Fakty w Południe

Słyną z pomagania zwierzętom. Teraz ruszają z nowym projektem

Słyną z pomagania zwierzętom. Teraz ruszają z nowym projektem

Psy, koty, bociany, węże, wilki, a nawet niedźwiedzie - pomogą wszystkiemu, co ma cztery łapy, lata, biega lub skacze. Weterynarze z lecznicy "Ada" w Przemyślu słyną z miłości do zwierząt. Teraz być może zasłyną kolejną swoją inicjatywą - chcą otworzyć prawdziwy psi azyl, nie zwykłe schronisko. Miejsce, gdzie każdy pies będzie miał swój pokój i kanapę, zanim trafi do kochającego domu. Żeby mogli dalej pomagać zwierzakom potrzebują jednak wsparcia.
Mała Zuzia opuściła szpital. "Najważniejsze, że jesteśmy razem"

Mała Zuzia opuściła szpital. "Najważniejsze, że jesteśmy razem"

Lekarze ze szpitala, w którym leży Tomasz J. - podejrzewany o spowodowanie wybuchu w kamienicy w Poznaniu - nie wyrazili zgody na to, aby w środę mężczyznę przesłuchać. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz J. mógł mieć związek ze śmiercią żony, która została zamordowana jeszcze przed eksplozją. Beata J. była jedną z pięciu ofiar katastrofy. O wielkim szczęściu może mówić rodzina Stanisławskich - znów są w komplecie, a ich 3-letnia córeczka Zuzia wyszła już ze szpitala. Uporać się z ranami, nie tylko fizycznymi, pomogli lekarze i psycholodzy.
Rozwikłana tajemnica morderstwa, odnaleziony kielich i przejęcie dużej ilości narkotyków

Rozwikłana tajemnica morderstwa, odnaleziony kielich i przejęcie dużej ilości narkotyków

Policjanci z "Archiwum X" zatrzymali w Płońsku 33-letniego Dawida W., jego partnerkę i jej córkę. Chodzi o sprawę zabójstwa podczas libacji alkoholowej z 2014 r. Ponadto funkcjonariuszom z Łodzi udało się odzyskać kielich, skradziony z jednego z łódzkich kościołów, a stołeczni policjanci przejęli kilkadziesiąt kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości trzech milionów złotych.
Mija 50 lat od wydarzeń Marca '68

Mija 50 lat od wydarzeń Marca '68

O Marcu '68 przypominają uroczystości, między innymi w centrum tych wydarzeń na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie tam 50 lat temu oddziały ZOMO brutalnością, siłą i przemocą odpowiedziały na demonstrację przeciwko cenzurze i relegowaniu z uczelni studentów.Adama Michnika i Henryka Szlajfera, protestujących przeciw zdjęciu z afisza "Dziadów". To był początek wydarzeń marcowych. Buntu młodych z jednej strony, a z drugiej - wewnętrznych walk w PZPR, rozgrywanych w atmosferze antysemickiej propagandy.
"Miała być pokora i umiar, wyszło jedno wielkie dojenie"

"Miała być pokora i umiar, wyszło jedno wielkie dojenie"

Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział zmiany w systemie wynagradzania członków rządu, wedle których ministrowie będą otrzymywali część uposażenia poselskiego. Pensje więc wzrosną, a samych ministrów i wiceministrów ma być za to o 1/4 mniej. Jacek Sasin, pytany o plan oszczędności szefa rządu, stwierdził, że to przejrzysty system. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów dodał, że w sprawie nagród nikt niczego nie ukrywa. Opozycja za to apeluje w Sejmie do ministrów: oddajcie w premie.
tvnpix