Fakty po południu

Pojedynki wagi ciężkiej w Katowicach i w Krakowie

Przed nimi intensywny czas kampanii wyborczej i przekonywanie wyborców, że to właśnie na nich warto postawić. Na Śląsku Mateusz Morawiecki konkuruje z posłem PO Borysem Budką, Maciejem Koniecznym z listy SLD i Aleksandrą Jelonek z list PSL. W Krakowie walka o wyborcę będzie ciężka, bo nazwiska z numerem jeden na listach to Małgorzata Wasserman z PiS, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, Maciej Gdula z Lewicy, Agnieszka Ścigaj z PSL.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
marcin_rzepka1tow

Pan Premier ma poparcie całej Polski! Ja mu gorąco kibicuję i wierzę w sukces!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   matiga

   Bardzo liczę na to, że Ślązacy postawią Pinokia do kąta mając swojego Borysa Budkę.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Sześć zarzutów dla agenta Tomka

      Sześć zarzutów dla agenta Tomka

      Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty 37 osobom, w tym najbardziej znanemu agentowi CBA, Tomaszowi K., a także jego żonie oraz prezydentowi Olsztyna. Chodzi o oszustwa i przywłaszczenie dotacji, jaka płynęła z publicznych pieniędzy do stowarzyszenia "Helper", kierowanego właśnie przez "agenta Tomka" i jego żonę. Byłemu posłowi PiS i byłemu agentowi CBA Tomaszowi K. zarzucono między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Wpłacił pół miliona złotych kaucji, nałożono na niego zakaz opuszczania kraju.

      czytaj więcej »
     • Zmiany w funduszu dla osób niepełnosprawnych uchwalone przez Sejm. Czas na ruch Senatu

      Zmiany w funduszu dla osób niepełnosprawnych uchwalone przez Sejm. Czas na ruch Senatu

      Zmiana nazwy, nowe cele i ogromna pożyczka. Sejm uchwalił zmiany w obowiązującej zaledwie od 11 miesięcy ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Projekt trafi teraz do Senatu. Zakłada on zmianę nazwy funduszu na Fundusz Solidarnościowy, ale także - co kontrowersyjne - zakłada, że z tego funduszu będą wypłacane dodatkowe emerytury, niektóre renty socjalne i zasiłki pogrzebowe. Przedstawiciele osób niepełnosprawnych obawiają się, że niepełnosprawni na tym stracą.

      czytaj więcej »
     • Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

      Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin wybrani na sędziów Trybunału Konstytucyjnego

      Opozycja nie kryła oburzenia, krzycząc "hańba" i "precz z komuną". Kolejne nocne głosowanie w sprawie wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego i wciąż mocne kontrowersje wokół kandydatów. Sejmowa większość zdecydowała. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelin zostali wybrani na sędziów TK. Zanim obejmą urząd, muszą złożyć przysięgę przed prezydentem.

      czytaj więcej »
     • Lewica zawiadamia prokuraturę w związku z głosowaniem do KRS

      Lewica zawiadamia prokuraturę w związku z głosowaniem do KRS

      Posłowie Lewicy złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a Koalicja Obywatelska chce odwołania marszałek Elżbiety Witek. Wszystko przez powtórzenie głosowania w sprawie wyborów posłów członków Krajowej Rady Sądownictwa, do którego doszło krótko po północy z czwartku na piątek. Jedna z posłanek PiS krzyknęła z sali do marszałek Elżbiety Witek, że głosowanie "trzeba anulować, bo je przegramy". Elżbieta Witek postanowiła anulować, a następnie zarządzić powtórzenie głosowania. Ostatecznie wybrani zostali kandydaci zgłoszeni przez PiS.

      czytaj więcej »
     • PiS wycofał projekt zniesienia limitu składek ZUS, ale pomysł może wrócić w innej formie

      PiS wycofał projekt zniesienia limitu składek ZUS, ale pomysł może wrócić w innej formie

      PiS wycofał się z projektu zniesienia limitu składek ZUS, bo przeciwne temu projektowi było Porozumienie Jarosława Gowina. To dla rządzących kłopot, bo zniesienie limitu składek ZUS miało być odciążeniem dla budżetu państwa. Na stole cały czas jest jeszcze propozycja Lewicy, która pomysł generalnie popiera. Z kolei po stronie prawicy pojawiają się głosy, że pomysł może wrócić w innej formie - na przykład zwiększenia limitu z podstawy wynoszącej 30-krotność średniego wynagrodzenia miesięcznego do 45-krotności.

      czytaj więcej »
     • "Wszyscy się cieszą, że będzie będzie prawdziwa debata"

      "Wszyscy się cieszą, że będzie będzie prawdziwa debata"

      Po wielu godzinach spekulacji już wiadomo, kto będzie kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach w PO. To prezydent Poznania - Jacek Jaśkowiak. Grzegorz Schetyna nie ukrywa radości - na prawyborach mu zależało. Prezydent Poznania swój start w prawyborach ogłosił w środę wieczorem. - Ja mam w tym pojedynku większe szanse - ocenia Jacek Jaśkowiak, mówiąc o starciu z Andrzejem Dudą.

      czytaj więcej »
     • 20 godzin prac społecznych za palenie węglem w piecu. Pierwszy taki wyrok krakowskiego sądu

      20 godzin prac społecznych za palenie węglem w piecu. Pierwszy taki wyrok krakowskiego sądu

      Jest pierwszy wyrok za złamanie całkowitego zakazu palenia węglem i drewnem w Krakowie. Sąd ukarał mieszkańca, którego przyłapali strażnicy miejscy. Wymierzył mu karę miesiąca ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. To najprawdopodobniej nie ostatni taki wyrok, bo straż miejska sporządziła jeszcze 75 wniosków o ukaranie. Od momentu wprowadzenia zaostrzonych przepisów widać znaczną poprawę jakości powietrza w stolicy Małopolski, choć warto pamiętać, że szczyt sezonu grzewczego dopiero przed nami.

      czytaj więcej »
     • "To jest nowy początek. Także z polską polityką"

      "To jest nowy początek. Także z polską polityką"

      To nie jest pożegnanie z polską polityką, a wręcz przeciwnie - zapewnia Donald Tusk, który wygrał wybory na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Był jedynym kandydatem. Donald Tusk deklaruje, że sprawom polskim poświęci jedną trzecią swojej uwagi. Mówi, że chce wrócić do prawdziwej polityki i zapowiada twardą walkę z populistami.

      czytaj więcej »
     • Protest przed Sejmem i krytyka opozycji. Co dalej z Funduszem Solidarnościowym?

      Protest przed Sejmem i krytyka opozycji. Co dalej z Funduszem Solidarnościowym?

      Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych miał być przeznaczony - jak nazwa wskazuje - na potrzeby osób niepełnosprawnych. Tymczasem PiS chce zmienić jego nazwę na Fundusz Solidarnościowy, z którego będą wypłacane między innymi trzynaste emerytury i zasiłki pogrzebowe. Niepełnosprawni i ich opiekunowie nie godzą się na projekt PiS. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada, że ani jedna złotówka nie zostanie zabrana niepełnosprawnym.

      czytaj więcej »
     tvnpix