Fakty w Południe

Ośmiolatka bawiła się w samochodzie z kluczykami w stacyjce. Potrąciła dwulatka

Ośmiolatka bawiła się w samochodzie z kluczykami w stacyjce. Potrąciła dwulatka

Do wypadku doszło w miejscowości Nowogród koło Łomży

Foto: Google Maps | Video: Piotr Czaban / Fakty w Południe
Ośmiolatka potrąciła samochodem swojego dwuletniego brata. Dziewczynka bawiła się w samochodzie, w stacyjce były kluczyki. Auto ruszyło i najechało na chłopca. Dwulatek w ciężkim stanie trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Do wypadku doszło w Nowogrodzie koło Łomży.

Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie.

W trakcie rodzinnego spotkania 8-letnia dziewczynka weszła do auta, które stało na podwórku. Jak tłumaczą rodzice, samochód stał otwarty, bo miał zostać umyty.

"Najprawdopodobniej podczas zabawy"

- Ośmioletnia dziewczynka, najprawdopodobniej podczas zabawy, wsiadła do zaparkowanego na posesji citroena. W samochodzie znajdowały się kluczyki. Dziewczynka przekręciła ten kluczyk i najechała na dwuletnie dziecko - relacjonuje policjantka z Łomży.

- Dziecko zostało w stanie ciężkim do szpitala. W tej chwili wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia - dodaje.

Policja z Łomży o wypadku
Wideo: Fakty w Południe Policja z Łomży o wypadku

Po przybyciu policji rodzice dzieci zostali zbadani alkomatem. Byli trzeźwi.

Jak mówił reporter TVN24, szpital nie udziela oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia 2-letniego dziecka. Jednak bliscy rodziny podkreślają, że życiu chłopca już nic nie zagraża.

Autor: Piotr Czaban / Źródło: Fakty w Południe

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

 • Schetyna chce, by samorządowcy PO przyjmowali uchodźców

  Schetyna chce, by samorządowcy PO przyjmowali uchodźców

  Rząd nie chce przyjmować do kraju uchodźców, więc Platforma Obywatelska chce wziąć sprawy w swoje ręce i proponuje, żeby samorządowcy wywodzący się z z tej partii przyjmowali matki z dziećmi z rejonów ogarniętych wojną do swoich lokalnych społeczności. To wykorzystywanie ludzkiego dramatu do celów politycznych - odpowiada premier Szydło.

  czytaj więcej »
 • Pomagają dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Alpaki to świetni terapeuci

  Pomagają dzieciom, dorosłym i osobom starszym. Alpaki to świetni terapeuci

  Mają wielkie oczy, przepiękne futro i wyjątkową zdolność do rozkochiwania w sobie ludzi. Spotkanie z alpakami grozi miłością od pierwszego wejrzenia. Te wyjątkowe zwierzęta nie tylko budzą sympatię, ale są też doskonałymi terapeutami. Rehabilitują, zmniejszają stres, pomagają chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Czym jest i jak działa alpakoterapia sprawdzała reporterka TVN24.

  czytaj więcej »
 • Sztorm "Cindy" podtopił już trzy stany. Zginął 10-letni chłopiec

  Sztorm "Cindy" podtopił już trzy stany. Zginął 10-letni chłopiec

  Tropikalna burza "Cindy" dotarła do południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Z powodu silnych opadów potopione zostały tereny na Florydzie, w Missisipi oraz Luizjanie. Ponadto, lokalne media podają, że pierwszą ofiarą burzy jest 10-letni chłopiec, który zmarł po tym jak został uderzony konarem w stanie Alabama. Służby ostrzegły mieszkańców, aby zostali w domach. Niektórzy jednak zbagatelizowali zalecenia i przyszli na plaże, żeby oglądać sztorm z bliska. Władze zaznaczają, że oprócz wiatru, niebezpieczne są intensywne opady deszczu. W wielu miejscach zalane są ulice i podtopione budynki. Tropikalny sztorm przesuwa się w stronę Teksasu.

  czytaj więcej »
 • Protestują przeciwko wycince drzew. Założyli obóz, do którego zjeżdżają aktywiści z całej Polski

  Protestują przeciwko wycince drzew. Założyli obóz, do którego zjeżdżają aktywiści z całej Polski

  Protesty to jedno, ale życie codzienne między akcjami w lesie to drugie. Część osób, sprzeciwiających się wycince drzew w Puszczy Białowieskiej, mieszka w tak zwanym "Obozie w obronie Puszczy". To niewielka działka w miejscowości Pogorzelce, zagospodarowana i urządzona według potrzeb protestujących. Są tacy, którzy przyjeżdżają tam na kilka dni, inni zostają na kilka tygodni.

  czytaj więcej »
 • Szkoła zlikwidowała prace domowe. "Dzieci stały się spokojniejsze i są bardzo kreatywne"

  Szkoła zlikwidowała prace domowe. "Dzieci stały się spokojniejsze i są bardzo kreatywne"

  Szkoła podstawowa nr 323 na warszawskim Ursynowie, w listopadzie wprowadziła innowacyjny projekt i zrezygnowała z prac domowych. Jak sprawdziła się ta metoda, jak oceniają ją nauczyciele, uczniowie i wreszcie rodzice? - Dzieci stały się spokojniejsze, są bardzo kreatywne, a ich praca jest inna niż kiedyś, kiedy musiały tylko siedzieć i podnosić rękę do góry - mówi Anna Stępień, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

  czytaj więcej »
 • Niezwykłe chmury nad jeziorem Michigan

  Niezwykłe chmury nad jeziorem Michigan

  Ogromne chmury, które naprawdę robią wrażenie, pojawiły się tuż przed burzą. Zawisły nad jeziorem Michigan, na wschód od Chicago. Dla jednych to był widok apokaliptyczny, dla innych niesamowita fotograficzna inspiracja, która przez wielu została utrwalona.

  czytaj więcej »
 • Artyści z Wrocławia dla Aleppo

  Artyści z Wrocławia dla Aleppo

  Dolnośląscy artyści pomogą Syryjczykom. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbył się charytatywny koncert "Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo" . Dochód z cegiełek pomoże w odbudowie zrujnowanego szpitala. - Chór NFM i Wrocławska Orkiestra Barokowa obchodzą 10 rocznicę powstania i z tej okazji gramy koncert. Radość nie jest pełna, bo gdzieś w świecie ludzie cierpią - mówi Andrzej Kosedniak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki. - Chcieliśmy podzielić się tą radością w taki sposób, by pomóc innym - dodał.

  czytaj więcej »
 • Wakacje za pasem, a brakuje pracowników sezonowych

  Wakacje za pasem, a brakuje pracowników sezonowych

  Przed wakacyjnym sezonem pracodawcy pilnie szukają pracowników. Szczególnie w gastronomii potrzeba wielu rąk do pracy. Przedsiębiorcy mają problem i przyznają, że gdyby nie pracownicy z Ukrainy, to mieliby problemy ze skompletowaniem zespołów. Podnoszą więc stawki i proponują lepsze warunki. Mimo to chętnych wciąż brakuje, bo nawet po podwyższeniu płac wielu młodych nie chce pracować.

  czytaj więcej »
 • Ładunek wybuchowy w samochodzie nauczycielki. Zatrzymano jej męża

  Ładunek wybuchowy w samochodzie nauczycielki. Zatrzymano jej męża

  Z zespołu szkół w miejscowości Warlubie niedaleko Świecia trzeba było ewakuować blisko 700 osób. Pod samochodem jednej z nauczycielek zainstalowane było urządzenie, które wydawało dźwięk tykania. Na miejsce sprowadzono saperów. Wiele wskazuje na to, że to nie była atrapa, a mała bomba. Jak dowiedział się reporter TVN24, w sprawie został zatrzymany 42-letni mąż nauczycielki. We wtorek ma zostać zatrzymany przez prokuraturę.

  czytaj więcej »
tvnpix