Fakty w Południe

Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

Foto: tvn24 | Video: Fakty w Południe
Aplikacja na telefon i aspiryna nowym sposobem na donoszenie ciąży. W jednym ze szczecińskich szpitali trwają przygotowania do pilotażowego programu, który ma pomóc kobietom, u których dotąd trzeba było rozwiązywać ciążę przedwcześnie. Zakwalifikowane do programu panie pobiorą aplikację na telefon, gdzie będą gromadzone ich wyniki. Kiedy coś zaniepokoi lekarza badań prenatalnych, zdecyduje on o podawaniu odpowiedniej dawki aspiryny. Jedną z pacjentek przyjmujących ten znany wszystkim lek jest chorująca na nadciśnienie pani Anna, która kilka godzin po nagraniu urodziła przez cesarskie cięcie.

Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Twój e-PIT" do poprawy. Resort zapowiada zmiany

  "Twój e-PIT" do poprawy. Resort zapowiada zmiany

  Jest rewolucja w rozliczeniach. Ale jest też potrzeba poprawek w systemie. Ministerstwo finansów reaguje na problemy z zabezpieczeniami usługi "Twój e-PIT". Z powodu niedopatrzeń, wgląd do zeznań podatkowych pracowników mogli mieć np. ich pracodawcy. Resort Teresy Czerwińskiej zmienia system logowania i zapowiada kolejne zmiany.

  czytaj więcej »
 • Komisja finansów poparła projekt prezydenta. Frankowicze wyszli

  Komisja finansów poparła projekt prezydenta. Frankowicze wyszli

  Sejmowa komisja finansów poparła prezydencką ustawę frankową. Za byli posłowie PiS, a opozycja wstrzymała się od głosu. Wcześniej posiedzenie opuścili frankowicze - bo, jak mówią, nie dopuszczano ich do głosu. Poprawki mogli za to składać przedstawiciele sektora bankowego. Co ostatecznie znalazło się w projekcie?

  czytaj więcej »
 • Nie wiadomo, czy pomnik ks. Jankowskiego wróci na cokół. "Może być dewastowany"

  Nie wiadomo, czy pomnik ks. Jankowskiego wróci na cokół. "Może być dewastowany"

  Przewrócili pomnik księdza Henryka Jankowskiego, zostaną przesłuchani. Aktywistom, którzy obalili w czwartek monument grozi grzywna i więzienie. Losy pomnika są niepewne. Figura jest w naprawie, a jej fundatorzy chcą, by wróciła na miejsce. To nie takie proste - podkreślają władze Gdańska - tu potrzebna będzie droga urzędowa. Tej nocy cokół, na którym stał pomnik, został pokryty napisami takimi jak: "zło" czy "bądź za ofiarami".

  czytaj więcej »
 • Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

  Runął pomnik Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Trzy osoby zatrzymane

  Pomnik księdza Henryka Jankowskiego przewrócony. Grupa aktywistów obaliła monument słynnego kapelana Solidarności w środku nocy w centrum Gdańska. Trzy osoby zostały zatrzymane. W wysłanym do dziennikarzy oświadczeniu mężczyźni tłumaczą, że to manifest przeciwko obojętności Kościoła na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu dzieci i młodzieży przez prałata. - Chcieliśmy pomnik usunąć - mówią przedstawiciele miasta, ale - jak dodają - powinno się to odbyć z poszanowaniem norm.

  czytaj więcej »
 • Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

  Ziobro obronił stanowisko. "Chodziło o debatę i wypunktowanie zarzutów"

  Wynik głosowania był do przewidzenia. Chodziło o debatę i publiczne wypunktowanie zarzutów pod adresem ministra sprawiedliwości - mówili politycy opozycji i wyliczali ataki na Trybunał Konstytucyjny czy upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. - Zdarta płyta - komentował zarzuty Zbigniew Ziobro i przekonywał, że rośnie poczucie bezpieczeństwa Polaków, a przestępczość spada. Bronił go premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński pojawił się tylko na głosowanie.

  czytaj więcej »
 • Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

  Szczyt dotyczący pedofilii rozpoczął się w Watykanie. "Najmniejsi proszą o sprawiedliwość"

  W Watykanie o pedofilii w Kościele. "W obliczu plagi wykorzystywania seksualnego nieletnich, którego sprawcami byli ludzie Kościoła, postanowiłem wezwać was, patriarchów, kardynałów, arcybiskupów, przełożonych zakonów i odpowiedzialnych, abyśmy wszyscy razem z uległością słuchali wołania najmniejszych, którzy proszą o sprawiedliwość" - powiedział papież Franciszek otwierając szczyt poświęcony walce z pedofilią wśród księży. To pierwsze globalne wydarzenie w historii Kościoła poświęcone temu problemowi. Do rąk papieża trafił też polski raport.

  czytaj więcej »
 • Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

  Wypuścił amstafa bez kagańca, pies pogryzł dzieci. Rusza proces

  Pies szarpał 8-miesięczną dziewczynką jak lalką, dotkliwie pogryzł też jej 3-letniego brata. Dramat rozegrał się pod koniec czerwca ubiegłego roku na Mazowszu. Teraz przed sądem staje ojciec dziewczynki. Kamil G., zdaniem śledczych, wypuszczając amstaffa bez kagańca, naraził dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna wycofał się z wcześniejszego przyznania się do winy.

  czytaj więcej »
 • Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

  Podał chłopcom "niezwykle toksyczny" dopalacz. Jest akt oskarżenia

  32-letni Marcin B. dał coś chłopcom, oni to zapalili, a po chwili zaczęli słaniać się na nogach i osunęli się na podłogę - nagrała to kamera monitoringu na klatce schodowej w czerwcu ubiegłego roku w Jastrzębiu-Zdroju. 15-latek i 16-latek przez tydzień walczyli o życie w szpitalu. Wcześniej Marcin B. kupił tę substancję od 25-letniego Michała K. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia przeciwko obu mężczyznom.

  czytaj więcej »
 • Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

  Wyszła za bojownika ISIS, chce wrócić do Wielkiej Brytanii

  19-letnia Shamima Begum, która w 2015 roku wyjechała z Londynu do Syrii, gdzie wyszła za bojownika tak zwanego Państwa Islamskiego, została pozbawiona brytyjskiego obywatelstwa, co ma zablokować jej powrót do kraju. Sprawa nastolatki wzbudza duże emocje wśród brytyjskiej opinii publicznej od ubiegłego tygodnia, kiedy Begum zapowiedziała starania o powrót do kraju, gdzie chciałaby wychowywać swoje dziecko.

  czytaj więcej »
 • Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

  Adrenalina, czyste powietrze i piękne widoki. Tak pracują szyszkarze

  Na czubku drzewa, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na świeżym powietrzu i bez szefa. To praca marzeń - przekonują szyszkarze. Ale też zaznaczają, że trzeba mieć stalowe nerwy, bo praca na wysokości nie jest dla każdego. Zbieracze szyszek właśnie mają swoje żniwa. Z zebranych leśnych plonów może powstać nawet pół miliarda nowych drzew.

  czytaj więcej »
tvnpix