"Rzeczy od serca są piękne, bo pięknie pomagają"
Orkiestra pełna czerwonych serc rozgrzewa internetowe liczniki. Na koncie ma już 17 milionów złotych i z każdą kolejną licytacją ta kwota rośnie. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy gra sam Chuck Norris. Wszystkie aukcje - te rodem z Teksasu, i te prosto z Polski - bez wątpienia są wyjątkowe. Ale niektóre są też zaskakująco oryginalne. Zwłaszcza dla wielbicieli koni mechanicznych.
- Już się dzieje - mówi Jurek Owsiak, choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie...Na koncie 29. finału WOŚP jest już ponad 6 milionów złotych dzięki e-skarbonce
- 17 lat woził naszych pasażerów, teraz jako "nastolatek" szuka nowego domu. Mam nadzieję, że znajdzie go u kogoś, kto ma wielkie serce, ale i głęboki portfel - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK we Wrocławiu.
To nie jest jedyna propozycja WOŚP dla fanów motoryzacji. Radosław Kotarski na aukcję przeznaczył swoją książkę, do której "dorzuca" Ferrari F430 w wersji F1.
W 2021 roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra również sam Chuck Norris, który razem z braćmi Collins przygotował replikę swojego auta z kultowego serialu. - Budujemy replikę samochodu Strażnika Teksasu, którą wam przekażemy - zapowiadał gwiazdor.
- W tym aucie znajdziemy oryginalny scenariusz jednego odcinka z serialu "Strażnik Teksasu" - opowiada Rafał Collins, współprowadzący program "Odjazdowe bryki braci Collins".
Jeżeli komuś marzy się wyjątkowe zwiedzanie stolicy Polski, to najlepiej zrobić to w cabrio z 1940 roku. Możliwość wylicytowania takiej przejażdżki oferują Tramwaje Warszawskie.
Siłą tegorocznego finału są przede wszystkim aukcje w internecie i rzeczy od serca - od znanych i lubianych osób. Na aukcji znaleźć można narty Andrzeja Bargiela, rakietę Igi Świątek czy dany od serca kombinezon Piotra Żyły.
Jak mówi Jerzy Owsiak - rzeczy od serca są piękne, bo pięknie pomagają.
Dla każdego coś się znajdzie
Spotkania z aktorami jak co roku cieszą się dużym zainteresowaniem licytujących, ale zabłyszczeć na ekranie i spróbować swoich aktorskich sił, to dopiero jest okazja. Mowa o serialu "BrzydUla", w którym ma pojawić się epizod specjalnie dla osoby, która wygra licytację.
Zajrzeć będzie też można za kulisy "Faktów" TVN razem z Dariuszem Prosieckim.
- Pomyślałem sobie, że pokażę, jak wygląda nasz dzień. Praca reportera od rana do wieczora. Jak przygotowujemy te materiały i co dzieje się w tym studiu tuż przed 19.00 - mówi Dariusz Prosiecki z "Faktów" TVN.
Jest też coś dla tych, co lubią zostać w domu. Mowa o aukcji dla bałaganiarzy, czyli sprzątaniu za niezłą sumę, ale za to w doborowym towarzystwie samego Andrzeja Chyry. - Mam nadzieję, że dostanę środki czystości, że dostanę sprzęt do tego potrzebny. Przychodzę, oceniam ile godzin będzie trwała robota, no i robię - opowiada aktor.
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 29. Wielki finał 31 stycznia będzie można zobaczyć na portalu tvn24.pl oraz antenach TVN, TVN24 i TTV.
Autor: Marta Balukiewicz / Źródło: Fakty po południu
Dowiedz się więcej...
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Klerycy pomagają w szpitalu. "Już sama obecność daje bardzo dużo"
Walka z pandemią trwa. Personelu medycznego nie przybywa. Na apel o pomoc Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu odpowiedzieli klerycy. Karmią, przebierają, ale też przede wszystkim rozmawiają z pacjentami.
czytaj więcej »Śmierć 30-latka w Piątku. Zatrzymano dwoje policjantów
Zatrzymano dwie osoby w związku ze śmiercią 30-letniego mieszkańca Piątku w powiecie Łęczyckim. Jak udało się ustalić to dwoje policjantów z tamtejszego komisariatu.
czytaj więcej »Gesty, które podnoszą na duchu. "Ta pomoc jest szczególnie ważna"
Na pomoc lekarzom ruszają posiłki. Smaczne, zdrowe i z dostawą pod sam szpital. Sposób i metody pomocy są dobrze znane, ale szczególnie teraz są bardzo potrzebne. We Wrocławiu działa zorganizowana grupa dobroczynna - gotują osoby z niepełnosprawnościami, a obiady dowożą kierowcy MPK.
czytaj więcej »Galerie handlowe liczą straty. Sytuacja branży jest dramatyczna
Rząd szykuje kolejne wsparcie dla przedsiębiorców. Wynajmującym lokale w centrach handlowych mają zostać zwolnieni z części opłat. Właściciele galerii protestują, bo - jak mówią - to oni poniosą te koszty, a wsparcia w zamian nie dostają. Swoje dotychczasowe straty tylko z tytułu pomocy najemcom wyliczyli na ponad pięć miliardów złotych.
czytaj więcej »Rada Gabinetowa w sprawie pandemii. Prezydent: Polacy mogą czuć się bezpiecznie
Jesteśmy w momencie specyficznym - mówił w piątek Andrzej Duda po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej. Spotkanie poświęcone było sytuacji epidemicznej w Polsce. Odbyło się w formie zdalnej. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.
czytaj więcej »Problemy ze szczepieniami w Darłowie
W Darłowie osoby poniżej wieku 80 plus nie maja szans na szczepienie w kwietniu. Na maj zarejestrowane są osoby w wieku 70 plus. 60 plus i młodsi na szczepienie poczekają dłużej. Chyba, że pojadą do ościennych miejscowości. Wszystko dlatego, że w Darłowie jest tylko jeden punkt szczepień, który jest wstanie zaszczepić 30 osób tygodniowo pierwszą dawką i 30 drugą. Szefowa punktu szczepień przyznaje, że jest potrzeba uruchomienia co najmniej jednego dodatkowego punktu szczepień.
czytaj więcej »35 tygodni zdalnej nauki. Sfera rozwoju emocjonalnego "całkowicie wygaszona"
Powrót do szkół na razie pozostaje w sferze zapowiedzi, ale argumentów za tym, żeby do klas wrócić, jest wiele. Minister edukacji i nauki liczy na to, że jeszcze w tym miesiącu uda się wrócić do tradycyjnego nauczania.
czytaj więcej »Marsz Żywych inaczej niż zwykle. "Nie mamy wyboru. Tym razem musi być wirtualnie"
Marsz Żywych w nowej formie. Uczestnicy pojawili się w Auschwitz, ale wirtualnie. Co roku do Polski przyjeżdżają Żydzi z całego świata - głównie uczniowie i studenci. Odwiedzają miejsca zagłady i tak uczą się historii. W 2021 i 2020 roku - z powodu pandemii - stało się to niemożliwe.
czytaj więcej »"Ta komisja ma odsuwać Polaków od prawdy"
10 kwietnia 2021 roku minie 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Jak co roku Antoni Macierewicz przedstawia swoje stare i nowe ustalenia. Wątpliwości co do rzetelności ustaleń podkomisji Antoniego Macierewicza wyraziła też ostatnio związana z PiS-em Małgorzata Wassermann.
czytaj więcej »Spacerowali bez maseczek, zaatakowali funkcjonariuszy. Napastnikom grozi kara do 10 lat więzienia
Ojciec z synem - obaj pijani - spacerowali bez masek. Gdy usłyszeli słowa reprymendy, zamiast założyć maski, pobili policjantów. Napastnikom grozi kara do 10 lat więzienia.
czytaj więcej »Masowe szczepienia i mnóstwo wątpliwości
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28487 zakażeniach SARS-CoV-2 w Polsce. Zmarło 768 osób. Dane są alarmujące. Trzecia fala przetacza się przez szpitale, gdzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi walczy o życie. Od poniedziałku rusza rejestracja kolejnych roczników na szczepienia. Punkty masowych szczepień jeszcze nie zaczęły szczepić, a już dzielą samorząd i rząd.
czytaj więcej »Tarcza antykryzysowa ma objąć także fryzjerów, ale potrzebna jest zgoda KE
Rząd zapowiedział, że wsparcie dla przedsiębiorców będzie przedłużone i rozszerzone o 16 kolejnych branż - między innymi handlową, kosmetyczną i fryzjerską. Pieniądze na konto nowych beneficjentów w kwietniu jeszcze nie trafią, bo najpierw potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.
czytaj więcej »"Z tego, co wiem, w partii Polska 2050 Szymona Hołowni ma nie być Szymona Hołowni"
Już nie tylko ruch, a partia polityczna - Polska 2050 Szymona Hołowni. Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował nową partię polityczną, której przewodniczącym jest Michał Kobosko. Ruch Szymona Hołowni w Sejmie reprezentuje na razie koło poselskie, ale według części sondaży to druga siła polityczna w Polsce.
czytaj więcej »Szpital imienia Stefana Żeromskiego w Krakowie zbada dzieci, które przeszły COVID-19
W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie rozpoczął się program badań diagnostycznych dla dzieci, które przeszły COVID-19. Zgłaszać mogą się wszyscy chętni. Badania trwają dzień lub dwa dni, w zależności od objawów pacjenta. Obejmują głównie układ oddechowy oraz układ krążenia, ale są też dostępne konsultacje specjalistów z dziedziny kardiologii, pulmonologii, alergologii, nefrologii, okulistyki, laryngologi i chorób zakaźnych, a także psychiatrów.
czytaj więcej »"To nie są warunki wiosenne, a zimowe". Wiosna dopiero ma nadejść
Zima postanowiła o sobie przypomnieć w nocy i rano, gdzieniegdzie spadł śnieg, wystąpiły przymrozki. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. TOPR-owcy apelują o rozwagę. Tym bardziej, że sytuacja w górach ma się pogarszać w związku z nadchodzącym ociepleniem. Synoptycy obiecują nadejście wiosny w najbliższych dniach.
czytaj więcej »