Fakty w Południe

Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

Foto: tvn24 | Video: Natalia Skawińska / Fakty w Południe
Pięć tysięcy "klaskaczy" dla kibiców Leicister City złożą niepełnosprawni z Goleniowa. Fani drużyny, która dwa lata temu zdobyła tytuł mistrza Anglii, dostaną gadżety przed sobotnim meczem w Premier League. Niepełnosprawni składają je w ramach praktyk przygotowujących do pracy w nowym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Przyszli pracownicy cieszą się, że mogą pomóc i to przy tak prestiżowym zadaniu. Cieszą się też, że od stycznia będą mieli stałe zatrudnienie.

Autor: Natalia Skawińska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Miał zaciągać pożyczki u wiernych i ich nie spłacać. Proboszcz odwołany za długi

  Miał zaciągać pożyczki u wiernych i ich nie spłacać. Proboszcz odwołany za długi

  Niewielki kościół na Dolnym Śląsku, w tle ogromne długi. Kuria przygląda się sprawie z Koskowic i weryfikuje doniesienia lokalnych mediów - sprawdza, czy pieniądze parafian ucierpiały na finansowych interesach duchownego. Ks. Jacek w Koskowicach służył przez dwa lata. Sprawa wyszła na jaw, gdy duchowny miał przestać spłacać pożyczki zaciągane u wiernych. Wtedy o sprawie poinformowano biskupa. Proboszcz został odwołany i zawieszony w czynnościach kapłańskich. Do wyjaśnienia sprawy przebywa teraz w swoim rodzinnym domu.

  czytaj więcej »
 • May chce odroczyć brexit. Unia stawia warunek

  May chce odroczyć brexit. Unia stawia warunek

  Theresa May poprosiła Brukselę o trzy miesiące zwłoki w sprawie brexitu. Jednocześnie przyznała, że opinia publiczna jest już zmęczona przeciągającymi się dyskusjami na temat rozwodu z Unią. Winą za to obarczyła Izbę Gmin. Stąd apel do posłów, by wreszcie poparli umowę brexitową.

  czytaj więcej »
 • Porwał autobus z dziećmi i go podpalił. Dramatyczna akcja we Włoszech

  Porwał autobus z dziećmi i go podpalił. Dramatyczna akcja we Włoszech

  W środę koło Mediolanu na północy Włoch pochodzący z Senegalu 47-letni kierowca z włoskim obywatelstwem uprowadził autokar, którym wiózł ponad 50 gimnazjalistów, a potem go podpalił. Karabinierzy wybili szyby w autokarze i błyskawicznie wyprowadzili dzieci, a następnie aresztowali sprawcę. Chwilę potem autokar doszczętnie spłonął. 47-latek usłyszał zarzut porwania i zamiaru dokonania masowej zbrodni z terroryzmem jako okolicznością obciążającą.

  czytaj więcej »
 • Sprawa Srebrnej. Pełnomocnicy Birgfellnera złożyli zażalenie na bezczynność prokuratury

  Sprawa Srebrnej. Pełnomocnicy Birgfellnera złożyli zażalenie na bezczynność prokuratury

  Była zapowiedź - jest oficjalne zażalenie. Pełnomocnicy Geralda Birgfellnera poskarżyli się na bezczynność prokuratury. Ponad 6 tygodni od złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego wciąż trwają czynności sprawdzające. Decyzji o śledztwie brak. Są za to nowe szczegóły sprawy. Ksiądz Rafał Sawicz miał być w pokoju obok, gdy Gerald Birgfellner wręczał kopertę z 50 tysiącami złotych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Łapówka miała być właśnie dla członka rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego.

  czytaj więcej »
 • "To już jest desperacja wśród nauczycieli"

  "To już jest desperacja wśród nauczycieli"

  Temat palący, ale przełomu brak. Brak nawet oficjalnego komunikatu po rozmowie Duda-Morawiecki. Prezydent i premier przez dwie godziny w środę wieczorem rozmawiali o postulatach płacowych nauczycieli. Wcześniej - przed przyjazdem do Pałacu Prezydenckiego - Mateusz Morawiecki odwiedził Nowogrodzką, rozmawiał z prezesem PiS. Czy znajdą się pieniądze na podwyżki? W jakiej wysokości? Na razie porozumienia nie ma. ZNP podtrzymuje groźbę generalnego strajku, cierpliwość traci też oświatowa "Solidarność", która okupuje kuratorium w Krakowie.

  czytaj więcej »
 • Ponad 200 ofiar śmiertelnych cyklonu w Mozambiku

  Ponad 200 ofiar śmiertelnych cyklonu w Mozambiku

  Do ponad 200 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi, które nawiedziły pod koniec ubiegłego tygodnia Mozambik - poinformował we wtorek prezydent tego kraju Filipe Nyusi w telewizyjnym wystąpieniu po posiedzeniu rządu. W środkowej części Mozambiku dach nad głową straciło około 400 tysięcy osób. Wiele obszarów nadal odciętych jest od świata i nie dociera tam pomoc.

  czytaj więcej »
 • Wylała rzeka Missouri. Powódź zabiła cztery osoby

  Wylała rzeka Missouri. Powódź zabiła cztery osoby

  Co najmniej cztery osoby zginęły w wyniku powodzi w środkowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Wylała najdłuższa rzeka w kraju - Missouri. Wiele miejscowości zostało całkowicie odciętych od świata. Amerykanie kolejny raz zmagają się z żywiołem i udowadniają, że potrafią się zjednoczyć.

  czytaj więcej »
 • Groźba strajku nauczycieli. Duda chce porozmawiać z Morawieckim

  Groźba strajku nauczycieli. Duda chce porozmawiać z Morawieckim

  Prezydent Duda chce porozmawiać z premierem Morawieckim o podwyżkach dla nauczycieli, ale jednocześnie zapowiada, że nie wszystkie żądania pedagogów da się od razu zrealizować. Mateusz Morawiecki zapewnia z kolei, że w porozumienie wierzy, ale na rozmowy z ZNP, mimo apeli, wciąż się nie zdecydował. Nauczyciele walczą o tysiąc złotych podwyżki i są coraz bardziej zniecierpliwieni. Co dalej ze strajkiem?

  czytaj więcej »
 • Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zginęły trzy osoby, pięć zostało rannych. 37-letni mężczyzna tureckiego pochodzenia podejrzany o atak w tramwaju w holenderskim Utrechcie został zatrzymany. Miał już wcześniej zatargi z prawem i był zatrzymywany przez organy ścigania. Służby podejrzewały go o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Motyw działania sprawcy na razie jest nieznany, ale nie są wykluczone pobudki osobiste.

  czytaj więcej »
 • TSUE zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego

  TSUE zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego

  Czy nowa powołana przez polityków KRS może stać na straży niezawisłości sądów i sędziów? Szef MSZ Jacek Czaputowicz mówi, że Polska przedstawi swoje argumenty i ze spokojem czeka na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który we wtorek zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej »
 • Wiatr zniweczył plan policjantów. Gaz łzawiący poleciał na funkcjonariuszy

  Wiatr zniweczył plan policjantów. Gaz łzawiący poleciał na funkcjonariuszy

  Protest przeciwników bułgarskiego rządu i nieudana interwencja policji. Aby rozgonić garstkę manifestantów, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Jednak silny wiatr pokrzyżował im plan i skierował gaz w oczy funkcjonariuszy. Jak podaje bułgarskie MSZ, nikt z manifestantów i policjantów poważnie nie ucierpiał. Kilkadziesiąt osób, które zgromadziły się przed budynkiem parlamentu, domagało się przedterminowych wyborów parlamentarnych i przestrzegania przez władze kraju reguł demokracji.

  czytaj więcej »
 • "Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko?". Ofiara księdza reaguje na oświadczenie diecezji

  "Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko?". Ofiara księdza reaguje na oświadczenie diecezji

  Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko w samochodzie z 33-letnim księdzem? - pyta Dariusz, a jego matka opowiada, jak sprawę księdza pedofila, który skrzywdził jej dziecko, zgłosiła biskupowi i usłyszała, że ma przysiąc na krzyż i Pismo Święte, że nikomu nic nie powie. To odpowiedź ofiar księży pedofilów na słowa kościelnych hierarchów, którzy - mówiąc o pedofilii - mówią o globalnym problemie i okazywaniu miłosierdzia sprawcom.

  czytaj więcej »
tvnpix