Fakty po południu

 • Foto: Wings for Life World Run | Video: Paula Przetakowska / Fakty po południu
 • Niewielki samolot rozbił się w okolicach Płońska. "Wszyscy wyszli o własnych siłach"
 • Na karimatach, śpiworach i z termosami. Kolejka po dofinansowanie na piec

Meta znów będzie gonić biegaczy. Ma być ekologicznie i rekordowo

Wings for Life World Run szykuje się do startu. Cały świat pobiegnie za dwa miesiące, ale już teraz można zobaczyć goniącą metę. Bieg wystartuje po raz siódmy, ale po raz pierwszy uczestników gonić będzie w pełni elektryczny samochód. Ma być bardziej ekologicznie i ma być rekordowo. Zresztą, pierwszy rekord już został pobity, bo pakiety na polską edycję biegu wyprzedały się najszybciej na świecie.

Autor: Paula Przetakowska / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Pod Poznaniem można zasadzić okolicznościowe drzewo. "To powrót do tradycji"

  Pod Poznaniem można zasadzić okolicznościowe drzewo. "To powrót do tradycji"

  Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych pod Poznaniem to jedyne takie miejsce w Polsce. Mieszkańcy regionu dla upamiętnienia ważnych momentów w życiu - rocznicy ślubu, narodzin dziecka czy na dowód miłości i przyjaźni - mogą zasadzić drzewo na terenie nadleśnictwa Babki. Akcja leśników ruszyła 9 lat temu. Do dzisiaj zasadzono 340 drzew, a po tym weekendzie będzie ich już prawie 450. Każde drzewo ma swój numer i certyfikat. W każdej chwili można podejrzeć w internecie, jak rośnie, albo przyjechać i zobaczyć na własne oczy.

  czytaj więcej »
 • Zaszczepieni na COVID-19 nie liczą się do limitów. Jak to potwierdzić?

  Zaszczepieni na COVID-19 nie liczą się do limitów. Jak to potwierdzić?

  Od soboty można organizować imprezy i spotkania do dwudziestu pięciu osób w domach i na świeżym powietrzu. Jednak do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Osoby zaszczepione nie będą też brane pod uwagę przy limitach obowiązujących na weselach, komuniach i innych imprezach. Trzeba mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia - może to być odpowiedni wydruk, albo rekord w aplikacji mObywatel.

  czytaj więcej »
 • Szczepienia w Polsce przyspieszają. Eksperci apelują, by rząd skupił się na zachęcaniu do nich

  Szczepienia w Polsce przyspieszają. Eksperci apelują, by rząd skupił się na zachęcaniu do nich

  W Wałbrzychu szczepione przeciw COVID-19 są osoby nawet bez rejestracji. Wałbrzych oferuje szczepionkę AstraZeneki dla każdego, kto ma już e-skierowanie lub urodził się przed 1999 rokiem. Podobnie jest w innych miejscach w Polsce. Dlatego epidemiolodzy apelują, żeby nie tylko zwiększać dostępność do szczepień, co już się dzieje, ale przede wszystkim namawiać tych nieprzekonanych.

  czytaj więcej »
 • Śledczy badają, co dokładnie wydarzyło się w pralni na Gocławiu

  Śledczy badają, co dokładnie wydarzyło się w pralni na Gocławiu

  73-letni właściciel pralni nie żyje, jego 37-letni syn jest w szpitalu - to rezultat zdarzenia, do którego doszło w piątek na osiedlu Gocław w Warszawie. Po południu policjanci odebrali zgłoszenie, że ktoś w pralni na Gocławiu potrzebuje pomocy, ale drzwi do lokalu były zamknięte. Po tym, jak je wyważyli, w środku znaleźli ciało starszego mężczyzny, a także 37-latka z nożem w ręku. 37-latek zaatakował policjantów, ale został obezwładniony. W czasie akcji padły strzały. Prokuratura weryfikuje, czy mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Policja apeluje do świadków o zgłaszanie się do nich.

  czytaj więcej »
 • "Gdyby było dobrze, to nie pisalibyśmy listów"

  "Gdyby było dobrze, to nie pisalibyśmy listów"

  Część działaczy Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej napisało list otwarty do kierownictwa PO. Ich zdaniem bez daleko idących zmian PO nie ma szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów. Pod listem podpisali się między innymi były szef PO Grzegorz Schetyna, a także Bartosz Arłukowicz, Sławomir Neumann i Marcin Bosacki.

  czytaj więcej »
 • "Cele polityczne i propagandowe będą jedynym zyskiem tej akcji"

  "Cele polityczne i propagandowe będą jedynym zyskiem tej akcji"

  Były terminy, bo były szczepionki. Teraz szczepionek nie ma, a terminy są odwoływane. Chodzi o szczepienia, które miały być wykonane preparatem Johnson & Johnson. To właśnie ta szczepionka sprawiła, że majówkowa akcja szczepień cieszyła się takim powodzeniem. Mimo kolejnych zapewnień o zupełnie innej puli, głosy o propagandowym zabiegu nie milkną.

  czytaj więcej »
 • Powraca temat emerytur stażowych

  Powraca temat emerytur stażowych

  Temat emerytur stażowych pojawiał się przy okazji kolejnych kampanii prezydenckich. Teraz powraca, a gwarantem jego powodzenia ma być powołana przez prezydenta Rada do spraw Społecznych i obecność w niej prezes ZUS - Gertrudy Uścińskiej.

  czytaj więcej »
 • TVN Grupa Discovery z dziewięcioma nagrodami na World Media Festival

  TVN Grupa Discovery z dziewięcioma nagrodami na World Media Festival

  Sześć złotych i trzy srebrne nagrody trafiły do dziennikarzy oraz tytułów TVN Grupa Discovery na World Media Festival w Hamburgu. Podwójnie doceniony został reportaż "Tygrysy na granicy" Katarzyny Górniak - zdobył pierwsze miejsce w kategorii News: Raport śledczy i główną nagrodę w kategorii News, złożonej z 14 subkategorii.

  czytaj więcej »
 • 22-tonowa chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi

  22-tonowa chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi

  Chińska rakieta pędzi w kierunku Ziemi z dużą prędkością i bez żadnej kontroli. Wiadomo, że spadnie. Nie wiadomo - kiedy i gdzie. Nie wiadomo też czy i w jak dużych fragmentach i czy to może być niebezpieczne. Naukowcy prześcigają się w prognozach i każda z nich zawiera spory margines błędu.

  czytaj więcej »
tvnpix