szczytu widać trzy kolejne"

Po amputacji zdobywają góry. "Z każdego szczytu widać trzy kolejne"

Po amputacji zdobywają góry. "Z każdego szczytu widać trzy kolejne"g

Foto: Fakty w Południe | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
Zbierają pieniądze na protezy, uczą jak w nich chodzić i jak wrócić do normalnego życia. Wolontariusze Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" pomagają osobom niepełnosprawnym zdobywać szczyty nie tylko własnych możliwości, ale i te górskie. Razem chodzili już po Beskidzie Niskim, Tatrach Wysokich, zdobywali tysięczniki. Przed nimi kolejne wyprawy i wyzwania.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Strażacy ochotnicy z wyrokiem. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skazał ich na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będą też musieli zapłacić odszkodowanie. Latem w czasie festynu w Radnicy postanowili oblać burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę. Strumień trafił go prosto w twarz i okaleczył.

  czytaj więcej »
 • Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  W oficjalnym komunikacie dwór królewski poinformował, że książę zmarł we wtorek. Miał 83 lata. W komunikacie napisano również, że Henryk zmarł we śnie, a przy jego boku czuwali królowa Małgorzata i ich synowie. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u niego nowotwór płuca. Jego stan pogorszył się podczas prywatnej podróży do Egiptu. 28 stycznia trafił do szpitala w Kopenhadze. Tuż przed śmiercią na jego życzenie został przewieziony do królewskiej rezydencji leżącej około czterdziestu kilometrów na północ od stolicy Danii. Książę Henryk pochodził z Francji. W 1967 roku poślubił następczynię tronu Danii, księżniczkę Małgorzatę, która została koronowana 5 lat później. W swojej przybranej ojczyźnie nigdy nie uzyskał tytułu królewskiego, co było powodem jego urazy, której nigdy nie ukrywał. W ubiegłym roku książę Henryk oświadczył, że nie chce być pochowany - jak nakazuje tradycja - w królewskiej nekropolii u boku małżonki.

  czytaj więcej »
 • Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  9-latka uwięziona pod metrową warstwą błota i skuteczna interwencja brazylijskiej policji. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym widać jak policjanci odkopują i uwalniają dziewczynkę. Funkcjonariusze patrolowali okolice, gdy podbiegła do nich kobieta. Przekazała, że na 9-letnią dziewczynkę zeszła lawina błotna, a dziecko jest uwięzione pod powierzchnią. Służby zrezygnowały z ciężkiego sprzętu i razem z obecnymi na miejscu ludźmi zaczęto kopać i usuwać ziemię rękami. Po chwili udało się zlokalizować dziewięciolatkę. Dziewczynka przygnieciona była metrową warstwą błota i miała problemy z oddychaniem. W pierwszej kolejności zapewniono jej dostęp do świeżego powietrza. Potem udało się ją wyciągnąć. 9-latka została zabrana do szpitala i - jak przekazują służby - zdążyła już wydobrzeć.

  czytaj więcej »
 • Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk - były opozycjonista i legenda Solidarności został w środę rano wyprowadzony w kajdankach ze swojego mieszkania. Został doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy na służbie. Padają pytania czy taka forma zatrzymania była niezbędna. Policja odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, zwolniony już Frasyniuk, że z obecną władzą rozmawiać nie będzie.

  czytaj więcej »
 • Komin House'a, Czarna Piramida i Szyjka od Butelki. Co czeka Polaków na K2

  Komin House'a, Czarna Piramida i Szyjka od Butelki. Co czeka Polaków na K2

  Narodowa wyprawa na K2 trwa mimo przeciwności. Rafał Fronia czeka w Skardu na lot do Islamabadu. Wraca do kraju. Jego koledzy zostają i walczą. Po zmianie trasy pojawiły się kolejne problemy. Denis Urubko, który dokonał rekonesansu do wysokości 6500 m, przekazał, że "na drodze jest trochę starych lin, ale są braki wymagające uzupełnienia". Co to oznacza dla powodzenia całej misji i jakie są dalsze plany Polaków?

  czytaj więcej »
 • Bitwa na pomarańcze w Piemoncie. 180 osób rannych

  Bitwa na pomarańcze w Piemoncie. 180 osób rannych

  W tej tradycyjnej karnawałowej imprezie wzięło udział ponad 40 tysięcy osób. Zabawa jak co roku przyciągnęła tłumy turystów z całego świata. Uczestnicy bitwy uzbrojeni w kaski i specjalne ochraniacze obrzucali się cytrusami. Spośród 180 rannych, 4 osoby trafiły do szpitali. Pozostałym pomocy udzielono w punktach medycznych zorganizowanych w pobliżu placu bitwy. Pomarańczowe bitwy organizowane są w trzy ostatnie dni karnawału. I co roku bilans obrażeń odniesionych podczas takich zabaw jest wysoki.

  czytaj więcej »
 • 19 maja w samo południe mają się pobrać książę Harry i Meghan Markle. Nowe szczegóły uroczystości

  19 maja w samo południe mają się pobrać książę Harry i Meghan Markle. Nowe szczegóły uroczystości

  Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle ma być skromniejszy od ślubu księcia Williama i księżnej Kate w Opactwie Westminsterskim, na którym było około dwóch tysięcy gości. Kaplica w Windsorze może pomieścić około 800 osób. To w niej ślub brali także książę Karol i Camila Parker-Bowles. Pałac Kensington poinformował, że po nabożeństwie o godzinie 13:00, para zrobi krótką przejażdżkę powozem po Windsorze, po czym wróci do zamku, gdzie odbędzie się weselne przyjęcie. Motywem uroczystości ma być klasyczna biel. Wieczorem odbędzie się z kolei prywatna uroczystość na cześć młodej pary, wydana przez księcia Karola. Wcześniej Meghan Markle, która jest protestantką, zostanie ochrzczona w obrządku anglikańskim i przejdzie bierzmowanie. Ma także przyjąć brytyjskie obywatelstwo.

  czytaj więcej »
 • Trwa zbiórka na pomoc skatowanemu szczeniakowi

  Trwa zbiórka na pomoc skatowanemu szczeniakowi

  Wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie 4-miesięcznego szczeniaka Fijo, który został skatowany przez swojego właściciela. Zwierzę ma poważny uraz kręgosłupa i sparaliżowane tylne łapy. Ludzie mu pomogą, a wymiar sprawiedliwości dla jego właściciela będzie surowszy niż dotąd.

  czytaj więcej »
tvnpix