Ed Sheeran wydał nowy album, żeby zrozumieć, "co się dzieje w jego głowie". "Subtract" bije rekordy sprzedaży

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ed Sheeran wraca z nowym albumem. Jego szósty krążek nosi tytuł "Subtract" i od kilku dni bije rekordy popularności. Muzyk niedawno wygrał też proces, w którym zarzucano mu naruszenie praw autorskich w utworze "Thinking Out Loud". 

Po bardzo trudnych miesiącach wreszcie wyszedł na prostą. Ed Sheeran najpierw wygrał wytoczony mu proces o plagiat, a teraz wydany przez niego album "Subtract" zajmuje pierwsze miejsce na listach przebojów oraz sprzedaży w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach.

"W tej chwili czuję się trochę zagubiony. Nagrałem ten album, żeby zrozumieć to, co dzieje się teraz w mojej głowie. Jestem z tej płyty bardzo dumny. Obudziłem się dziś rano z uczuciem ulgi, bo wreszcie płyta została wydana i ludzie będą mogli jej posłuchać. Mam nadzieję, że odnajdą tam głębszy sens" - napisał na Instagamie piosenkarz.

Ed Sheeranyakub88/Shutterstock

Proces o plagiat

"Subtract" jest szóstym krążkiem wydanym przez Eda Sheerana i jak na razie najszybciej sprzedającym się albumem 2023 roku. Artysta mówi, że to najważniejsze dzieło w jego karierze. Napisane po trudnych, osobistych przeżyciach - po śmierci przyjaciela i chorobie żony. Sheeran czekał z wydaniem krążka do czasu rozstrzygnięcia toczącego się w Nowym Jorku procesu o plagiat. W ubiegłym tygodniu ława przysięgłych uznała, że piosenkarz nie skopiował utworu Marvina Gaye'a.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu werdyktu, bo wygląda na to, że nie będę musiał rezygnować ze swojej pracy. Jednocześnie jestem nieprawdopodobnie sfrustrowany faktem, że przez ostatnie osiem lat dyskutowaliśmy o dwóch kompletnie różnych piosenkach, które mają odmienne słowa, melodię i cztery akordy, które są wykorzystywane przez muzyków każdego dnia na całym świecie - mówił po werdykcie artysta.

Brytyjczyk zagroził, że jeśli proces przegra, to zakończy karierę. Teraz nowy album będzie promować podczas trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Zniesienie karania za pomoc w aborcji, a potem legalna aborcja do 12. tygodnia, składka zdrowotna dla przedsiębiorców, kredyty mieszkaniowe i związki partnerskie. Wielu wyborców Koalicji 15 października czeka na realizację obietnic, ale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że nie warto tracić wyborców po to, żeby utrzymywać koalicję.

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Źródło:
Fakty TVN

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Ponad 7 tysięcy kierujących po alkoholu - to bilans policyjnych kontroli tylko w lipcu. Kierujących pod wpływem nie odstrasza nawet możliwość konfiskaty samochodu. We wtorek rząd miał zająć się ewentualnymi zmianami w przepisach dotyczących odbierania pojazdów pijanym kierującym, ale dyskusję odroczono co najmniej do końca wakacji. Premier zlecił przygotowanie raportu na temat skutków obowiązujących przepisów.

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Sejmie przepadł pierwszy z projektów aborcyjnych. Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula mówiła w "Faktach po Faktach", że trzeba teraz "mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe, a co nie". - Dzisiaj jeszcze sięgnęłam do umowy koalicyjnej, bo tą umową niektórzy politycy wewnątrz koalicji 15 października się zasłaniają, a tam mamy jasno zapisane, że kobiety mają prawo decydować - dodała.

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Źródło:
TVN24

- Pan prezydent nie był o tym poinformowany ani nikt z Kancelarii Prezydenta. To są decyzje ambasadora Marka Magierowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do żądania, jakie ambasador w USA postawił w związku z tym, że MSZ wzywa go do kraju.

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Źródło:
TVN24

W piątek w stolicy Francji na Sekwanie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Szczegóły uroczystości nie są znane, a organizatorzy utrzymują wszystko w tajemnicy. Także to, jaka artystka wystąpi podczas ceremonii. Pojawiają się jednak spekulacje, że może to być Celine Dion. Kanadyjska piosenkarka o francuskich korzeniach kilka lat temu zniknęła ze sceny ze względów zdrowotnych.

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS