Fakty po południu

"Okoliczności dla smogu będą sprzyjające". Alarm na południu Polski

"Okoliczności dla smogu będą sprzyjające". Alarm na południu Polski

"Okoliczności dla smogu będą sprzyjające". Alarm na południu Polski

Foto: tvn24 | Video: Marta Kolbus / Fakty TVN
Smog dusi na południu Polski. W wielu miastach na Śląsku i w Małopolsce jakość powietrza jest fatalna. W sobotni poranek w Katowicach stężenie niebezpiecznych pyłów wynosiło aż 408 procent normy. Najbardziej narażone są osoby chorujące na astmę, dzieci i seniorzy. Szczególnie oni powinni przełożyć weekendowe spacery.

Autor: Marta Kolbus / Źródło: Fakty po południu TVN24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Głaz oderwał się od klifu i spadł tuż przed maskę samochodu

  Głaz oderwał się od klifu i spadł tuż przed maskę samochodu

  Do groźnego incydentu doszło na autostradzie na Tajwanie. Kierowca jechał wzdłuż wybrzeża, w pewnym momencie zwolnił, by spokojnie podziwiać widoki i to go uratowało. Chwilę później z wysokości 300 metrów runął na niego kawałek skały. Uderzył w jezdnię i przeleciał na drugą stronę drogi. Odłamki uszkodziły auto, ale kierowcy nic się nie stało. Gdyby jechał choć odrobinę szybciej, zapewne nie przeżyłby wypadku.

  czytaj więcej »
 • Refleks egipskich policjantów uratował życie dziecku

  Refleks egipskich policjantów uratował życie dziecku

  5-latek wypadł z trzeciego piętra. Funkcjonariusze zdołali go złapać tuż nad ziemią. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Trzej policjanci ochraniali bank. Stali przed jego wejściem, kiedy zauważyli dziecko zwisające z balkonu. W pewnym momencie chłopiec zaczął spadać. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i dziecko udało się złapać. Nic mu się nie stało. Jeden z policjantów z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.

  czytaj więcej »
 • Oxfam przeprasza. "Brytyjskie władze organizacji wiedziały o tych przestępstwach"

  Oxfam przeprasza. "Brytyjskie władze organizacji wiedziały o tych przestępstwach"

  Przedstawiciel brytyjskiej organizacji humanitarnej Oxfam spotkał się z władzami Haiti i został przesłuchany. To tu po kataklizmie w 2010 pracownicy fundacji za publiczne pieniądze mieli rozkręcić seksbiznes i angażować w to nawet niepełnoletnie dziewczyny. Na przesłuchaniu w Port-au-Prince dyrektor Oxfam przepraszał władze i mieszkańców kraju za to, co się stało. W poniedziałek organizacja ujawniła raport z 2011 roku, z którego jasno wynika, że ówczesny dyrektor regionalny przyznał się do korzystania z usług prostytutek za pieniądze Oxfam. Nikt z władz Haiti nie został o tym poinformowany. Dyrektor i sześciu pracowników odeszło z pracy, a była wiceprezes fundacji przyznała, że robiła wszystko, żeby sprawę zatuszować. Świadkowie mówią też o gwałtach i wymuszaniu seksu w zamian za żywność w zrujnowanym przez trzęsienie ziemi Haiti. A władze kraju mówią, że seksskandal w organizacji Oxfam to tylko wierzchołek góry lodowej i teraz w tej samej sprawie prześwietlą Lekarzy Bez Granic.

  czytaj więcej »
 • Inwazja pingwinów na argentyńskiej plaży

  Inwazja pingwinów na argentyńskiej plaży

  Setki zaciekawionych turystów obserwowały pingwiny na plaży. Taki widok można podziwiać tylko raz w roku. Pingwiny gromadzą się w jednym miejscu i czasie, żeby zdobyć pokarm. Za chwilę rozdzielą się na mniejsze grupy i rozpoczną migrację. Lokalne władze twierdzą, że w tym roku na plaży pojawiła się rekordowa liczba pingwinów magellańskich. Ptaki mają około 50 centymetrów wzrostu. Żywią się rybami i owocami morza. Zimą każdego roku spotykają się na argentyńskiej plaży. Stamtąd mniejszymi grupami wyruszają do południowej Argentyny, Chile czy Brazylii.

  czytaj więcej »
 • Eksperyment naukowców. Mars na środku pustyni w Izraelu

  Eksperyment naukowców. Mars na środku pustyni w Izraelu

  Grupa sześciu naukowców zbudowała makietę czerwonej planety, wewnątrz której panowały warunki zbliżone do tych panujących na Marsie. Informację o udanym i zakończonym eksperymencie podało Izraelskie Ministerstwo Nauki i Technologii. Eksperyment odbył się w pobliżu odosobnionego miasteczka, którego otoczenie przypomina marsjańskie środowisko. Naukowcy badali różne dziedziny związane z przyszłą wyprawą na Marsa, w tym komunikację satelitarną, psychologiczne skutki izolacji, pomiary promieniowania i poszukiwanie oznak życia w glebie. Eksperyment odbył się w Izraelu po raz pierwszy. Jest to jeden z wielu projektów symulacji Marsa organizowanych na całym świecie.

  czytaj więcej »
 • Matka podejrzewana o zabicie 2-latka

  Matka podejrzewana o zabicie 2-latka

  Rodzinny dramat w podprzemyskiej Śliwnicy, gdzie matka zabiła nożem dwuletniego syna, potem chciała zabić też siebie. Po zadaniu dziecku i sobie kilku ciosów - podpaliła mieszkanie. Już usłyszała zarzut zabójstwa. Kobieta jest Brazylijką.

  czytaj więcej »
 • Na co dzień śledzą kosmiczne śmieci. Widzą też kabriolet Muska

  Na co dzień śledzą kosmiczne śmieci. Widzą też kabriolet Muska

  Wystrzelony w zeszłym tygodniu kabriolet Elona Muska jest już trzy i pół miliona kilometrów od Ziemi. Nie znaczy to jednak, że nie można go obserwować. Ta sztuka udała się naukowcom z obserwatorium astronomicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy na co dzień zajmują się śledzeniem i wyliczaniem trajektorii lotu... kosmicznych śmieci.

  czytaj więcej »
tvnpix