Fakty w Południe

Twórca "Szlachetnej Paczki" rusza na pomoc bezrobotnym. "Najważniejsza jest mentalność wędkarza"

Twórca "Szlachetnej Paczki" rusza na pomoc bezrobotnym. "Najważniejsza jest mentalność wędkarza"

Twórca "Szlachetnej Paczki" rusza na pomoc bezrobotnym. "Najważniejsza jest mentalność wędkarza"

Foto: Fakty w Południe | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
Bezrobocie jest najniższe od 26 lat. Ale wiele osób wciąż ma problem ze znalezieniem zatrudnienia. Rękę po raz kolejny wyciąga ksiądz Jacek Stryczek. Twórca akcji "Szlachetna Paczka" wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia Wiosna przywracają pewność siebie tym, którzy już dawno stracili wiarę we własne możliwości.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rząd zapowiada zmiany w projekcie ustawy o KRS. Propozycji środowisk prawniczych nie uwzględnia

  Rząd zapowiada zmiany w projekcie ustawy o KRS. Propozycji środowisk prawniczych nie uwzględnia

  Będzie poprawka do projektu ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa. Ministerstwo Sprawiedliwości chce, jak mówił w TVN24 wiceminister Marcin Warchoł, wyjść naprzeciw postulatom środowisk prawniczych i opozycji. Pomysł jest taki, kandydatów na członków KRS będą mogły zgłaszać środowiska prawników. To bez znaczenia odpowiada opozycja, bo i tak 15 członków Rady będzie wybierał parlament. Czy proponowana poprawka cokolwiek zmieni?

  czytaj więcej »
 • Już raz uciekł policji. Tym razem pościg zakończył się aresztowaniem

  Już raz uciekł policji. Tym razem pościg zakończył się aresztowaniem

  40-minutowy pościg za złodziejem w stanie Kentucky. Kilka dni wcześniej - uciekając z miejsca włamania - staranował policyjny samochód i udało mu się uciec. Tym razem 34-latek również liczył na to, że wymknie się policjantom. Po drodze znów potrącił radiowóz i kilka innych pojazdów. Ale nie udało mu sie przejechać jednego ze skrzyżowań. Po zderzeniu został obezwładniony przez grupę policjantów. Trafił do aresztu. Odpowie przed sądem m.in. za włamanie i kradzież, ucieczkę z miejsca wypadku i staranowanie dwóch radiowozów.

  czytaj więcej »
 • "On nie jest złym człowiekiem, tylko potrzebuje pomocy". Znajomi o sprawcy wypadku na Time Square

  "On nie jest złym człowiekiem, tylko potrzebuje pomocy". Znajomi o sprawcy wypadku na Time Square

  Czworo rannych walczy o życie, a sprawca wypadku na nowojorskim Time Square usłyszał zarzut zabójstwa. Nowojorska policja zapewnia, że wczorajszy incydent na nie był zamachem terrorystycznym. 26-letni kierowca rozpędzonym samochodem wjechał w grupę ludzi. Nie żyje 18-letnia dziewczyna, ranne są 22 osoby. Sprawca to były żołnierz, miał już kłopoty z prawem. Prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Miał zeznać, że słyszał głosy, które kazały mu wjechać w ludzi.

  czytaj więcej »
 • Rada pedagogiczna w gimnazjum agresywnych nastolatek. Wnioski z kontroli w przyszłym tygodniu

  Rada pedagogiczna w gimnazjum agresywnych nastolatek. Wnioski z kontroli w przyszłym tygodniu

  We wtorek po południu w Gimnazjum nr 3, czyli w szkole do której chodzi pobita dziewczyna, odbyła się specjalna rada pedagogiczna przeprowadzona w ramach kontroli szkoły przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W środę podobne spotkanie odbędzie się w Gimnazjum nr 5, do którego chodzą napastniczki. Rady zostały zwołane po to, by zastanowić się nad problemem przemocy wśród młodzieży. Kuratorium oświaty swoje kontrole w obu szkołach chce zakończyć do końca tygodnia. Wyników kontroli można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia.

  czytaj więcej »
 • USA i Japonia organizują manewry na Pacyfiku, ale liczą na Chiny

  USA i Japonia organizują manewry na Pacyfiku, ale liczą na Chiny

  To już nie tylko kolejny test rakietowy. Władze Korei Północnej poinformowały, że operacja wystrzelenia pocisku balistycznego zakończyła się powodzeniem, a Stany Zjednoczone są teraz w zasięgu uderzenia. Testowano bowiem rakietę nowego typu, zdolną przenosić ładunki nuklearne dużej mocy. Świat zastanawia się nad taktyką wobec coraz aktywniejszego w zbrojeniach Pjongjangu. W środę zbiera się w tej sprawie Rada Bezpieczeństwa ONZ.

  czytaj więcej »
 • Płomienie na kilkanaście metrów. Pożar w zabytkowej synagodze

  Płomienie na kilkanaście metrów. Pożar w zabytkowej synagodze

  Przez kilka godzin strażacy walczyli z pożarem zabytkowej synagogi na Manhattanie. Momentami płomienie sięgały kilkunastu metrów. Starty są poważne. Runął dach budowli. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło prawie stu strażaków. Po kilku godzinach zdołali opanować pożar . Nie udało się jednak uratować dachu zabytkowej synagogi. Został poważnie uszkodzony i zawalił się. Na szczęście nie ma ofiar. Kiedy wybuchł pożar, wewnątrz nikogo nie było - budynek od wielu lat jest nieczynny. Synagoga w gotyckim stylu zbudowana została pod koniec XIX wieku z inicjatywy środowiska żydowskiego z Europy Wschodniej.

  czytaj więcej »
 • Powstrzymany, ale nie wyeliminowany. Mnożą się warianty wirusa

  Powstrzymany, ale nie wyeliminowany. Mnożą się warianty wirusa

  Giganci motoryzacji, brytyjska służba zdrowia i rosyjskie banki . A oprócz nich co najmniej 200 tysięcy podmiotów na całym świecie. Zasięg jednego z największych w historii ataku hakerskiego jest porażający. Na ten moment został powstrzymany, ale nie wyeliminowany. Eksperci obawiają się kolejnej fali zainfekowanych systemów i komputerów. Te Polskie - jak utrzymuje ministerstwo cyfryzacji - są na razie poza zasięgiem wirusa.

  czytaj więcej »
tvnpix