Prezydent Duda z kampanią w terenie. W Lęborku gwizdy, w Bytowie dyskusja z mieszkańcem

Prezydent Duda z kampanią w terenie. W Lęborku gwizdy, w Bytowie dyskusja z mieszkańcem
Prezydent Duda z kampanią w terenie. W Lęborku gwizdy, w Bytowie dyskusja z mieszkańcem
Mateusz Kudła | Fakty po południu
Prezydent Duda z kampanią w terenie. W Lęborku gwizdy, w Bytowie dyskusja z mieszkańcemMateusz Kudła | Fakty po południu

Głosowanie w pierwszej turze wyborów prezydenckich już za kilkanaście dni. Urzędujący prezydent Andrzej Duda jest faworytem sondaży, ale to nie oznacza, że nie spotykają go trudności w trakcie kampanii. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda został wygwizdany przez protestujących w Lęborku, a we wtorek w Bytowie określony został mianem "marionetki".

W ramach kampanijnej podróży po Polsce Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził mieszkańców Lęborka. Podczas swojego przemówienia prezydent został wygwizdany przez grupę osób trzymających transparenty.

W pewnym momencie interweniowała policja, legitymując sześć osób. Jedna z nich została ukarana.

- Był to mężczyzna, mieszkaniec powiatu lęborskiego, który kilkakrotnie był proszony przez policjantów o zmianę swojego zachowania. Mężczyzna nie reagował - tłumaczy aspirant sztabowy Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Za głośne zachowanie policja wypisała mężczyźnie mandat o wysokości 500 złotych. Według innych protestujących poszło o gwizdek, za pomocą którego mężczyzna miał zagłuszać wystąpienie urzędującego prezydenta.

- Za używanie gwizdka dostał 500 złotych mandatu. Jesteśmy na zgromadzeniu, mamy prawo używać gwizdków do wyrażania naszego niezadowolenia przeciwko władzy, przeciwko prezydentowi Dudzie - mówił jeden z protestujących.

"Jest pan notariuszem rządu"

We wtorek kolejnym przystankiem na trasie Andrzeja Dudy było zwiedzanie zakładu produkcji w Bytowie. Gdy prezydent wychodził z fabryki, przed bramą został wygwizdany przez jego przeciwników. Jeden z nich wykrzykiwał hasło "marionetka".

W pewnym momencie do skandującego mężczyzny podszedł zwolennik prezydenta, który popchnął protestującego.

Także sam prezydent Duda podszedł do swojego przeciwnika, pytając, dlaczego nazywa go "marionetką".

- Podpisuje pan wszystko, co panu prezes (PiS Jarosław Kaczyński - przyp. red.) każe - odpowiedział prezydentowi mężczyzna.

Prezydent odniósł się do zarzutu, mówiąc o zawetowanych ustawach, w tym tej o regionalnych izbach obrachunkowych. - Ja się nie interesuję aż tak głęboko - powiedział mieszkaniec.

- Jak się pan nie interesuje, to skąd pan wie? - dopytywał Duda.

- Podpisuje pan wszystko, jest pan notariuszem rządu - kontynuował mieszkaniec. - Wtedy, kiedy najbardziej się spodziewaliśmy weta, żeby nie trafił i nie był upolityczniony Sąd Najwyższy, pan się nie zachował - dodał mężczyzna.

- Upolityczniony? O czym pan mówi, o tych komuchach, którzy tam zasiadali? - opowiedział prezydent.

Dyskusja między prezydentem a jego przeciwnikiem trwała kilka minut. Zapewne byłaby dłuższa, gdyby nie zwolennicy prezydenta, którzy zagłuszyli mężczyznę.

Autor: Mateusz Kudła / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Po roku od wprowadzenia dyrektywy work-life balance, czyli równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, idziemy w dobrą stronę. Dyrektywa dała ojcom dodatkowy urlop rodzicielski. Na początku korzystał z niego zaledwie procent uprawnionych. Teraz jest to siedem procent. 

Mija rok od wprowadzenia dyrektywy work-life balance. Jest coraz więcej urlopów ojcowskich

Mija rok od wprowadzenia dyrektywy work-life balance. Jest coraz więcej urlopów ojcowskich

Źródło:
Fakty TVN

Wszystkich, którzy jej dożyją, czeka starość. Mamy jednak dobre informacje. Z badań opublikowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że czujemy się coraz młodsi, bo poprawia się jakość naszego życia.

Siedemdziesiątka to nowa sześćdziesiątka. Tak wynika z najnowszych badań

Siedemdziesiątka to nowa sześćdziesiątka. Tak wynika z najnowszych badań

Źródło:
Fakty TVN

Ukraiński rząd wprowadza nowe prawo dotyczące wydawania paszportów dla swoich obywateli. Zgodnie z nim mężczyźni w wieku 18-60 lat, którzy będą chcieli wyjechać z Ukrainy lub przebywają poza Ukrainą, będą mogli uzyskać paszport wyłącznie na terenie swojego kraju. Przepisy wchodzą w życie dopiero od 18 maja, ale placówki wydające dokumenty zaprzestają prac już teraz. W warszawskim centrum wydawania dokumentów dla Ukraińców zrobiła się awantura.

Kijów uchwalił nowe prawo dotyczące wydawania paszportów. Ukraińcy w Polsce się zdenerwowali

Kijów uchwalił nowe prawo dotyczące wydawania paszportów. Ukraińcy w Polsce się zdenerwowali

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dzisiaj Radosław Sikorski pokazał, jak powinna wyglądać nowoczesna dyplomacja - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, odnosząc się do wystąpienia szefa MSZ w Sejmie, który przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2024 rok. Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko ocenił, że "w istocie Polska wraca na arenę międzynarodową".

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Źródło:
TVN24

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Białoruś to sąsiedni kraj, a jednak inny świat. Latem 2020 roku media obiegły obrazy spokojne, ale przez to poruszające. Po sfałszowanych wyborach ludzie wyszli na ulice. Zorganizowali się tak, że nie zakłócili nawet ruchu ulicznego. Łukaszenka protesty brutalnie zdusił. Łukaszenka krytykuje Zachód i Ukrainę, odwraca pojęcia, obwinia ofiary. Białoruskie firmy dostarczają Rosji części do czołgów i pojazdów opancerzonych, a dyktator Białorusi się dziwi, że Polska się zbroi.

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niemiecka policja zatrzymała asystenta jednego z czołowych polityków Alternatywy dla Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Chin. To kolejny dowód na to, że europejscy populiści są narzędziem w rękach wrogich sił.

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS