Dzień na planie filmowym, unikalna kurtka lub werble z autografem. Artyści przygotowali wiele aukcji dla WOŚP

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Dzień na planie filmowym, unikalna kurtka czy werble z autografem. Artyści przygotowali wiele aukcji dla WOŚP
Dzień na planie filmowym, unikalna kurtka czy werble z autografem. Artyści przygotowali wiele aukcji dla WOŚP
Paweł Laskosz/Fakty po Południu TVN24
2201wosp artysci Laskosz

W internecie cały czas trwają zbiórki w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włączają się w nie między innymi muzycy, artyści i aktorzy. Oferują dni na planie zdjęciowym, dedykowane role czy wspólną przejażdżkę rowerową. Są też oczywiście wyjątkowe przedmioty, jak na przykład fragmenty scenografii z koncertowej trasy lub werbel z autografem muzyka Pink Floyd.

PARTNEREM 32. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY POLSKA

Przygrywka do największego święta pomocy coraz donośniej wybrzmiewa w wielu zakątkach Polski - choćby w Nadarzynie, gdzie odpowiedni rytm już nadaje Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. - Koncertowaliśmy prawie na wszystkich kontynentach, ostatnio wyróciliśmy z Meksyku. Koncertowaliśmy dla królowej Malezji, dla sułtana Omanu, a teraz czekamy cały rok, żeby dać koncert dla króla ludzkich serc - dla Jurka Owsiaka i dla całej Polski - mówi Mirosław Chilmanowicz, kapelmistrz i dyrektor Orkiestry.

Muzycy wystąpią w telewizyjnym studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na błoniach Stadionu Narodowego tuż przed światełkiem do Nieba zaśpiewa zespół Tulia. - Postaramy się umilić i ładnie zapowiedzieć to światełko do nieba, które jest bardzo wymowne, jest takim ciepłym momentem całej Orkiestry. Bardzo się cieszymy, że możemy po raz kolejny wziąć w tym udział. Każda z nas od dziecka wspiera WOŚP, wiec jest to dla nas fantastyczne wydarzenie - mówi Patrycja Nowicka, członkini zespołu Tulia.

SPRAWDŹ TAKŻE SPECJALNY SERWIS: WOŚP 2024 W TVN24

Podczas finałowego koncertu w Warszawie wystąpi kilkunastu artystów, między innymi Krzysztof Zalewski, a także zespoły Kwiat Jabłoni, Bokka czy Lordofon. - Wybraliśmy materiał, który według nas ma największe szanse przekonać nowego słuchacza, albo zapoznać go z nami, żeby zgarnąć nowego słuchacza, jednocześnie wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - zdradza Michał Jurek, muzyk zespołu Lordofon.

32. Finał WOŚP. Główny sztab stanął na błoniach Stadionu Narodowego
32. Finał WOŚP. Główny sztab stanął na błoniach Stadionu NarodowegoMaria Mikołajewska/Fakty TVN

Wyjątkowe przedmioty

Wsparcie nie ogranicza się jedynie do występów podczas Finału, bo artyści od lat pomysłów, jak dorzucić swój akord do Orkiestry, mają bez liku. Stylowe ramoneskę poleca Grażyna Wolszczak, a Kayah zaprojektowaną przez siebie bluzę. - Atrakcją będzie również to, że wręczę tę bluzę zwycięzcy aukcji osobiście na jednym z moich koncertów - zapowiada artystka.

Element scenicznego wystroju dorzuca Andrzej "Piasek" Piaseczny, który na aukcję przeznaczył neon, zmieniający barwy. Jednak w Orkiestrze grają nie tylko polscy muzycy. Rytm pomagania czuje też perkusista grupy Pink Floyd Nick Mason. Wylicytować można ozdobiony werbel z jego autografem.

Wachlarz propozycji z każdym dniem rozwija się coraz szerzej. Wśród nich domowe koncerty czy spotkania z ulubionymi artystami. Czeka dzień z Wiki Gabor albo rowerowa przejażdżka z Natalią Nykiel. - Nie musisz być profesjonalistą, wystarczy chcieć pojeździć trochę rowerem razem ze mną. Wypijemy kawę, zjemy ciasto. Pokażę ci miejsca w Warszawie, ale jak będziesz chciała lub chciał, to możemy pojechać dalej, do Kampinosu albo Góry Kalwarii. Ty decydujesz - zachęca Nykiel.

ZOBACZ TAKŻE: Zamiast na tacę, wrzucają do puszek WOŚP. Ksiądz Roman z Orkiestrą gra od lat. "To czysta ewangelia"

Seicento, które brało udział w wypadku z kolumną Beaty Szydło, trafiło na aukcję WOŚP
Seicento, które brało udział w wypadku z kolumną Beaty Szydło, trafiło na aukcję WOŚPMaciej Mazur/Fakty TVN

Aukcje dla fanów kina

Dla fanów filmu też aukcji nie brakuje. Propozycję ma między innymi Piotr Trojan - aktor znany z filmów o Tomaszu Komendzie i księdzu Janie Kaczkowskim wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólne spędzenie dnia na planie filmu lub serialu. - Będę mógł napisać tej osobie jakąś rolę i zagrać razem - zapowiada Trojan.

Serce Orkiestrze oddaje też Małgorzata Ostrowska. Na licytację trafią nie tylko upieczone przez piosenkarkę pierniki, ale także podarowane przez nią puzzle. - Złożone z czterech moich zdjęć. Każdy segment można sobie osobno ułożyć, dla tych mniej wprawnych, a potem już wszystkie razem złożyć w taki plakacik. Oczywiście plakacik z serduszkiem - informuje Ostrowska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nietypowa pamiątka z granicy między Koreami, udział w programach, obraz albo treningi. Aukcje TVN24 i TVN dla WOŚP

Za zebrane pieniądze Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupi sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc.

Autorka/Autor:Paweł Laskosz

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kręcioła-tv/TVN24/aukcje.wosp.org.pl

Pozostałe wiadomości

Cała Polska była wstrząśnięta, gdy rok temu dowiedzieliśmy się o śmierci ośmioletniego Kamila. Ojczym go katował i oblewał wrzątkiem. Przyjęto specjalne prawo, które miało pomóc w tym, by nigdy więcej nie wydarzył się taki dramat. Czy to się udało?

Rok od śmierci Kamilka z Częstochowy. Co się zmieniło w sprawie ochrony dzieci?

Rok od śmierci Kamilka z Częstochowy. Co się zmieniło w sprawie ochrony dzieci?

Źródło:
Fakty TVN

Majówka to czas nie tylko odpoczynku, ale też ciężkiej pracy. Zwłaszcza w ogrodach i na działkach. Schylona sylwetka i intensywne, powtarzalne ruchy mogą prowadzić do kontuzji. Jak działkowcy i ogrodnicy mogą uchronić się na przykład przed syndromem łokcia tenisisty?

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać

Źródło:
Fakty TVN

W Polsce wciąż widoczny trend na zaciąganie kredytów. Bierzemy ich więcej, ponieważ więcej zarabiamy i rośnie nasza kredytowa zdolność. Wciąż jednak zdarza się, że oprocentowanie pożyczki okazuje się zabójcze, a spłata raty co najmniej problematyczna.

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Polacy pożyczają coraz więcej. "Ostatnie lata zrujnowały nasze kieszenie"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu to nic innego, jak tylko tratwa ratunkowa, a może nawet arka Noego dla złodziei, dla przestępców - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kotula (Lewica). Nieobecność Daniela Obajtka na czwartkowej konwencji PiS nie jest związana z tym, że 2 maja to dzień Polaków za granicą - stwierdziła Aleksandra Leo (Polska 2050-Trzecia Droga). Karol Karski (PiS) wyjaśnił z kolei, czemu na konwencji zabrakło Jacka Kurskiego.

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

Źródło:
TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS