Fakty po południu

Wpisy i znicze. Kondolencje płyną z całej Polski

Hołd prezydentowi Gdańska może oddać każdy, nie tylko w Gdańsku. Księgi kondolencyjne zostały wystawione w wielu miastach. Wpisy w księgach to jedno, znicze na ulicach i tłumy poruszonych ludzi to drugie.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła

  Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła

  Ta zmiana w poselskich ławach zwraca szczególną uwagę. Bernadeta Krynicka żegna się z mandatem posła, za to do Sejmu wchodzi Iwona Hartwich. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zasłynęła z krytyki protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ostrych wypowiedzi. Tym razem wyborców do siebie nie przekonała.

  czytaj więcej »
 • Nowa sytuacja po wyborach. W PiS trwają narady

  Nowa sytuacja po wyborach. W PiS trwają narady

  W PiS-ie nadal trwają narady, bo tak naprawdę większość ma Zjednoczona Prawica, w której więcej niż dotąd mandatów zdobyli przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i Porozumienia Jarosława Gowina. Trzeba się z nimi dogadać na nowo. Zwłaszcza w sprawie składu rządu. To się dzieje za kulisami, a przy ulicy Wiejskiej trwają obrady starego Sejmu.

  czytaj więcej »
 • Zagraniczne media o wynikach wyborów w Polsce

  Zagraniczne media o wynikach wyborów w Polsce

  Polskie wybory są relacjonowane i komentowane także za granicą. Polska zbacza w stronę nieliberalnej formy demokracji - brzmi jeden z komentarzy. W innym czytamy, że Polska wciąż nie jest Węgrami, Turcją czy autokratycznym krajem. Padają słowa o populizmie i obietnicach socjalnych, a także o tym, że opozycja jest chaotyczna i bez pewności siebie.

  czytaj więcej »
 • Komu wyborców odebrali Lewica i Konfederacja?

  Komu wyborców odebrali Lewica i Konfederacja?

  W Sejmie IX kadencji zasiądą posłowie ugrupowań, których w poprzedniej kadencji nie było w ogóle - Lewicy i Konfederacji. Na kogo cztery lata temu głosowali ich wyborcy? Okazuje się, że większość wyborców Lewicy w 2015 roku głosowała na PO. Z kolei wyborcy Konferencji - na partię KORWiN. Aż co piąty wyborca Konfederacji cztery lata temu w ogóle nie głosował.

  czytaj więcej »
 • Schetyna przegrał z kandydatką PiS, Kaczyński z kandydatką KO. Liczne porażki "jedynek"

  Schetyna przegrał z kandydatką PiS, Kaczyński z kandydatką KO. Liczne porażki "jedynek"

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Warszawie uzyskał mniej głosów niż kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei we Wrocławiu więcej głosów niż szef PO Grzegorz Schetyna uzyskała kandydatka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka. W Gdańsku Sławomir Neumann uzyskał mniej głosów niż kandydat PiS Jarosław Sellin, a także mniej niż "dwójka" na liście KO, czyli Jarosław Wałęsa. Lepszy wynik od Sławomira Neumanna uzyskali jeszcze Piotr Adamowicz i Agnieszka Pomaska. To nie koniec prestiżowych porażek "jedynek" na listach.

  czytaj więcej »
 • "Ponieśliśmy porażkę, z której trzeba wyciągnąć wnioski"

  "Ponieśliśmy porażkę, z której trzeba wyciągnąć wnioski"

  W Koalicji Obywatelskiej nie ma wielkiej radości z wyników wyborów. Powody do radości ma za to Małgorzata Kidawa-Błońska, bo zdecydowanie pokonała w stolicy Polski Jarosława Kaczyńskiego. Lider Platformy Grzegorz Schetyna przegrał we Wrocławiu z posłanką PiS-u Mirosławą Stachowiak-Różecką, a Borys Budka przegrał na Śląsku z premierem Mateuszem Morawieckim.

  czytaj więcej »
 • Przejechali przez 9 krajów, by zebrać pieniądze na badania profilaktyczne

  Przejechali przez 9 krajów, by zebrać pieniądze na badania profilaktyczne

  Kultowymi samochodami na przygodę życia. Jedenastu pasjonatów przejechało pięć tysięcy kilometrów przez dziewięć państw, żeby zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka. Pieniądze zebrane od sponsorów - 10 tysięcy złotych - przekazali Dolnośląskiemu Centrum Onkologii. Środki z akcji Ekspedycja Charytatywna 2019 pozwolą na przebadanie kilkuset osób.

  czytaj więcej »
tvnpix