Ed Sheeran wydał nowy album, żeby zrozumieć, "co się dzieje w jego głowie". "Subtract" bije rekordy sprzedaży

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ed Sheeran wraca z nowym albumem. Jego szósty krążek nosi tytuł "Subtract" i od kilku dni bije rekordy popularności. Muzyk niedawno wygrał też proces, w którym zarzucano mu naruszenie praw autorskich w utworze "Thinking Out Loud". 

Po bardzo trudnych miesiącach wreszcie wyszedł na prostą. Ed Sheeran najpierw wygrał wytoczony mu proces o plagiat, a teraz wydany przez niego album "Subtract" zajmuje pierwsze miejsce na listach przebojów oraz sprzedaży w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach.

"W tej chwili czuję się trochę zagubiony. Nagrałem ten album, żeby zrozumieć to, co dzieje się teraz w mojej głowie. Jestem z tej płyty bardzo dumny. Obudziłem się dziś rano z uczuciem ulgi, bo wreszcie płyta została wydana i ludzie będą mogli jej posłuchać. Mam nadzieję, że odnajdą tam głębszy sens" - napisał na Instagamie piosenkarz.

Ed Sheeranyakub88/Shutterstock

Proces o plagiat

"Subtract" jest szóstym krążkiem wydanym przez Eda Sheerana i jak na razie najszybciej sprzedającym się albumem 2023 roku. Artysta mówi, że to najważniejsze dzieło w jego karierze. Napisane po trudnych, osobistych przeżyciach - po śmierci przyjaciela i chorobie żony. Sheeran czekał z wydaniem krążka do czasu rozstrzygnięcia toczącego się w Nowym Jorku procesu o plagiat. W ubiegłym tygodniu ława przysięgłych uznała, że piosenkarz nie skopiował utworu Marvina Gaye'a.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu werdyktu, bo wygląda na to, że nie będę musiał rezygnować ze swojej pracy. Jednocześnie jestem nieprawdopodobnie sfrustrowany faktem, że przez ostatnie osiem lat dyskutowaliśmy o dwóch kompletnie różnych piosenkach, które mają odmienne słowa, melodię i cztery akordy, które są wykorzystywane przez muzyków każdego dnia na całym świecie - mówił po werdykcie artysta.

Brytyjczyk zagroził, że jeśli proces przegra, to zakończy karierę. Teraz nowy album będzie promować podczas trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Wystarczy posłuchać relacji dwóch kobiet, by przekonać się, jak ważne przy porodzie może być znieczulenie. Zaczęto je stosować 30 lat temu, ale dziś wciąż nie jest standardem. Jest tylko i wyłącznie dla chętnych kobiet. Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią społeczną na ten temat.

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

Źródło:
Fakty TVN

Ten przedmiot wejdzie do szkół dopiero we wrześniu. Nie będzie obowiązkowy. Nie wiadomo, ilu uczniów będzie zainteresowanych. Wiadomo jednak, że studia podyplomowe z edukacji zdrowotnej to wśród nauczycieli już jest hit. Na niektórych uczelniach jest dwa lub cztery razy więcej chętnych niż miejsc.  

Nauczyciele chcą uczyć dzieci o zdrowiu. Duża popularność studiów podyplomowych o edukacji zdrowotnej

Nauczyciele chcą uczyć dzieci o zdrowiu. Duża popularność studiów podyplomowych o edukacji zdrowotnej

Źródło:
Fakty TVN

Przedwyborczy zegar tyka. 41 dni do pierwszej tury. Dla kandydatów oznacza to obowiązki związane z kampanią. A dla wyborców - obowiązki związane z głosowaniem. Można już między innymi dopisywać się do spisu wyborców czy zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Kto, gdzie i jak? Odpowiedzi na najważniejsze pytania - a także to, co słychać na kampanijnym szlaku, w naszym raporcie.

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

"Trenuj z wojskiem" to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej polegający na organizacji dobrowolnych, praktycznych i bezpłatnych szkoleń dla każdego. To też wstęp, jak zapowiada minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, do organizacji dobrowolnych, powszechnych szkoleń wojskowych, które planuje rząd.

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To nie jest jakaś tam kłótnia w parlamencie - ocenił środowe starcie na mównicy sejmowej lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła KO Romana Giertycha europoseł Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek. Krzysztof Brejza (KO) nazwał Kaczyńskiego "manipulantem emocjonalnym".

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

Źródło:
TVN24

Ze strachu o siebie samego Jarosław Kaczyński poświęca dzisiaj pozycję swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Przecież to, co zrobił, ośmieszyło go, ośmieszyło cały obóz polityczny - powiedział w sobotę w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec, komentując scysję prezesa PiS z Romanem Giertychem w Sejmie.

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Jarosław Kaczyński "poświęca pozycję PiS-u, żeby bronić siebie samego"

Źródło:
TVN24

Zastępuje przewodnika, lustro, nawet w pewnym zakresie narząd wzroku. Sztuczna inteligencja to pomocnik, który nie traci cierpliwości, a osobom niedowidzącym zwiększa przestrzeń samodzielności. ChatGPT jest w stanie asystować przy robieniu zakupów, orientować użytkownika w przestrzeni czy odnaleźć zgubiony przez niego przedmiot. Nie można mu ufać bezkrytycznie, ale można pozwolić sobie pomóc.

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W ciągu minionej doby Bill Ackman, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, napisał kilka tweetów. Jeden z nich brzmiał: "Państwa, które jako pierwsze dojdą do porozumienia z Donaldem Trumpem, zawrą lepsze porozumienia. Kraje, które będą czekać lub zastosują odwet, będą żałować, że nie były w pierwszej grupie". A drugi cytat: "Czasem najlepszą strategią w negocjacji jest przekonanie drugiej strony o swoim szaleństwie". A co myślą zwykli amerykańscy przedsiębiorcy, którzy nie zarządzają miliardowymi funduszami, ale po prostu firmami?

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Przedsiębiorcy reagują na cła Trumpa. "Na końcu i tak zawsze płaci klient"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS