Fakty w Południe

Apel minister Zalewskiej do nauczycieli. "Powtarza te same argumenty"

Apel minister Zalewskiej do nauczycieli. "Powtarza te same argumenty"

Apel minister Zalewskiej do nauczycieli. "Powtarza te same argumenty"

Foto: Radek Pietruszka / PAP | Video: Aneta Regulska / Fakty w Południe
Minister edukacji Anna Zalewska prosi, by nauczyciele byli przy swoich uczniach. Zapewnia, że jest z nimi. I że jest z nimi w dialogu. Jakim? - pyta szef ZNP. I przypomina, że od 18 dni Anna Zalewska nie reaguje na postulaty nauczycieli. Co więcej, swoją reformą wywołała chaos, który tylko dzięki staraniom nauczycieli nie doprowadził do zapaści w polskiej szkole. Obie strony kompletnie się rozmijają. A sytuacja jest coraz bardziej napięta. Do strajku generalnego zostało 16 dni.

Autor: Aneta Regulska / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Podejrzany o morderstwo Pauliny może uniknąć kary. Złożył wniosek o status uchodźcy

  Podejrzany o morderstwo Pauliny może uniknąć kary. Złożył wniosek o status uchodźcy

  Została brutalnie zamordowana, a jej ciało zostało znalezione w torbie podróżnej. Rodzina zamordowanej obawia się, że sprawca może pozostać bezkarny i wyjść na wolność. Wszystko przez decyzję ukraińskiego sądu, który odmówił ekstradycji podejrzanego o zabójstwo Gruzina do Polski. Cały proces skomplikował się po tym, jak Mamuka K. złożył wniosek o przyznanie mu statusu uchodźcy. Jeśli zapadnie decyzja o odmowie ekstradycji, to zabraknie podstaw prawnych do przetrzymywania Gruzina w tymczasowym areszcie.  

  czytaj więcej »
 • "Złożyłam do trzynastu szkół". Podwójny rocznik walczy o miejsca w liceach

  "Złożyłam do trzynastu szkół". Podwójny rocznik walczy o miejsca w liceach

  Każdy punkt się liczy, więc warto dokładnie dopełnić wszystkich formalności i pamiętać o terminach. W Warszawie uczniowie, ubiegający się o miejsca w szkołach średnich, mają czas na składanie wniosków do poniedziałku. Warto złożyć papiery do wielu szkół, by zapewnić sobie jak największe szanse w jednej z wybranych. Konkurencja jest duża, bo do liceów wybiera się tak zwany podwójny rocznik.

  czytaj więcej »
 • Gorąca dyskusja, okrzyki na sali sejmowej i buciki dla Jarosława Kaczyńskiego

  Gorąca dyskusja, okrzyki na sali sejmowej i buciki dla Jarosława Kaczyńskiego

  Surowsze kary za przestępstwa pedofilii - parlamentarna większość przyjęła zmiany w Kodeksie karnym. Głosowaniom towarzyszyła gorąca dyskusja, oskarżenia o pozorne działania rządzących i głośne pytania o świecką komisję, która zbada przypadki i skalę pedofilii w polskim Kościele. Swój projekt ma fundacja wspierająca ofiary przestępstw, własny pomysł chce też przedstawić Platforma.

  czytaj więcej »
 • "Musimy walczyć o to, żeby oczyścić Kościół". Arcybiskup Polak zapowiada "fundusz solidarnościowy"

  "Musimy walczyć o to, żeby oczyścić Kościół". Arcybiskup Polak zapowiada "fundusz solidarnościowy"

  Musimy walczyć o oczyszczenie Kościoła - tak o pedofilii wśród duchownych mówi prymas Polski. W "Faktach po Faktach" arcybiskup Wojciech Polak zapowiedział powołanie funduszu solidarnościowego, który ma pomagać osobom wykorzystywanym seksualnie przez duchownych. Ofiary domagają się świeckiej komisji i rozliczeń tych hierarchów, którzy ukrywali przypadki pedofilii wśród księży, ale twardych decyzji w sprawie dymisji ze strony Episkopatu Polski brak.  

  czytaj więcej »
 • Alabama wprowadza najsurowszą w USA ustawę antyaborcyjną

  Alabama wprowadza najsurowszą w USA ustawę antyaborcyjną

  Gubernator Alabamy podpisała najsurowszą w Stanach Zjednoczonych ustawę antyaborcyjną, według której przerywanie ciąży jest zakazane poza przypadkiem zagrożenia życia i zdrowia kobiety. Walkę o zablokowanie ustawy zapowiada Partia Demokratyczna. Za przeprowadzenie aborcji lekarzowi grozi 99 lat więzienia, a za próbę takiego zabiegu - 10 lat.

  czytaj więcej »
 • Ostatnie dni kampanii na Pomorzu

  Ostatnie dni kampanii na Pomorzu

  10 dni do eurowyborów, walka o głosy trwa. Przyglądamy się kampanii na Pomorzu, gdzie o mandaty ubiegają się między innymi Anna Fotyga, Janusz Lewandowski i Magdalena Adamowicz. Jednym z tematów jest przekop Mierzei Wiślanej, ale też walka z mową nienawiści.

  czytaj więcej »
 • Biały Dom podał datę wizyty Andrzeja Dudy w USA

  Biały Dom podał datę wizyty Andrzeja Dudy w USA

  12 czerwca Andrzej Duda ma spotkać się w Waszyngtonie z Donaldem Trumpem - poinformował Biały Dom. Obaj prezydenci mają rozmawiać między innymi na temat obronności i bezpieczeństwa. Poruszone zostaną także kwestie dotyczące handlu i polityki energetycznej.

  czytaj więcej »
 • "Zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów"

  "Zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów"

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź przeprosił za swoje słowa o filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Wcześniej metropolita gdański powiedział, że "nie ogląda byle czego", teraz stwierdził, że "użył niewłaściwych słów". Ofiary księży pedofilów chcą świeckiej komisji do spraw pedofilii w kościele i dymisji hierarchów, którzy latami mogli tuszować bądź lekceważyć przypadki krzywdzenia dzieci przez duchownych.

  czytaj więcej »
 • Tajemnicze morderstwa dokonane kuszą w Niemczech. Nie żyje 5 osób, sprawczyni sama się zabiła

  Tajemnicze morderstwa dokonane kuszą w Niemczech. Nie żyje 5 osób, sprawczyni sama się zabiła

  W sobotę pracownik jednego z pensjonatów niedaleko Pasawy w Bawarii odnalazł w pokoju ciała trzech osób. Wszystkie zginęły od strzałów z kuszy. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że 53-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta, którzy leżeli na łóżku, zostali zabici przez 30-letnią kobietę, która następnie popełniła samobójstwo. W tym tygodniu w budynku w Wittingen, kilkaset kilometrów od Pasawy, znaleziono ciała dwóch kolejnych kobiet. Mieszkanie, w którym doszło do zbrodni, należało do jednej z ofiar z Pasawy. Policjanci weszli do mieszkania po tym, jak sąsiedzi poinformowali władze o wydobywającym się z niego fetorze, dlatego śmierć kobiet w Dolnej Saksonii nastąpiła wcześniej niż trzech osób pod Pasawą. Niemiecka policja łączy te sprawy.

  czytaj więcej »
 • Fundacja "Nie lękajcie się" chce komisji o uprawnieniach prokuratorskich

  Fundacja "Nie lękajcie się" chce komisji o uprawnieniach prokuratorskich

  Kolejny dzień to kolejne reakcje na dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele. To wciąż aktualne pytanie o odpowiedzialność sprawców i hierarchów, o tuszowanie przypadków pedofilii. Na 22 maja prymas Polski Wojciech Polak zapowiedział zwołanie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie. Fundacja "Nie lękacie się" apeluje, by sprawą pedofilii zajęła się niezależna komisja o uprawnieniach prokuratorskich.

  czytaj więcej »
tvnpix