Fakty po południu

Wielka drogowa inwestycja na Warmii i Mazurach. Ekolodzy biją na alarm

Nawet kilkadziesiąt tysięcy samochodów dziennie, w tym tiry, będzie mogło jeździć planowaną drogą S16 przez Mazury. Inwestycja planowana jest na 2025 rok. Wariantów jej przebiegu jest kilka. Ekolodzy żądają, by trasę zaplanować tak, by jak najmniej zaszkodzić regionowi.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO POŁUDNIU" W TVN24GO

Autor: Tomasz Pupiec / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Konwencja PiS i krytyka ze strony opozycji. "Dużo niebezpiecznych punktów"

  Konwencja PiS i krytyka ze strony opozycji. "Dużo niebezpiecznych punktów"

  Jedni chwalą się zrealizowanymi obietnicami, inni mówią, że to co jest obecnie to czarna rozpacz, a za przykład podają służbę zdrowia. O konieczności zmiany jej finansowania mówi kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej - Małgorzata Kidawa-Błońska. Z kolei Jarosław Kaczyński przekonuje, że tylko z jego partią warunki życia w Polsce będą takie jak na Zachodzie.

  czytaj więcej »
 • Na szczyt po 13 latach. Triumfalny powrót Tool

  Na szczyt po 13 latach. Triumfalny powrót Tool

  Była próba cierpliwości, jest powrót z przytupem. Aż trzynaście lat musieli czekać fani na nową płytę zespołu Tool. Album "Fear Inoculum" już w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200. Zdetronizował płytę "Lover" Taylor Swift. To, że zespół znany w cięższych brzmień ląduje na szczycie tego zestawienia, zdarza się nieczęsto.

  czytaj więcej »
 • "Przepraszam, zawiodłem". David Cameron przerywa milczenie po 3 latach

  "Przepraszam, zawiodłem". David Cameron przerywa milczenie po 3 latach

  Trzy lata temu to on doprowadził do referendum brexitowego. Jego wynik - jak mówi on sam - "przygnębił" go. Teraz bije się w pierś i mówi "przepraszam, zawiodłem". Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron udzielił dziennikarzom "The Times" wywiadu, w którym sugeruje, że kolejne referendum może być jedną z możliwości wyjścia z impasu w sprawie brexitu. Przy okazji krytykuje obecnego premiera Borisa Johnsona.

  czytaj więcej »
 • Obietnice PiS, propozycje opozycji. Sobota konwencji wyborczych

  Obietnice PiS, propozycje opozycji. Sobota konwencji wyborczych

  Koalicja Obywatelska proponuje obniżenie składek na ZUS w małych firmach i mniejszy CIT dla szybko rosnących przedsiębiorstw. PiS obiecuje zwiększyć płacą minimalną jeszcze bardziej. PSL mówi o "wakacjach od ZUS-u" i ograniczeniu liczby "uciążliwych kontroli". Lewica podnosi postulat równości zarobków kobiet i mężczyzn. Polityczna sobota upłynęła pod znakiem konwencji wyborczych.

  czytaj więcej »
 • Ostre słowa sędziego Markiewicza o rzecznikach dyscyplinarnych

  Ostre słowa sędziego Markiewicza o rzecznikach dyscyplinarnych

  Sędzia Krystian Markiewicz ostro o rzecznikach dyscyplinarnych: są bardzo przewidywalni i robią to, czego chce minister sprawiedliwości. Szef stowarzyszenia "Iustitia" spodziewa się kolejnego wezwania, ale podobnie jak w czwartek, nie zamierza się stawiać na przesłuchania. Nawet jeśli będzie się to wiązało z konsekwencjami.

  czytaj więcej »
 • Licytacja na gospodarcze propozycje

  Licytacja na gospodarcze propozycje

  Płaca minimalna w centrum kampanii wyborczej. Po tym, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości obiecał podniesienie płacy minimalnej, opozycja rusza do tych, którzy na tej obietnicy mogliby stracić najwięcej. Z kolei minister Emilewicz powtarza, że to będzie trudne wyzwanie dla najmniejszych podmiotów, a premier uspokaja przypominając, że będą w zamian ulgi w składkach ZUS.

  czytaj więcej »
tvnpix