Fakty po południu

  • Foto: tvn24 | Video: Fakty po południu TVN24
  • Fotopułapki na śmiecących w lesie - łódzka straż miejska z nowym narzędziem
  • "Każda władza musi być kontrolowana". Debata o niezależności mediów w Polsce

Jak sześć lat rządów PiS wpłynęło na polską demokrację? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Prawie połowa Polaków uważa, że w ciągu sześciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości jakość demokracji w Polsce pogorszyła się. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym taką odpowiedź wybrało dokładnie 45 procent respondentów. Natomiast 28 procent badanych uważa, że jakość demokracji w Polsce w ciągu sześciu lat rządów PiS poprawiła się.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 9-11 lipca ankietowanym zadano następujące pytanie: "W ciągu 6 lat rządów PiS jakość demokracji w Polsce pogorszyła się, poprawiła się, czy nie zmieniła się?".

"Pogorszyła się" - odpowiedziało 45 procent ankietowanych. W listopadzie 2020 roku, w poprzednim badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, w którym zadano identycznie pytanie, takiej odpowiedzi udzieliło 52 procent badanych. Z kolei w sondzie z września 2019 roku było to 36 procent badanych.

Jakość demokracji "poprawiła się" - tak uważa obecnie 28 procent respondentów. W listopadzie 2020 roku tak odpowiedziało 21 procent ankietowanych, a we wrześniu 2019 roku - 29 procent.

Odpowiedź "nie zmieniła się" wybrało 16 procent badanych. W listopadzie 2020 roku tak jakość demokracji oceniło 19 procent respondentów, a we wrześniu 2019 roku - 28 procent.

Odpowiedź "Nie wiem" w najnowszym badaniu wskazało 11 procent odpowiadających.

Czytaj więcej: Jak Polacy oceniają stan demokracji w Polsce? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 z listopada 2020 roku

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 lipca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix