Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"

Autor:
Stefania
Kulik
Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"
Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"
Stefania Kulik/Fakty po Południu TVN24
Stefania Kulik/Fakty po Południu TVN24Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. " Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"

Coraz bliżej do dnia Wszystkich Świętych i coraz większy jest ruch na drogach - głównie wokół cmentarzy. Drogówka apeluje, by uważać na siebie i na zmienianą często organizację ruchu.

W sobotę po godzinie 12:00 w Białymstoku prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Doszło do zderzenia z busem, którym jechało siedmioro dzieci. - Z chwilą przybycia naszych jednostek na miejsce zdarzenia wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Jedno dziecko miało ranę ciętą głowy. Zostało zaopatrzone przez strażaków (...) I przekazane koordynatorowi medycznemu, który stwierdził, że wszytskie osoby powinny zostać przebadane i odwiezione na SOR - informuje mł. bryg. Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W Małopolsce karetka z włączonymi sygnałami jechała do pacjenta. Kiedy wyprzedzała samochód osobowy, kierowca zaczął skręcać. Oba pojazdy wpadły do rowu. - Z tego, co mamy informacje, to najprawdopodobniej ta karetka poruszała się jako pojazd uprzywilejowany - informuje młodszy brygadier Marcin Opioła, rzecznik prasowy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Do wypadku doszło nad ranem w miejscowości Biskupice Radłowskie. Jedna osoba trafiła do szpitala. - Łącznie tymi pojazdami podróżowały trzy osoby. Jedna osoba z karetki pogotowia, z obsady tej karetki pogotowia, uskarżała się na bóle w okolicy twarzy i w okolicy kręgosłupa szyjnego - dodaje Marcin Opioła.

Wypadek w Białymstoku
Wypadek w BiałymstokuTVN24

Brak wyobraźni

W Wielkopolsce na prostej drodze w sobotę po godzinie 19:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Bronisławka. - Na prostym odcinku drogi w środku lasu zderzyły się. Jeden z pojazdów (...) zjechał na przeciwny pas ruchu. Uderzył bokiem w pojazd, który jechał w drugą stronę - przekazuje młodszy brygadier Łukasz Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Wyjaśniane są przyczyny - dlaczego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób. - Na miejscu zdarzenia zginęła kierująca i pasażerka samochodu marki Fiat. Kobiety miały 20-kilka lat - dodaje podinspektor Witold Kolenda, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrowie Wielkopolskim. - Dwie osoby z drugiego pojazdu, w którym podróżowało pięć osób, zostały zabrane do szpitala - uzupełnia informacje Frątczak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zderzenie na trasie S8. W czterech autach było łącznie 10 osób, w tym dzieci

Do poważnego wypadku doszło też w niedzielę nad ranem w województwie warmińsko-mazurskim niedaleko Lelkowa. - 20-letni kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków. Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, uderzył w przydrożne drzewa - wyjaśnia starsza posterunkowa Justyna Romańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i miał ponad promil alkoholu we krwi. Jak przekazują funkcjonariusze - siła uderzenia była tak duża, że elementy konstrukcyjne pojazdu zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Samochodem jechały jeszcze cztery osoby w wieku 16-30 lat. Kierujący i pasażerowie zostali przekazani do szpitala.

Tragiczny wypadek na DK25 w miejscowości Bronisławka w Wielkopolsce
Tragiczny wypadek na DK25 w miejscowości Bronisławka w WielkopolsceTVN24

Apele służb

Służby przypominają, że przez najbliższe dni ruch na drogach będzie coraz większy. Zachowajmy więc rozsądek. - Warunki pogodowe są niesprzyjające podróżom. Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach - wylicza młodszy brygadier Piotr Chojnowski. - Dzień Wszystkich Świętych jest to czas wzmożonego ruchu na drogach. Apelujemy tutaj o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i zachowanie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim uważajmy również na innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy zasadę zaufania ograniczonego - dodaje starsza posterunkowa Justyna Romańczuk.

Autor:Stefania Kulik

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty po Południu

Pozostałe wiadomości

O 10.00 w poniedziałek, 11 grudnia premier Mateusz Morawiecki ma wygłosić expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego nowego rządu ma odbyć się tego samego dnia o 15.00. Większości sejmowej Morawiecki nie ma, więc o godzinie 20.00 ma nastąpić wybór nowego premiera.

O 10 expose Mateusza Morawieckiego, o 20 głosowanie w sprawie kandydatury Donalda Tuska. Opozycja czeka na 11 grudnia

O 10 expose Mateusza Morawieckiego, o 20 głosowanie w sprawie kandydatury Donalda Tuska. Opozycja czeka na 11 grudnia

Źródło:
Fakty TVN

Nie można się zarejestrować, nie można się dodzwonić - alarmują chętni na szczepienie przeciwko COVID-19. Od teraz jest w Polsce nowa szczepionka odporna na nowy wariant wirusa. Do szczepień mocno zachęcają wirusolodzy. Dlaczego warto się zaszczepić nawet jeżeli gdzieniegdzie na szczepienie trzeba trochę poczekać?

Szczepienia przeciw COVID-19. Rośnie zainteresowanie kolejną dawką szczepienia

Szczepienia przeciw COVID-19. Rośnie zainteresowanie kolejną dawką szczepienia

Źródło:
Fakty TVN

Startuje ogólnopolska akcja "Powieś paragon - podaruj posiłek". W tym tytule kryje się wszystko - kupujesz, a płacisz za siebie i za osobę w potrzebie.

"Powieś paragon - podaruj posiłek". Wyjątkowa akcja ma pomóc potrzebującym

"Powieś paragon - podaruj posiłek". Wyjątkowa akcja ma pomóc potrzebującym

Autor:
Marta
Kolbus
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Prosimy naszych przyjaciół, aby zostali z nami, utrzymali obecny kurs, abyśmy mogli powstrzymać Putina w jego ludobójczej wojnie - apeluje Oksana Markarowa, ukraińska ambasador w Stanach Zjednoczonych. Te słowa świadczą o tym, jak bardzo Kijów liczy na pomoc zachodniego sojusznika. Kongres nie zdecydował jeszcze o przydzieleniu środków na dalszą pomoc dla Ukrainy. Chodzi o 60 miliardów dolarów. Bez nich trudno będzie o postęp na froncie i wyparcie Rosjan. Okupanci wciąż atakują. Minionej doby intensywnie ostrzeliwali między innymi obwód zaporoski i chersoński.

"Dosłownie modlimy się o amerykańskie wsparcie". Ukraina wciąż potrzebuje dostaw broni

"Dosłownie modlimy się o amerykańskie wsparcie". Ukraina wciąż potrzebuje dostaw broni

Autor:
Paweł
Laskosz
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Będzie wiele prób obstrukcji, bo ten rząd tak przyzwyczaił się do stołków, tak przyzwyczaił się do tej bezkarności i złodziejstwa - mówił w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski (Polska 2050-Trzecia Droga), pytany o to, jak według niego będzie wyglądał proces przekazania władzy przez PiS. - Im szybciej, tym lepiej - odpowiedziała na to samo pytanie Katarzyna Kotula (Nowa Lewica).

"Powołano ministrów w tym hipotetycznym rządzie Mateusza Morawieckiego, ale ci ministrowie nic nie robią"

"Powołano ministrów w tym hipotetycznym rządzie Mateusza Morawieckiego, ale ci ministrowie nic nie robią"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Gościem "Faktów po Faktach" był prezydent Rafał Trzaskowski, który jest obecnie w Dubaju na szczycie klimatycznym COP28. Zapowiedział, że neutralność klimatyczna w Warszawie ma nastąpić do 2050 roku, a w niektórych częściach stolicy do 2030 roku. Odniósł się też do projektu strefy czystego transportu, który spotkał się ze sprzeciwem wielu osób. - Jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, to musimy podejmować ambitne decyzje. Nie ma innego wyjścia - powiedział prezydent stolicy. Przyznał, że propozycje zakładały, aby strefa była większa. - Radni proponują, żeby ta strefa była mniejsza i obejmowała ścisłe centrum Warszawy - mówił.

Trzaskowski: jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, musimy podejmować ambitne decyzje

Trzaskowski: jeśli nie chcemy się dusić w centrum miasta, musimy podejmować ambitne decyzje

Autor:
ek//mrz
Źródło:
TVN24

To zbrodnie, które trudno opisać i nie sposób zrozumieć. Terroryści z Hamasu, którzy 7 października zaatakowali Izrael, najgorzej i w sposób najbardziej okrutny traktowali kobiety. Były one torturowane, gwałcone i często palone żywcem.

Zbrodnie Hamasu na izraelskich kobietach. Wstrząsające relacje świadków

Zbrodnie Hamasu na izraelskich kobietach. Wstrząsające relacje świadków

Autor:
Angelika
Maj
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Tajemnicza choroba atakuje psy w Stanach Zjednoczonych. Na razie wykryto ją w 14 stanach, ale weterynarze obawiają się, że to dopiero początek. Szczególnie narażone są szczeniaki, starsze psy i te z obniżoną odpornością. Kaszel, który atakuje zwierzęta, może prowadzić do ciężkiego zapalenia płuc, a nawet do śmierci.

Tajemnicza choroba atakuje psy, objawy nie ustępują nawet po podaniu antybiotyków

Tajemnicza choroba atakuje psy, objawy nie ustępują nawet po podaniu antybiotyków

Autor:
Justyna
Zuber
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS