Fakty po południu

Wystartował festiwal "Memphis in Poland" w Sopocie

Wystartował festiwal "Memphis in Poland" w Sopocie

Wystartował festiwal "Memphis in Poland" w Sopocie

Foto: Fakty po południu | Video: Fakty po południu
Tydzień wyjątkowych wydarzeń zakończony koncertem w sopockiej Operze Leśnej i pokazem kulinarnym - to wszystko z okazji festiwalu "Memphis in Poland" w Sopocie. W poniedziałek wydarzenie zainaugurowała wystawa "Freedom Award" w Europejskim Centrum Solidarności poświęcona laureatom Nagrody Wolności.

Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Głaz oderwał się od klifu i spadł tuż przed maskę samochodu

  Głaz oderwał się od klifu i spadł tuż przed maskę samochodu

  Do groźnego incydentu doszło na autostradzie na Tajwanie. Kierowca jechał wzdłuż wybrzeża, w pewnym momencie zwolnił, by spokojnie podziwiać widoki i to go uratowało. Chwilę później z wysokości 300 metrów runął na niego kawałek skały. Uderzył w jezdnię i przeleciał na drugą stronę drogi. Odłamki uszkodziły auto, ale kierowcy nic się nie stało. Gdyby jechał choć odrobinę szybciej, zapewne nie przeżyłby wypadku.

  czytaj więcej »
 • Refleks egipskich policjantów uratował życie dziecku

  Refleks egipskich policjantów uratował życie dziecku

  5-latek wypadł z trzeciego piętra. Funkcjonariusze zdołali go złapać tuż nad ziemią. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Trzej policjanci ochraniali bank. Stali przed jego wejściem, kiedy zauważyli dziecko zwisające z balkonu. W pewnym momencie chłopiec zaczął spadać. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i dziecko udało się złapać. Nic mu się nie stało. Jeden z policjantów z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.

  czytaj więcej »
 • Oxfam przeprasza. "Brytyjskie władze organizacji wiedziały o tych przestępstwach"

  Oxfam przeprasza. "Brytyjskie władze organizacji wiedziały o tych przestępstwach"

  Przedstawiciel brytyjskiej organizacji humanitarnej Oxfam spotkał się z władzami Haiti i został przesłuchany. To tu po kataklizmie w 2010 pracownicy fundacji za publiczne pieniądze mieli rozkręcić seksbiznes i angażować w to nawet niepełnoletnie dziewczyny. Na przesłuchaniu w Port-au-Prince dyrektor Oxfam przepraszał władze i mieszkańców kraju za to, co się stało. W poniedziałek organizacja ujawniła raport z 2011 roku, z którego jasno wynika, że ówczesny dyrektor regionalny przyznał się do korzystania z usług prostytutek za pieniądze Oxfam. Nikt z władz Haiti nie został o tym poinformowany. Dyrektor i sześciu pracowników odeszło z pracy, a była wiceprezes fundacji przyznała, że robiła wszystko, żeby sprawę zatuszować. Świadkowie mówią też o gwałtach i wymuszaniu seksu w zamian za żywność w zrujnowanym przez trzęsienie ziemi Haiti. A władze kraju mówią, że seksskandal w organizacji Oxfam to tylko wierzchołek góry lodowej i teraz w tej samej sprawie prześwietlą Lekarzy Bez Granic.

  czytaj więcej »
 • Inwazja pingwinów na argentyńskiej plaży

  Inwazja pingwinów na argentyńskiej plaży

  Setki zaciekawionych turystów obserwowały pingwiny na plaży. Taki widok można podziwiać tylko raz w roku. Pingwiny gromadzą się w jednym miejscu i czasie, żeby zdobyć pokarm. Za chwilę rozdzielą się na mniejsze grupy i rozpoczną migrację. Lokalne władze twierdzą, że w tym roku na plaży pojawiła się rekordowa liczba pingwinów magellańskich. Ptaki mają około 50 centymetrów wzrostu. Żywią się rybami i owocami morza. Zimą każdego roku spotykają się na argentyńskiej plaży. Stamtąd mniejszymi grupami wyruszają do południowej Argentyny, Chile czy Brazylii.

  czytaj więcej »
 • Eksperyment naukowców. Mars na środku pustyni w Izraelu

  Eksperyment naukowców. Mars na środku pustyni w Izraelu

  Grupa sześciu naukowców zbudowała makietę czerwonej planety, wewnątrz której panowały warunki zbliżone do tych panujących na Marsie. Informację o udanym i zakończonym eksperymencie podało Izraelskie Ministerstwo Nauki i Technologii. Eksperyment odbył się w pobliżu odosobnionego miasteczka, którego otoczenie przypomina marsjańskie środowisko. Naukowcy badali różne dziedziny związane z przyszłą wyprawą na Marsa, w tym komunikację satelitarną, psychologiczne skutki izolacji, pomiary promieniowania i poszukiwanie oznak życia w glebie. Eksperyment odbył się w Izraelu po raz pierwszy. Jest to jeden z wielu projektów symulacji Marsa organizowanych na całym świecie.

  czytaj więcej »
 • Matka podejrzewana o zabicie 2-latka

  Matka podejrzewana o zabicie 2-latka

  Rodzinny dramat w podprzemyskiej Śliwnicy, gdzie matka zabiła nożem dwuletniego syna, potem chciała zabić też siebie. Po zadaniu dziecku i sobie kilku ciosów - podpaliła mieszkanie. Już usłyszała zarzut zabójstwa. Kobieta jest Brazylijką.

  czytaj więcej »
 • Na co dzień śledzą kosmiczne śmieci. Widzą też kabriolet Muska

  Na co dzień śledzą kosmiczne śmieci. Widzą też kabriolet Muska

  Wystrzelony w zeszłym tygodniu kabriolet Elona Muska jest już trzy i pół miliona kilometrów od Ziemi. Nie znaczy to jednak, że nie można go obserwować. Ta sztuka udała się naukowcom z obserwatorium astronomicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy na co dzień zajmują się śledzeniem i wyliczaniem trajektorii lotu... kosmicznych śmieci.

  czytaj więcej »
tvnpix