Fakty po południu

  • Foto: 2022 Cable News Network All Rights Reserved | Video: 2022 Cable News Network All Rights Reserved
  • Mężczyzna zasłabł w autobusie. Ekspresowo zareagował kierowca i strażacy
  • Ukraińcy odbijają z rąk Rosjan kolejne miejscowości

Ukraina informuje rosyjskie rodziny o zabitych na froncie żołnierzach. Do identyfikacji wykorzystują technologię rozpoznawania twarzy

Ukraina przekazuje informacje rosyjskim rodzinom o zabitych na froncie żołnierzach armii Putina. Reporterka telewizji CNN rozmawiała z ukraińskim ministrem transformacji cyfrowej o tym, jak działa rządowy program ustalania tożsamości rosyjskich żołnierzy.

Technologia rozpoznawania twarzy okazała się skuteczna już w trzystu przypadkach identyfikowania martwych rosyjskich żołnierzy. Po zeskanowaniu zdjęcia twarzy rosyjskiego żołnierza technologia sprawdza w internecie zasoby sieci społecznościowych. A gdy ustalą dane żołnierza, władze ukrainy robią kolejny krok. - Wysyłamy wiadomość jego przyjaciołom i krewnym - mówi Mychajło Fedorow, minister transformacji cyfrowej. - Robimy to z dwóch powodów. Po pierwsze, chcemy pokazać Rosjanom, że tu naprawdę toczy się wojna. W ten sposób zwalczamy ich propagandę. Pokazujemy też, że nie są tak silni, jak to pokazuje ich telewizja, że Rosjanie naprawdę giną w tej wojnie. A drugi powód - to, żeby mieli na Ukrainie możliwość odebrania ciał swoich żołnierzy - dodaje.

Technologia rozpoznawania twarzy pomaga tez w identyfikacji żywych rosyjskich żołnierzy, którzy oskarżani są o popełnianie zbrodni wojennych.

Źródło: Fakty po południu, CNN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix