Fakty w Południe

9 sierpnia 2001 roku wystartował TVN24. To już 16 lat!

9 sierpnia 2001 roku wystartował TVN24. To już 16 lat!

9 sierpnia 2001 roku wystartował TVN24. To już 16 lat!

Foto: Fakty w Południe | Video: Tomasz Pupiec / Fakty TVN
16 lat TVN24! Pierwszy polski całodobowy kanał informacyjny ruszył pełna parą w samo południe 9 sierpnia 2001 roku. Od tej chwili, każdego dnia, 24 godziny na dobę, przekazuje, relacjonuje i analizuje najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty w Południe

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wielka bójka w barze. W ruch poszły krzesła i stoliki

  Wielka bójka w barze. W ruch poszły krzesła i stoliki

  Bójka w barze w Leeds na północy Anglii. W ruch poszły krzesła i stoliki. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu zainstalowana w barze. Na nagraniu widać jak jeden z mężczyzn rzucił w drugiego szklanką, a po chwili wybucha regularna bitwa. Mężczyźni rzucali krzesłami, a nawet stolikami barowymi. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc w identyfikacji sprawców bójki.

  czytaj więcej »
 • Jak ze smogiem mogą radzić sobie małe gminy?

  Jak ze smogiem mogą radzić sobie małe gminy?

  O ile władze lokalne i gospodarze mogą apelować i zachęcać do zmiany nawyków na zdrowsze dla wszystkich, to nie maja już narzędzi do tego, by karać na przykład za palenie byle czym. O problemie opowiedział reporterowi TVN24 Kazimierz Kaczmarek, wójt podtoruńskiej gminy Wielka Nieszawska.

  czytaj więcej »
 • Zarzuty za rajd na pasach, rozbity gang narkotykowy

  Zarzuty za rajd na pasach, rozbity gang narkotykowy

  Nadal nie można przesłuchać mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo kobiety w Lublinie. Ma on ciężkie obrażenia po pożarze samochodu. Ciało kobiety znaleziono przed budynkiem. Sprawę bada prokuratura. Są za to najnowsze ustalenie w sprawie rajdu po pasach w Płocku - kobieta usłyszała zarzuty. Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło także gang narkotykowy.

  czytaj więcej »
 • Pierwsze zatrzymania w sprawie zabójstwa w Krakowie

  Pierwsze zatrzymania w sprawie zabójstwa w Krakowie

  Są pierwsi zatrzymani w sprawie brutalnego zabójstwa nastolatka w Krakowie. To cztery osoby. Trwają poszukiwania kolejnych. Grupa około 10 mężczyzn uzbrojona w maczety i siekiery zaatakowała chłopaka 30 stycznia. Byli zamaskowani, ale mieli widoczne emblematy jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

  czytaj więcej »
 • Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Dla żartu oblali burmistrza. Okaleczyli go, zostali skazani

  Strażacy ochotnicy z wyrokiem. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skazał ich na kary od czterech do sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu. Będą też musieli zapłacić odszkodowanie. Latem w czasie festynu w Radnicy postanowili oblać burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebulę. Strumień trafił go prosto w twarz i okaleczył.

  czytaj więcej »
 • Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  Nie żyje książę Henryk - mąż królowej Danii

  W oficjalnym komunikacie dwór królewski poinformował, że książę zmarł we wtorek. Miał 83 lata. W komunikacie napisano również, że Henryk zmarł we śnie, a przy jego boku czuwali królowa Małgorzata i ich synowie. Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u niego nowotwór płuca. Jego stan pogorszył się podczas prywatnej podróży do Egiptu. 28 stycznia trafił do szpitala w Kopenhadze. Tuż przed śmiercią na jego życzenie został przewieziony do królewskiej rezydencji leżącej około czterdziestu kilometrów na północ od stolicy Danii. Książę Henryk pochodził z Francji. W 1967 roku poślubił następczynię tronu Danii, księżniczkę Małgorzatę, która została koronowana 5 lat później. W swojej przybranej ojczyźnie nigdy nie uzyskał tytułu królewskiego, co było powodem jego urazy, której nigdy nie ukrywał. W ubiegłym roku książę Henryk oświadczył, że nie chce być pochowany - jak nakazuje tradycja - w królewskiej nekropolii u boku małżonki.

  czytaj więcej »
 • Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  Policjanci uratowali 9-latkę uwięzioną pod warstwą błota

  9-latka uwięziona pod metrową warstwą błota i skuteczna interwencja brazylijskiej policji. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym widać jak policjanci odkopują i uwalniają dziewczynkę. Funkcjonariusze patrolowali okolice, gdy podbiegła do nich kobieta. Przekazała, że na 9-letnią dziewczynkę zeszła lawina błotna, a dziecko jest uwięzione pod powierzchnią. Służby zrezygnowały z ciężkiego sprzętu i razem z obecnymi na miejscu ludźmi zaczęto kopać i usuwać ziemię rękami. Po chwili udało się zlokalizować dziewięciolatkę. Dziewczynka przygnieciona była metrową warstwą błota i miała problemy z oddychaniem. W pierwszej kolejności zapewniono jej dostęp do świeżego powietrza. Potem udało się ją wyciągnąć. 9-latka została zabrana do szpitala i - jak przekazują służby - zdążyła już wydobrzeć.

  czytaj więcej »
 • Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk doprowadzony do prokuratury. W kajdankach

  Władysław Frasyniuk - były opozycjonista i legenda Solidarności został w środę rano wyprowadzony w kajdankach ze swojego mieszkania. Został doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy na służbie. Padają pytania czy taka forma zatrzymania była niezbędna. Policja odpowiada, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, zwolniony już Frasyniuk, że z obecną władzą rozmawiać nie będzie.

  czytaj więcej »
tvnpix