Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną

Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną
Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną
Tomasz Pupiec | Fakty po południu TVN24
Tomasz Pupiec | Fakty po południu TVN24Większość Polaków negatywnie ocenia działania rządu w walce z drożyzną

Inflacja w maju wyniosła 13,9 procent rok do roku. To najwyższy wzrost od marca 1998 roku. Rząd z uporem powtarza hasło "putinflacja", na co ekonomiści odpowiadają - to nie tylko wina wojny. Tymczasem jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w sumie 69 procent ankietowanych uważa, że rząd "w ogóle się nie zajmuje" drożyzną lub "robi zbyt mało" w sprawie walki z nią.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 w dniach 22-23 czerwca ankietowani zostali zapytani, jak oceniają działania rządu w walce z drożyzną.

69 procent ankietowanych negatywnie ocenia działania rządu w tej sprawie - 25 procent odpowiedziało, że "rząd w ogóle się tym nie zajmuje", a 44 procent, że "robi zbyt mało" w tej sprawie.

21 procent uważa, że działania rządu są dobre. 7 procent ankietowanych twierdzi, że Rada Ministrów "robi bardzo dużo" w walce z drożyzną, a 14 procent uznało, że "robi wszystko, co tylko jest możliwe".

10 procent respondentów wybrało opcję "trudno powiedzieć".

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości