We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta Hurkacza

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta Hurkacza
We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta Hurkacza
Katarzyna Czupryńska-Chabros/Fakty po Południu TVN24
We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta HurkaczaKatarzyna Czupryńska-Chabros/Fakty po Południu TVN24

W Paryżu rozpoczął się tenisowy turniej Roland Garros, a we Wrocławiu najmłodsi tenisiści mogli spróbować swoich sił w rozpoczętym Hubi Cup - turnieju w kategorii wiekowej Skrzatów, czyli dzieci do lat dwunastu. Patronem zawodów jest nie kto inny, jak Hubert Hurkacz, który ma już za sobą pierwszy mecz w Paryżu.

Trwa French Open, więc polska gwiazda męskiego tenisa jest teraz w Paryżu. Jego mecze śledzą Skrzaty.

- Tutaj mu na razie dobrze idzie, wygrywa, więc trzymam za niego kciuki - relacjonuje Kazimierz, uczestnik turnieju Hubi Cup 2024. - Moim idolem jest Hubert Hurkacz i chciałbym grać tak samo jak on - mówi Michał, inny uczestnik Hubi Cup 2024.

- Super, że wpadliście. Bardzo, bardzo cieszę się, że jesteście. Bawcie się dobrze. Walczcie, jak potraficie, i cieszcie się z gry w tenisa - przekazał Hubert Hurkacz uczestnikom turnieju przed jego rozpoczęciem, korzystając ze Skype'a.

Hubi Cup to najwyżej punktowany turniej w kategorii wiekowej Skrzatów

To cenne spotkanie dla sześćdziesięciorga czworga młodych zawodniczek i zawodników biorących udział w drugiej edycji Hubi Cup. - Mieliśmy taki pomysł, trochę zainspirowany rozmowami z Hubertem. Kiedy on był 12-latkiem, cieszył się z tego, kiedy mógł pojechać na fajnie zorganizowany turniej - wspomina Krzysztof Hurkacz, ojciec Huberta.

Hubi Cup ma rangę Super Serii. Jest najwyżej punktowanym turniejem w kategorii wiekowej Skrzatów, czyli właśnie dzieci do lat dwunastu. - Hubert bardzo chętnie daje się wykorzystać do tego, żeby promować tenis i żeby sprawiać dzieciakom radość, nasze idee i pomysły się połączyły - mówi Radosław Bielecki, organizator turnieju Hubi Cup i prezes Come-On Tennis Club Wrocław.

- Iga, Hubert po prostu pokazują, że ten sport jest coraz bardziej dostępny dla ludzi i pokazują, że ten sport jest głównie też dla dzieci - komentuje Kamil Pilarczyk, ojciec uczestnika Hubi Cup 2024.

- To jest duże przeżycie, więc dla nich to jest bardzo fajna zabawa, fajna rywalizacja, myślę, że jest po co walczyć - mówi Mariusz Borzęcki, ojciec uczestniczki Hubi Cup 2024.

Kuszące nagrody i nie tylko 

Za sprawą Hurkacza, ósemki w rankingu ATP, fundatora nagrody głównej, czworo finalistów Hubi Cup, gier pojedynczych dziewczynek i chłopców, pojedzie na zawodowy turniej w Niemczech.

Tam dzieci zobaczą, jak faktycznie wygląda turniej, spotkają się z Hubertem i, mamy nadzieję, nasiąkną tą atmosferą, która ich popcha do dalszej pracy i rozwijania się w tej dyscyplinie - przekazuje Radosław Bielecki.

- Chciałbym pojechać do Halle, chciałbym zobaczyć Hubert Hurkacza. Mam spore szanse, ale też małe, ponieważ jest dużo dobrych zawodników, też jestem dobry - mówi Jakub Pilarczyk, zawodnik Hubi Cup 2024.

ZOBACZ TEŻ: ROLAND GARROS 2024. HUBERT HURKACZ NA TRENINGU Z PARTNEREM SPARINGOWYM Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin
Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kinEwelina Witenberg/Fakty po Południu

Młode tenisistki doceniają nie tylko kuszące nagrody. - Jest dużo takiego miejsca, że na przykład można się porozgrzewać na świeżym powietrzu, i też korty wydają się fajne - ocenia Antonina Szyszkowska, jedna z uczestniczek turnieju.

- Dostaliśmy nawet koszulki i niedługo będziemy grać mecz singlowy, a potem razem będziemy grać debla - mówią Natalia Czerniecka i Lena Wagner, uczestniczki Hubi Cup 2024.

Nazwiska ostatecznych zwycięzców rywalizacji w grze pojedynczej pojawią się na kortach obok wizerunku Hurkacza, na muralu. - Czegoś takiego się nie spodziewałem. Trochę piłek na tej ścianie odbiłem i wyleciały mi nawet za tę ścianę - przyznaje Hubert Hurkacz.

Tegoroczna edycja Hubi Cup potrwa do wtorku.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Kiedy Polska nie była w Unii Europejskiej, trzeba było płacić cła i stać na granicy. Nikt nie słyszał wtedy o fotowoltaice, ale o pompie ciepła - już tak. Jednym z pionierów był pan Leonard spod Warszawy, który w 2002 roku zainstalował panele słoneczne na swoim domu. Po ponad 20 latach sprawdzamy, czy wciąż działają.

Był polskim pionierem odnawialnych źródeł energii. Po 22 latach odwiedziliśmy ponownie pana Leonarda

Był polskim pionierem odnawialnych źródeł energii. Po 22 latach odwiedziliśmy ponownie pana Leonarda

Źródło:
Fakty TVN

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Jedno referendum w sprawie migrantów już było - w 2023 roku w czasie wyborów parlamentarnych - i zakończyło się fiaskiem, ale PiS chce powtórki. We wrześniu PiS ma zacząć zbierać podpisy pod referendum w sprawie paktu migracyjnego. Rząd Donalda Tuska był przeciw i namawiał do głosowania przeciw, ale pakt został przyjęty przez kraje UE. Jego treść powstawała, kiedy rządziła Zjednoczona Prawica - rząd Mateusza Morawieckiego "zawalił" negocjacje, jak określił to Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych. Teraz nowy rząd musi przekuć porażkę w sukces - Donald Tusk obiecuje, że mimo wszystko Polska będzie beneficjentem paktu.

PiS chce referendum w sprawie paktu migracyjnego, chociaż "zawaliło" negocjacje, kiedy pakt był pisany

PiS chce referendum w sprawie paktu migracyjnego, chociaż "zawaliło" negocjacje, kiedy pakt był pisany

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Nie mam innej opcji, niż zapytać prezydenta o zgodę - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Bodnar, szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny. Mówił o odwołaniu prokuratora Tomasza Janeczka. Wskazywał, że powodem, dla którego do tego nie doszło, jest "zabetonowana ustawa o prokuraturze", która wymaga zgody głowy państwa. - Nawet dzisiaj dostałem pismo od prezydenta w tej sprawie - przyznał. Szef MS powiedział, że w liście jest jednak "cała lista pytań".

"Wątpię, żeby była wola współpracy". Adam Bodnar o piśmie, jakie otrzymał od prezydenta

"Wątpię, żeby była wola współpracy". Adam Bodnar o piśmie, jakie otrzymał od prezydenta

Źródło:
TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Wojna w Strefie Gazy, Izraelu i na Zachodnim Brzegu odcisnęła już potworne piętno na dzieciach, u których jednym z najpoważniejszych problemów jest niedożywienie. Tysiące dzieci zostało zabitych, kolejne tysiące cierpią z powodu głodu i chorób.

Cierpią z niedożywienia, strachu, braku bliskich. Sytuacja dzieci w Strefie Gazy jest dramatyczna

Cierpią z niedożywienia, strachu, braku bliskich. Sytuacja dzieci w Strefie Gazy jest dramatyczna

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wizyta polskiego prezydenta w Chinach przyniosła wymierne efekty - kilka porozumień w sferze gospodarki, nauki i technologii. Prezydent Duda rozmawiał z Xi Jinpingiem w cztery oczy przez około godzinę - po spotkaniu wyraził nadzieję, że Chiny będą wspierać pokojowe zakończenie wojny w Ukrainie. Rząd w Pekinie zdecydował o jednostronnym zniesieniu wiz krótkoterminowych dla Polaków.

Andrzej Duda w Pekinie: prezydent Xi Jinping nazywa mnie przyjacielem

Andrzej Duda w Pekinie: prezydent Xi Jinping nazywa mnie przyjacielem

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS