Fakty po południu

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych napotyka na opór. "Rolnik nic innego nie potrafi"

Jest mocne wsparcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, ale jedności w rządzie nie ma. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt dzieli polityków prawicy. Po jednej stronie są minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i hodowcy zwierząt futerkowych, a po drugiej: prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Kością niezgody jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • 1500 kilometrów w kajaku. Wyprawa to manifest przeciwko nierównemu traktowaniu

  1500 kilometrów w kajaku. Wyprawa to manifest przeciwko nierównemu traktowaniu

  Pan Włodzimierz Zimnowłodzki i jego niepełnosprawny syn Mariusz przepłynęli prawie całą Polskę na kajakach. Swoją podróż zaczęli koło Przemyśla, a zakończą nad morzem. W czwartek zatrzymali się w Szczecinie. Cała wyprawa to manifest przeciwko nierównemu traktowaniu osób niepełnosprawnych przez pracodawców. Mariusz nie słyszy i niedowidzi. Po skończeniu szkoły, nikt nie chciał go zatrudnić, mimo że nie brakowało ofert dla osób niepełnosprawnych.

  czytaj więcej »
 • Wejście Kaczyńskiego do rządu. "Będzie się zajmował kontrolą spójności koalicji"

  Wejście Kaczyńskiego do rządu. "Będzie się zajmował kontrolą spójności koalicji"

  Ostatecznego porozumienia jeszcze nie ma, ale wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu jest niemal pewne. Prezes PiS w rządzie Mateusza Morawieckiego miałby zostać wicepremierem, a także szefem komitetu ds. bezpieczeństwa, któremu miałyby podlegać trzy kluczowe resorty: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To zrodziłoby sytuację, w której Jarosław Kaczyński jest formalnie podwładnym Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej »
 • Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem

  Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem

  W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 1136 osób, a także że zmarło 25 kolejnych zakażonych osób. Nigdy przedtem nie potwierdzono w Polsce tylu nowych zakażeń w ciągu doby. To, jak wyjaśniają epidemiolodzy, efekt tego, że teraz testowane są głównie osoby z objawami. To podnosi wskaźnik wykrywalności, choć liczba wykonywanych testów pozostaje na podobnym poziomie.

  czytaj więcej »
 • Tajemniczy "audyt polityczny" w spółkach Skarbu Państwa. "Na pewno był sporządzony"

  Tajemniczy "audyt polityczny" w spółkach Skarbu Państwa. "Na pewno był sporządzony"

  W Zjednoczonej Prawicy gorącym tematem jest "audyt" w spółkach Skarbu Państwa, który przedstawia, kto z jakiego nadania politycznego się w nich znalazł. Nie wiadomo, kto "audyt" zlecił, ani kto go napisał, nie jest też on jawny. Wiadomo, że dyskutowane są stanowiska osób powiązanych z Solidarną Polską. Brat Zbigniewa Ziobry - Witold - ma posadę w państwowym banku. Żona - Patrycja Kotecka - zasiada w zarządzie firmy ubezpieczeniowej, która należy do PZU.

  czytaj więcej »
 • CBA w szpitalu, w którym pracował Tomasz Grodzki

  CBA w szpitalu, w którym pracował Tomasz Grodzki

  Agenci CBA weszli do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, placówki, w której pracował kiedyś obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, i do kilkudziesięciu innych miejsc. Akcja ma związek ze śledztwem w sprawie przyjmowanie łapówek przez tamtejszych lekarzy w 2009 roku. Jednym ze skorumpowanych lekarzy miał być Tomasz Grodzki. On sam zaprzecza zarzutom, a w jego obronie stają również jego byli pacjenci.

  czytaj więcej »
 • "Nadszedł ten dzień". Aleksiej Nawalny wypisany ze szpitala w Berlinie

  "Nadszedł ten dzień". Aleksiej Nawalny wypisany ze szpitala w Berlinie

  Aleksiej Nawalny opuścił szpital. Rosyjski opozycjonista w sierpniu trafił nieprzytomny do niemieckiej placówki w Berlinie, w ciężkim stanie. Został tam przetransportowany z Rosji. Niemieccy specjaliści są pewni, że został otruty nowiczokiem - trucizną, do której dostęp powinien mieć tylko rosyjski rząd. Zdaniem berlińskich lekarzy Aleksiej Nawalny może wrócić do pełni sił, ale niewykluczone, że będzie musiał liczyć się z powikłaniami.

  czytaj więcej »
 • Miało być szybciej i sprawniej. Jak zmieniły się sądy za ministra Zbigniewa Ziobry?

  Miało być szybciej i sprawniej. Jak zmieniły się sądy za ministra Zbigniewa Ziobry?

  Miało być szybciej, sprawniej i przyjaźniej dla obywatela. Zbigniew Ziobro wszedł do rządu Zjednoczonej Prawicy z hasłami uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości. Statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują, że średni czas postępowania wciąż się wydłuża. Danych z 2019 roku, nie mówiąc o pierwszej połowie 2020 roku, ministerstwo na swojej stronie ciągle nie podało. Do tego dochodzą problemy z ekstradycją podejrzanych z krajów Unii Europejskiej.

  czytaj więcej »
 • Happening przed parlamentem, rolnicy w Senacie

  Happening przed parlamentem, rolnicy w Senacie

  Senacka Komisja Ustawodawcza rozpoczęła w środę posiedzenie w formule konsultacji społecznych w sprawie tak zwanej "piątki dla zwierząt", która wprowadza między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Senatorowie wysłuchali argumentów zarówno rolników, jak i organizacji broniących praw zwierząt. W środę rano działacze AGROunii przynieśli przed parlament 356 główek kapusty. Każda kapusta jest podpisana imieniem i nazwiskiem posła, który głosował za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

  czytaj więcej »
 • Co się stanie, jeśli Zbigniew Ziobro odejdzie z rządu? Możliwe scenariusze

  Co się stanie, jeśli Zbigniew Ziobro odejdzie z rządu? Możliwe scenariusze

  Zanim przy Nowogrodzkiej pojawili się najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości naradzali się już politycy Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro miał już usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego warunki, jakie ma spełnić, by pozostać w rządzie. Jeżeli Zbigniew Ziobro odejdzie z rządu, to możliwe są różne scenariusze na przyszłość - od rządu mniejszościowego po przedterminowe wybory.

  czytaj więcej »
tvnpix