Fakty w Południe

Nad K2 wyszło słońce. Himalaiści planują założenie obozu trzeciego

Nad K2 wyszło słońce. Himalaiści planują założenie obozu trzeciego

Nad K2 wyszło słońce. Himalaiści planują założenie obozu trzeciego

Foto: Polski Himalaizm Zimowy | Video: Agnieszka Veljković / Fakty w Południe
Pogoda zaczyna sprzyjać polskim himalaistom którzy chcą zdobyć K2 - niezdobyty zimą szczyt. Cel na teraz - założenie obozu trzeciego - polskie zespoły ruszyły w górę.

Autor: Agnieszka Veljković / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Nie przyjmujemy rezygnacji". Czy zmiana decyzji Owsiaka jest możliwa?

  "Nie przyjmujemy rezygnacji". Czy zmiana decyzji Owsiaka jest możliwa?

  #MuremZaOwsiakiem - pod tym hasłem internauci, wolontariusze, lekarze, rodzice dzieci, które od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymały pomoc medyczną proszą Jurka Owsiaka, by nie odchodził. W poniedziałek szef Orkiestry oświadczył, że rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP. Miało być do końca świata i o jeden dzień dłużej, Jurek "nie przyjmujemy tej rezygnacji" mówią ci, którzy od 27 lat z Orkiestrą grali. Czy możliwa jest zmiana decyzji?

  czytaj więcej »
 • "Ból jest tak duży, że trzeba być razem". Ludzie w ciszy wyszli na ulice

  "Ból jest tak duży, że trzeba być razem". Ludzie w ciszy wyszli na ulice

  W milczeniu i we łzach gdańszczanie żegnają swojego prezydenta. - Jesteśmy osieroceni, ból jest tak duży, że trzeba być razem - mówili podczas spotkań solidarności na ulicach swojego miasta. Razem z nimi na ulice wychodzili ze światełkami mieszkańcy kilkudziesięciu innych miast, którzy nie mogą pogodzić się z tym, co się stało. W Gdańsku, Sopocie i Warszawie ogłoszono żałobę. Jak zapowiedział prezydent Andrzej Duda - dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby w całym kraju.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz walczy o życie. Bliscy apelują o oddawanie krwi i o modlitwę

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz walczy o życie. Bliscy apelują o oddawanie krwi i o modlitwę

  Stan zdrowia prezydenta Gdańska jest wciąż bardzo ciężki. Paweł Adamowicz przeszedł w nocy długą operację. Lekarze i najbliżsi prezydenta zwracają się z prośbą o oddawanie krwi i modlitwę. W intencji Pawła Adamowicza jeszcze w nocy i wczesnym rankiem odbyło się kilka mszy. Nabożeństwa będą także popołudniu. O 17 w bazylice mariackiej odbędzie się różaniec i spotkanie pod fontanną Neptuna.

  czytaj więcej »
 • Atak na prezydenta Gdańska. Relacje świadków

  Atak na prezydenta Gdańska. Relacje świadków

  Jak to się mogło stać? - to pytanie zadają sobie w Polsce wszyscy. Jak 27-letni napastnik Stefan W. dostał się na scenę? Jak wniósł na nią nóż, którym później zaatakował prezydenta Adamowicza? Czy podawał się za przedstawiciela mediów? Na podstawie nagrań, dotychczasowych ustaleń policji oraz relacji naocznych świadków - dziennikarza, który stał na scenie w momencie ataku i osoby, która była wśród publiczności, spróbujemy zrekonstruować tragiczne wydarzenia z Gdańska.

  czytaj więcej »
 • "Pomaganie jest ważne". Wyjątkowi wolontariusze wesprą WOŚP

  "Pomaganie jest ważne". Wyjątkowi wolontariusze wesprą WOŚP

  Bez focha, z puszkami na mrozie, z uśmiechem na twarzy, dla chorych dzieci. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy już w najbliższą niedzielę znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Są w różnym wieku i kwestować będą w różnych miejscach. Wszystkich łączy chęć niesienia pomocy. Niedzielne wydarzenia śledzić można w internecie pod hasztagiem #WOSPwTVN24.

  czytaj więcej »
 • Foki utknęły w mieście. "Są zdezorientowane"

  Foki utknęły w mieście. "Są zdezorientowane"

  Uwaga na foki. Są na ulicach, podjazdach do domów i trawnikach, ale przede wszystkim są w niebezpieczeństwie. Zamarznięta zatoka odcięła zwierzętom dostęp do oceanu, więc foki utknęły w środku miasta w Nowej Fundlandii. Nie mają pożywienia i mają coraz mniej czasu.

  czytaj więcej »
 • "Przestrzeń do porozumienia jest coraz mniejsza"

  "Przestrzeń do porozumienia jest coraz mniejsza"

  Rozmowy nic nie przyniosły, porozumienia nie ma, będzie strajk nauczycieli. Kiedy to nastąpi i jak będzie wyglądał? Rozważany jest nawet scenariusz strajku w trakcie egzaminów. Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej nie satysfakcjonują nauczycieli, którzy chcą 1000 złotych podwyżki. Co dalej?

  czytaj więcej »
 • "Sea Watch 3" i "Sea Eye" znalazły bezpieczny port

  "Sea Watch 3" i "Sea Eye" znalazły bezpieczny port

  Od połowy grudnia pływali po Morzu Śródziemnym. W końcu znaleźli bezpieczny port. Malta zgodziła się przyjąć migrantów, których z morza uratowały statki "Sea Watch 3" i "Sea-Eye". Decyzja nastąpiła po wynegocjowaniu z innymi krajami Unii Europejskiej rozdziału około 180 migrantów już przebywających na Malcie.

  czytaj więcej »
tvnpix