Inflacja zmusza Polaków do oszczędzania w czasie świąt. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Inflacja zmusza Polaków do oszczędzania w czasie świąt. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Inflacja zmusza Polaków do oszczędzania w czasie świąt. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu TVN24
Fakty po południu TVN24Inflacja zmusza Polaków do oszczędzania w czasie świąt. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Większość Polaków zamierza ograniczyć swoje wydatki związane ze Świętami Wielkanocnymi - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Tak zadeklarowało 58 procent badanych. 39 procent ankietowanych oświadczyło, że nie zamierza ograniczać tych wydatków. Inflacja w lutym w Polsce wyniosła 18,4 procent rok do roku.

W marcowym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci zostali zapytani o to, czy w związku z rosnącymi cenami ograniczą swoje wydatki na Święta Wielkanocne. 58 procent pytanych odpowiedziało, że tak zamierzają. 39 procent ankietowanych stwierdziło, że swoich wydatków nie planuje ograniczać. 3 procent respondentów wskazało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 14-16 marca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Inflacja nie zwalnia

Tak źle nie było od 26 lat. W lutym inflacja w Polsce wyniosła 18,4 procent rok do roku. Szczególnie podrożała żywność - o niemal 25 procent w ciągu roku. Wzrost cen jest również bardzo odczuwalny na stacjach benzynowych i przy opłacaniu rachunków za energię.

Wielu Polaków podczas codziennych zakupów coraz częściej musi decydować się na rezygnację z niektórych produktów.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości