Fakty po południu

Pojedynki wagi ciężkiej w Katowicach i w Krakowie

Przed nimi intensywny czas kampanii wyborczej i przekonywanie wyborców, że to właśnie na nich warto postawić. Na Śląsku Mateusz Morawiecki konkuruje z posłem PO Borysem Budką, Maciejem Koniecznym z listy SLD i Aleksandrą Jelonek z list PSL. W Krakowie walka o wyborcę będzie ciężka, bo nazwiska z numerem jeden na listach to Małgorzata Wasserman z PiS, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, Maciej Gdula z Lewicy, Agnieszka Ścigaj z PSL.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Katarzyna Skalska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
marcin_rzepka1tow

Pan Premier ma poparcie całej Polski! Ja mu gorąco kibicuję i wierzę w sukces!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   matiga
   matiga

   Bardzo liczę na to, że Ślązacy postawią Pinokia do kąta mając swojego Borysa Budkę.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     • Maseczki, ograniczenia i masowe testowanie. Świat zmaga się z pandemią

      Maseczki, ograniczenia i masowe testowanie. Świat zmaga się z pandemią

      Europa walczy z pandemią. Niemal we wszystkich krajach noszenie maseczek jest obowiązkowe, a za odmowę grozi grzywna, a nawet więzienie. W Czechach dobowy przyrost zakażeń przekroczył 15 tysięcy, słowacja rozpoczęła masowe testowanie obywateli, a szef WHO mówi, że świat znalazł się w krytycznym punkcie. Na całym świecie koronawirusa wykryto u ponad 42 milionów osób.

      czytaj więcej »
     • Rozporządzenie premiera wprowadza nowe ograniczenia dla seniorów

      Rozporządzenie premiera wprowadza nowe ograniczenia dla seniorów

      Wraz z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy czerwonej, ograniczenia dotknęły również seniorów. W opublikowanym rozporządzeniu - podpisanym przez Mateusza Morawieckiego - można przeczytać, że osoby, które ukończyły siedemdziesiąty rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celach związanych z pracą zawodową, z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb życia codziennego i sprawowaniem lub uczestniczeniem w sprawowaniu kultu religijnego.

      czytaj więcej »
     • Od soboty nowe ograniczenia w Polsce

      Od soboty nowe ograniczenia w Polsce

      Od soboty czerwoną strefą objęta jest cała Polska. Dodatkowymi obostrzeniami - restauracje, kawiarnie i bary, które obecnie posiłki mogą wydawać wyłącznie na wynos. Seniorzy i młodzież mają ograniczoną możliwość wychodzenia z domu. Wesela, komunie, jakiekolwiek przyjęcia okolicznościowe zostają odwołane. W kościołach może przebywać mniej wiernych. Wszystkich obowiązuje niezmiennie dystans, częsta dezynfekcja i maseczka i na ustach i na nosie.

      czytaj więcej »
     • Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

      Kolejny dzień protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

      W sobotę rozpoczęły się kolejne protesty przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Demonstracje odbywają się już między innymi w Łodzi i Poznaniu, a kolejne zaplanowane są w wielu innych miastach Polski.

      czytaj więcej »
     • Cała Polska została objęta czerwoną strefą

      Cała Polska została objęta czerwoną strefą

      Premier zapewnia o przemyślanej strategii rządu, ale obostrzenia wprowadza z dnia na dzień, czym w kłopoty finansowe i logistyczne wpędza przede wszystkim właścicieli lokali gastronomicznych, bo ci na przystosowanie do nowej sytuacji dostali raptem kilkanaście godzin. Od soboty 24 października - przez co najmniej dwa tygodnie - restauracje będą zamknięte, a posiłki wydawać mogą wyłącznie na wynos. Od 24 października cała Polska jest tak zwaną czerwoną strefą.

      czytaj więcej »
     • Ostatnia debata przed wyborami w USA. Komentatorzy podzieleni

      Ostatnia debata przed wyborami w USA. Komentatorzy podzieleni

      Mniej agresji, mniej chaosu, ale temperatura sporu niezmiennie wysoka. To była ostatnia debata Trump-Biden przed listopadowymi wyborami. Na nowych zasadach i bardziej stonowana niż poprzednia. Ale personalnych ataków nie brakowało, a kandydaci różnili się we wszystkich omawianych kwestiach. Media też są podzielone. Nie ma zgodnego wskazania kto wygrał starcie w Nashville.

      czytaj więcej »
     • Komentarze po orzeczeniu TK w sprawie prawa antyaborcyjnego

      Komentarze po orzeczeniu TK w sprawie prawa antyaborcyjnego

      PiS wydał wojnę kobietom, ale to kobiety tę wojnę wygrają - mówi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy. Lider Platformy Borys Budka dorzuca, że pod osłoną pandemii i rękami "pseudosędziów PiS" zaostrza ustawę aborcyjną. Choć przedstawiciele obozu władzy przekonują, że Trybunał podjął niezależną decyzję, a państwo będzie pomagać kobietom rodzącym niepełnosprawne dzieci. Czwartkowe orzeczenie praktycznie przekreśla obowiązujący od niemal 30 lat tak zwany kompromis aborcyjny.

      czytaj więcej »
     tvnpix