Fakty w Południe

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na szlachetny gest

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na szlachetny gest

"Mamy obowiązek im pomóc". Ponad tysiąc rodzin czeka na darczyńców

Foto: Szlachetna Paczka | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
W drużynie siła, więc wszystkie ręce na pokład. Finał Szlachetnej Paczki już w przyszły weekend, a na swoich darczyńców wciąż czeka jeszcze przeszło tysiąc rodzin. By święta były piękne dla wszystkich wystarczy jeden szlachetny gest. Paczki nie trzeba robić w pojedynkę, a Świętym Mikołajem może zostać każdy.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zaczął strzelać w tramwaju. Służby chcą poznać motyw sprawcy

  Zginęły trzy osoby, pięć zostało rannych. 37-letni mężczyzna tureckiego pochodzenia podejrzany o atak w tramwaju w holenderskim Utrechcie został zatrzymany. Miał już wcześniej zatargi z prawem i był zatrzymywany przez organy ścigania. Służby podejrzewały go o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Motyw działania sprawcy na razie jest nieznany, ale nie są wykluczone pobudki osobiste.

  czytaj więcej »
 • TSUE zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego

  TSUE zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego

  Czy nowa powołana przez polityków KRS może stać na straży niezawisłości sądów i sędziów? Szef MSZ Jacek Czaputowicz mówi, że Polska przedstawi swoje argumenty i ze spokojem czeka na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który we wtorek zajmuje się pytaniami prejudycjalnymi Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej »
 • Wiatr zniweczył plan policjantów. Gaz łzawiący poleciał na funkcjonariuszy

  Wiatr zniweczył plan policjantów. Gaz łzawiący poleciał na funkcjonariuszy

  Protest przeciwników bułgarskiego rządu i nieudana interwencja policji. Aby rozgonić garstkę manifestantów, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Jednak silny wiatr pokrzyżował im plan i skierował gaz w oczy funkcjonariuszy. Jak podaje bułgarskie MSZ, nikt z manifestantów i policjantów poważnie nie ucierpiał. Kilkadziesiąt osób, które zgromadziły się przed budynkiem parlamentu, domagało się przedterminowych wyborów parlamentarnych i przestrzegania przez władze kraju reguł demokracji.

  czytaj więcej »
 • "Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko?". Ofiara księdza reaguje na oświadczenie diecezji

  "Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko?". Ofiara księdza reaguje na oświadczenie diecezji

  Gdzie ucieknie 13-letnie dziecko w samochodzie z 33-letnim księdzem? - pyta Dariusz, a jego matka opowiada, jak sprawę księdza pedofila, który skrzywdził jej dziecko, zgłosiła biskupowi i usłyszała, że ma przysiąc na krzyż i Pismo Święte, że nikomu nic nie powie. To odpowiedź ofiar księży pedofilów na słowa kościelnych hierarchów, którzy - mówiąc o pedofilii - mówią o globalnym problemie i okazywaniu miłosierdzia sprawcom.

  czytaj więcej »
 • Widmo strajku nauczycieli. "My walczymy o godność"

  Widmo strajku nauczycieli. "My walczymy o godność"

  Nie dzieje się nic, tracimy czas - mówi szef ZNP Sławomir Broniarz. Rząd wciąż nie przedstawił żadnej nowej propozycji dotyczącej nauczycielskich podwyżek. A bez porozumienia strajk nauczycieli to najbardziej realny scenariusz. Szef nauczycielskiego związku ocenia, że w strajku udział może wziąć nawet 90 procent szkół w całym kraju.

  czytaj więcej »
 • Wizyty wiceministra Zielińskiego. NIK sprawdzi komendy

  Wizyty wiceministra Zielińskiego. NIK sprawdzi komendy

  Będzie kontrola NIK-u w sprawie wizyt wiceministra spraw wewnętrznych na Podlasiu. Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi aż dziesięć komend. Policjanci mówili między innymi o całodobowej ochronie ministra. Był też szereg uroczystości, w których Jarosław Zieliński uczestniczył, a których oprawa wywoływała co najmniej zdziwienie.

  czytaj więcej »
 • Dwa dni, dwa wypadki z udziałem quadów. 9-latek walczy o życie

  Dwa dni, dwa wypadki z udziałem quadów. 9-latek walczy o życie

  9-letni chłopiec walczy o życie w szpitalu po tym, jak w sobotę wjechał quadem pod samochód. Dziecko jechało bez kasku i bez uprawnień. Do groźnego wypadku, również z udziałem quada, doszło także w niedzielę pod Oleśnicą. Po zderzeniu z fiatem quad stanął w płomieniach, a jego 17-letni kierowca trafił do szpitala.

  czytaj więcej »
 • Premier: nauczyciele powinni zarabiać więcej

  Premier: nauczyciele powinni zarabiać więcej

  Premier Mateusz Morawiecki apeluje do związków zawodowych nauczycieli o "ostudzenie emocji" i dodaje, że nauczyciele powinni zarabiać więcej i to jest coś, co rząd osiągnąć poprzez sekwencję wielu podwyżek w najbliższych latach. Fakty są takie, że od tygodni nie było żadnego spotkania rządu z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nie padła żadna nowa propozycja, by załagodzić konflikt. W emocjach padają słowa o braku promocji do następnej klasy dla uczniów, za które prezes ZNP ostatecznie przeprosił, ale i podkreślił, że to "próba otrzeźwienia rządzących".

  czytaj więcej »
 • Nowozelandzka policja: wierzymy, że sprawca działał sam

  Nowozelandzka policja: wierzymy, że sprawca działał sam

  Wczesnym rankiem australijska policja weszła do dwóch domów w miejscowościach Sandy Beach i Lawrence. Rewizja ma pomóc w ustaleniu przyczyn zamachu na meczety w Nowej Zelandii. Śledczy nie zdradzają żadnych szczegółów, jednak poinformowali, że rodzina zamachowca chętnie współpracuje z policją.

  czytaj więcej »
 • Jest raport, nie ma słowa "przepraszam". "Kpina z ofiar"

  Jest raport, nie ma słowa "przepraszam". "Kpina z ofiar"

  Jest raport, nie ma słowa "przepraszam". Nie ma też wizji tego, co dalej, jak Kościół chce walczyć z pedofilią. Episkopat Polski ogłosił liczby dotyczące wykorzystywania małoletnich przez osoby duchowne. Jest mowa o 625 ofiarach, skrzywdzonych w ciągu ostatnich 30 lat. I to głównie ofiary nie kryją oburzenia po wczorajszej konferencji. Bo była mowa o bólu i wstydzie - ale też o ataku na Kościół i o miłosierdziu dla księży pedofilów.

  czytaj więcej »
 • Dwa ataki na meczety w Nowej Zelandii. "Nadzwyczajny i bezprecedensowy akt przemocy"

  Dwa ataki na meczety w Nowej Zelandii. "Nadzwyczajny i bezprecedensowy akt przemocy"

  To najczarniejszy dzień w historii kraju - mówi premier Nowej Zelandii i dodaje - to nadzwyczajny i bezprecedensowy akt przemocy. W dwóch atakach na meczety w Christchurch zginęło 49 osób, a co najmniej 20 zostało ciężko rannych. W sumie do szpitali trafiło 48 osób, w tym dzieci. Sprawcy otworzyli ogień do wiernych, którzy modlili się w świątyniach. Według policji - zatrzymano cztery osoby, a jednej z nich postawiono zarzut morderstwa.

  czytaj więcej »
 • Strajk w kuratorium. Nauczyciele czekają na przedstawiciela rządu

  Strajk w kuratorium. Nauczyciele czekają na przedstawiciela rządu

  Nauczyciele z "Solidarności" nadal będą strajkować w małopolskim kuratorium oświaty. Podkreślają, że jeśli w Krakowie nie zjawi się decyzyjny przedstawiciel rządu, to w kolejnym tygodniu protest zostanie zaostrzony. W poniedziałek grupa siedmiu nauczycieli z oświatowej "Solidarności" rozpoczęła akcję okupacyjną w budynku kuratorium.

  czytaj więcej »
tvnpix