Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"
Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. "Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"
Stefania Kulik/Fakty po Południu TVN24
Policja apeluje do kierowców przed dniem Wszystkich Świętych. " Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach"Stefania Kulik/Fakty po Południu TVN24

Coraz bliżej do dnia Wszystkich Świętych i coraz większy jest ruch na drogach - głównie wokół cmentarzy. Drogówka apeluje, by uważać na siebie i na zmienianą często organizację ruchu.

W sobotę po godzinie 12:00 w Białymstoku prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Doszło do zderzenia z busem, którym jechało siedmioro dzieci. - Z chwilą przybycia naszych jednostek na miejsce zdarzenia wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Jedno dziecko miało ranę ciętą głowy. Zostało zaopatrzone przez strażaków (...) I przekazane koordynatorowi medycznemu, który stwierdził, że wszytskie osoby powinny zostać przebadane i odwiezione na SOR - informuje mł. bryg. Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W Małopolsce karetka z włączonymi sygnałami jechała do pacjenta. Kiedy wyprzedzała samochód osobowy, kierowca zaczął skręcać. Oba pojazdy wpadły do rowu. - Z tego, co mamy informacje, to najprawdopodobniej ta karetka poruszała się jako pojazd uprzywilejowany - informuje młodszy brygadier Marcin Opioła, rzecznik prasowy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Do wypadku doszło nad ranem w miejscowości Biskupice Radłowskie. Jedna osoba trafiła do szpitala. - Łącznie tymi pojazdami podróżowały trzy osoby. Jedna osoba z karetki pogotowia, z obsady tej karetki pogotowia, uskarżała się na bóle w okolicy twarzy i w okolicy kręgosłupa szyjnego - dodaje Marcin Opioła.

Wypadek w Białymstoku
Wypadek w BiałymstokuTVN24

Brak wyobraźni

W Wielkopolsce na prostej drodze w sobotę po godzinie 19:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Bronisławka. - Na prostym odcinku drogi w środku lasu zderzyły się. Jeden z pojazdów (...) zjechał na przeciwny pas ruchu. Uderzył bokiem w pojazd, który jechał w drugą stronę - przekazuje młodszy brygadier Łukasz Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Wyjaśniane są przyczyny - dlaczego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób. - Na miejscu zdarzenia zginęła kierująca i pasażerka samochodu marki Fiat. Kobiety miały 20-kilka lat - dodaje podinspektor Witold Kolenda, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrowie Wielkopolskim. - Dwie osoby z drugiego pojazdu, w którym podróżowało pięć osób, zostały zabrane do szpitala - uzupełnia informacje Frątczak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zderzenie na trasie S8. W czterech autach było łącznie 10 osób, w tym dzieci

Do poważnego wypadku doszło też w niedzielę nad ranem w województwie warmińsko-mazurskim niedaleko Lelkowa. - 20-letni kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków. Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, uderzył w przydrożne drzewa - wyjaśnia starsza posterunkowa Justyna Romańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i miał ponad promil alkoholu we krwi. Jak przekazują funkcjonariusze - siła uderzenia była tak duża, że elementy konstrukcyjne pojazdu zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Samochodem jechały jeszcze cztery osoby w wieku 16-30 lat. Kierujący i pasażerowie zostali przekazani do szpitala.

Tragiczny wypadek na DK25 w miejscowości Bronisławka w Wielkopolsce
Tragiczny wypadek na DK25 w miejscowości Bronisławka w WielkopolsceTVN24

Apele służb

Służby przypominają, że przez najbliższe dni ruch na drogach będzie coraz większy. Zachowajmy więc rozsądek. - Warunki pogodowe są niesprzyjające podróżom. Jest ślisko, mokro, dlatego trzeba uważać na drogach - wylicza młodszy brygadier Piotr Chojnowski. - Dzień Wszystkich Świętych jest to czas wzmożonego ruchu na drogach. Apelujemy tutaj o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i zachowanie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim uważajmy również na innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy zasadę zaufania ograniczonego - dodaje starsza posterunkowa Justyna Romańczuk.

Autorka/Autor:Stefania Kulik

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty po Południu

Pozostałe wiadomości

Popełniliśmy błędy, nie ma co płakać, trzeba iść do przodu - mówił w niedzielę na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński. Na horyzoncie są już kolejne wybory i kampania nawet na chwilę nie zwolniła. Emocje też nie opadły, co akurat na spotkaniu prezesa PiS było widać.

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Źródło:
Fakty TVN

Gabriela Olszowska, pełniąca obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. Po Barbarze Nowak to symboliczna zmiana, ale nie tylko w Małopolsce widać nowe porządki. Konkursy rozpisano we wszystkich kuratoriach i za półtora miesiąca, jak zapowiada ministra edukacji, cały proces powinien się zakończyć. Jak mają zmienić się dzięki temu polskie szkoły?

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Źródło:
Fakty TVN

Już w poniedziałek w Brukseli ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys, który rozlał się praktycznie w całej wspólnocie. Czesław Siekierski zapowiada, że będzie domagał się ograniczenia Zielonego Ładu, którego nie chcą nie tylko polscy rolnicy. Ci wciąż protestują. Narzekają na silosy pełne zboża i niskie ceny, jakie mogą za nie uzyskać.

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) - który był w Kijowie na obchodach rocznicowych - mówił, że politycy zastanawiali się tam, "w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz".

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

Źródło:
TVN24

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS