Fakty w Południe

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na szlachetny gest

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na szlachetny gest

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na darczyńców

Foto: Szlachetna Paczka | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
W drużynie siła, więc wszystkie ręce na pokład. Finał Szlachetnej Paczki już w przyszły weekend, a na swoich darczyńców wciąż czeka jeszcze przeszło tysiąc rodzin. By święta były piękne dla wszystkich wystarczy jeden szlachetny gest. Paczki nie trzeba robić w pojedynkę, a Świętym Mikołajem może zostać każdy.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bez nominacji. "Zimna wojna" nie powalczy o Złote Globy

  Bez nominacji. "Zimna wojna" nie powalczy o Złote Globy

  Jest wielkim przebojem sezonu, chwalonym przez krytyków i wielokrotnie nagradzanym filmem, ale o Złote Globy nie powalczy. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego bez nominacji. Ani dla samego filmu, ani za reżyserię i scenariusz. Nie udało się też Joannie Kulig, która miała apetyt na statuetkę w kategorii najlepsza aktorka dramatyczna.

  czytaj więcej »
 • Wypadek autokaru na Dolnym Śląsku. "Sytuacja była tragiczna"

  Wypadek autokaru na Dolnym Śląsku. "Sytuacja była tragiczna"

  1 osoba nie przeżyła, a 5 jest w ciężkim stanie po wypadku autokaru na Dolnym Śląsku. Autokarem podróżowało 51 osób, w większości niepełnosprawnych. Byli na wycieczce we Wrocławiu. Prokuratura i policja szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego autokar przewrócił się na bok. Kierowca został zatrzymany, był trzeźwy.

  czytaj więcej »
 • Wykrył nieprawidłowości w SKOK Wołomin, teraz został zatrzymany przez prokuraturę

  Wykrył nieprawidłowości w SKOK Wołomin, teraz został zatrzymany przez prokuraturę

  Kiedyś uznawani za najbardziej skrupulatnych kontrolerów polskich banków. Teraz szef KNF Andrzej J. i podlegli mu urzędnicy zostali zatrzymani w związku ze śledztwem w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin. Zarzuty dotyczą niedopełnienia obowiązków. Jednym z zatrzymanych jest były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, który w 2014 roku ledwie uszedł z życiem pobity przez bandytów powiązanych ze SKOK Wołomin.

  czytaj więcej »
 • Szpitale zapełniają się przed świętami. Lekarze: nie zostawiajcie bliskich

  Szpitale zapełniają się przed świętami. Lekarze: nie zostawiajcie bliskich

  Lekarze alarmują – nie zostawiajcie najbliższych na święta w szpitalach. Polskie szpitale w okresie świątecznym zapełniają się starszymi ludźmi. A szpital to przecież nie przechowalnia. Święta powinno się spędzać w domu z bliskimi. Do tego, żeby tak było przekonują lekarze w całym kraju. Izba Lekarska w Warszawie prowadzi kampanie społeczną "Wspólne święta", do której chętnie przyłączają się też łódzkie szpitale.

  czytaj więcej »
 • "Zielony konserwatyzm". Tak rząd chce teraz walczyć o jakość powietrza

  "Zielony konserwatyzm". Tak rząd chce teraz walczyć o jakość powietrza

  Czwarty dzień szczytu klimatycznego w Katowicach - i pojecie "zielonego konserwatyzmu". Tak minister technologii i przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz określa podejście rządu do kwestii poprawy jakości powietrza. W skrócie - ma to ma oznaczać długofalowe działania zmierzające do redukcji zużycia węgla w produkcji energii elektrycznej. Odejście od węgla to nie tylko problem dla górników, ale też szansa na nowe miejsca pracy.

  czytaj więcej »
 • Siedem osób ewakuowanych ze szlaku na Śnieżkę. Byli w krótkich spodenkach

  Siedem osób ewakuowanych ze szlaku na Śnieżkę. Byli w krótkich spodenkach

  Ratownicy ewakuowali siedem osób ze szlaku na Śnieżkę. Wszystkie są w stanie hipotermii. Wszystkie próbowały zdobyć szczyt w strojach nieodpowiednich na taką wyprawę. Krótkie spodenki i topy - przy odczuwalnej temperaturze minus 15 stopni. GOPR podkreśla, że to skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Gdyby nie błyskawiczna interwencja, mogło się skończyć tragicznie.

  czytaj więcej »
 • Przejażdżka po torze z legendarnym pilotem rajdowym. "Spełniliśmy marzenia chłopców"

  Przejażdżka po torze z legendarnym pilotem rajdowym. "Spełniliśmy marzenia chłopców"

  Maciej Wisławski, legenda polskich rajdów, spełnił marzenia dwóch chłopców chorych na autyzm - Bartka oraz Arka. Chłopcy usiedli na prawym fotelu i razem z pilotem rajdowym jeździli po profesjonalnym torze. Przejazd zainaugurował akcję charytatywną Fundacji Jaś i Małgosia oraz Grupy Bednarek. Pomysł powstał przy okazji pracy nad innym projektem - kalendarzem, z którego dochód w całości zostanie przekazany na działania fundacji.

  czytaj więcej »
 • Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

  Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

  Pięć tysięcy "klaskaczy" dla kibiców Leicister City złożą niepełnosprawni z Goleniowa. Fani drużyny, która dwa lata temu zdobyła tytuł mistrza Anglii, dostaną gadżety przed sobotnim meczem w Premier League. Niepełnosprawni składają je w ramach praktyk przygotowujących do pracy w nowym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Przyszli pracownicy cieszą się, że mogą pomóc i to przy tak prestiżowym zadaniu. Cieszą się też, że od stycznia będą mieli stałe zatrudnienie.

  czytaj więcej »
 • Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

  Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

  Aplikacja na telefon i aspiryna nowym sposobem na donoszenie ciąży. W jednym ze szczecińskich szpitali trwają przygotowania do pilotażowego programu, który ma pomóc kobietom, u których dotąd trzeba było rozwiązywać ciążę przedwcześnie. Zakwalifikowane do programu panie pobiorą aplikację na telefon, gdzie będą gromadzone ich wyniki. Kiedy coś zaniepokoi lekarza badań prenatalnych, zdecyduje on o podawaniu odpowiedniej dawki aspiryny. Jedną z pacjentek przyjmujących ten znany wszystkim lek jest chorująca na nadciśnienie pani Anna, która kilka godzin po nagraniu urodziła przez cesarskie cięcie.

  czytaj więcej »
 • Philip Zimbardo zachwycony fenomenem Szlachetnej Paczki. "Daje ludziom godność

  Philip Zimbardo zachwycony fenomenem Szlachetnej Paczki. "Daje ludziom godność

  Polska Szlachetna Paczka, wolontariusz w nią zaangażowani i liczba ludzi, którzy chcą pomagać, to fenomen w skali światowej - tak uważa słynny psycholog społeczny Philip Zimbardo. I zamierza bliżej przyjrzeć się temu zjawisku wraz z polskimi psychologami. Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższą sobotę - 8 grudnia. A jeśli ktoś jeszcze chciałby być częścią tego fenomenu, to nadal 1000 rodzin czeka na pomoc.

  czytaj więcej »
 • Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

  Tłumy chcą pożegnać i docenić George'a H.W. Busha

  Z Teksasu do Waszyngtonu - z najwyższymi honorami - ostatnia podróż 41 prezydenta Stanów zjednoczonych. Trumna z ciałem George’a Busha seniora została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu. Hołd oddali mu prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią, a także wiceprezydent, kongresmeni czy sędziowie Sądu Najwyższego i obywatele, którzy przychodzą, by docenić służbę swojego prezydenta.

  czytaj więcej »
tvnpix