Fakty po południu

Łódź: spełnione marzenie siedmiolatka z zespołem Aspergera. Poprowadził tramwaj

O prowadzeniu tramwaju marzy niejeden siedmiolatek, ale kiedy marzy o tym chłopiec, który jest chory na zespół Aspergera, dorośli zrobią wszystko, by to marzenie spełnić. Dzięki Fundacji „Kolorowy Świat” Przemek z Łodzi na długo zapamięta swoje siódme urodziny.

Autor: Marta Kolbus / Źródło: tvn24

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • 17060 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Otwierają się kolejne szpitale tymczasowe

  17060 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Otwierają się kolejne szpitale tymczasowe

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 17060 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort podał również informację o śmierci 579 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Eksperci twierdzą, że osób zakażonych koronawirusem może być więcej. Martwi ich to, że chorzy za późno albo w ogóle się do nich nie zgłaszają i że wielu chorych po prostu się nie testuje. Tymczasem kolejne szpitale tymczasowe szykują się do otwarcia.

  czytaj więcej »
 • Rozłam między PSL i Kukiz'15. "Czara nieporozumień się przelała"

  Rozłam między PSL i Kukiz'15. "Czara nieporozumień się przelała"

  We wtorek posłowie Kukiz'15 opuścili klub Koalicji Polskiej. Gdy w ubiegłym roku przedwyborczo łączyli siły, Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że mają naczelne zadanie - budować mosty porozumienia, a Paweł Kukiz miał nadzieję na trwałe małżeństwo. Ten związek nie przetrwał próby czasu. Ze względu na różnice - jak mówi lider PSL - dotyczące racji stanu.

  czytaj więcej »
 • Negocjacje w sprawie budżetu trwają. Mateusz Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel

  Negocjacje w sprawie budżetu trwają. Mateusz Morawiecki rozmawiał z Angelą Merkel

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek w Budapeszcie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Politycy rozmawiali o wecie budżetu i o dobru Unii Europejskiej. Po spotkaniu wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. W piątek premier Morawiecki odbył rozmowę z Angelą Merkel. Po jej zakończeniu przekazał, że potwierdził kanclerz Niemiec gotowość do zawetowania unijnego budżetu przez Polskę.

  czytaj więcej »
 • "Nadmierne stosowanie środków przymusu". RPO w Senacie o działaniach policji wobec protestujących

  "Nadmierne stosowanie środków przymusu". RPO w Senacie o działaniach policji wobec protestujących

  W Senacie odbyła się dyskusja na temat działań policji wobec uczestników protestów po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Swoje stanowisko przedstawił ustępujący rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. - Sprawy zaszły za daleko - mówił Bodnar dodając, że z niepokojem patrzy na to, co policja robi na demonstracjach. Senatorowie z zaproszonymi gośćmi oglądali nagrania z ostatnich protestów. Mieli również wysłuchać informacji od ministra spraw wewnętrznych i administracji, ale Mariusz Kamiński pisemnie powiadomił marszałka Senatu, że ze względu na "liczne obowiązki" i udział w posiedzeniu Sejmu nie może uczestniczyć w obradach izby wyższej.

  czytaj więcej »
 • "Naskrobałam szybciutko posta". Po nim ustawiła się "kolejka na ulicy" po kapelusze od pani Marii

  "Naskrobałam szybciutko posta". Po nim ustawiła się "kolejka na ulicy" po kapelusze od pani Marii

  Pani Maria od 60 lat sprzedaje kapelusze. Ma swoich stałych klientów. Kiedyś jej sklep gościł najlepszych aktorów, śpiewaków operowych czy wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas drugiej fali pandemii pani Maria nie radzi sobie zbyt dobrze. Pomóc postanowiła jej wnuczka i rozreklamowała jej sklep w mediach społecznościowych. Efekt? Kolejka po kapelusze już następnego dnia.

  czytaj więcej »
 • Mieli znęcać się nad zatrzymanymi. Ruszył proces siedemnastu policjantów z Olsztyna

  Mieli znęcać się nad zatrzymanymi. Ruszył proces siedemnastu policjantów z Olsztyna

  Ruszył proces siedemnastu policjantów z Olsztyna oskarżonych o znęcanie się nad zatrzymanymi. Według prokuratury - część oskarżonych miała wymuszać zeznania bijąc, kopiąc, używając gazu czy paralizatora i stosując groźby wobec przesłuchiwanych. Pozostali nie reagowali, choć mieli wszystko widzieć i słyszeć. Akt oskarżenia w sumie zawiera 72 zarzuty. Wśród oskarżonych są były naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu a także jego zastępca. Większość policjantów z Olsztyna w śledztwie nie przyznała się do winy. Afera w olsztyńskiej komendzie wybuchła w 2015 roku.

  czytaj więcej »
 • Są wstępne wyniki sekcji Diego Maradony

  Są wstępne wyniki sekcji Diego Maradony

  Wstępnie wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć nastąpiła z przyczynnych naturalnych - ogłosiła argentyńska prokuratura. Diego Maradona zmarł na zawał serca. Od lat borykał się ze zdrowiem. Po tym, jak przez lata triumfował na stadionach całego świata, w życiu prywatnym musiał walczyć z uzależnieniami i z przytłaczającą sławą. Postać nietuzinkowa. Nie tylko na boisku. Na murawie nie miał sobie równych, na salonach bywał u Fidela Castro czy u Władimira Putina.

  czytaj więcej »
 • Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie aborcji w Polsce

  Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie aborcji w Polsce

  Parlament Europejski za rezolucją w sprawie aborcji w Polsce. Europosłowie grup EPL, Odnowić Europę, socjalistów i Zielonych krytykowali polskie władze. Twierdząc, że orzeczenie TK to atak na prawa kobiet. Konserwatywni europosłowie mówili o fundamentalnym prawie do życia. O lewicowej agendzie i strajkach okupionych tysiącami zachorowań i zgonów opowiadała europosłanka PiS-u, choć minister zdrowia jasno deklaruje, że strajki nie odbiły się na epidemicznych liczbach. Na jaw wyszło, że Strajki Kobiet doczekały się prokuratorskiego śledztwa.

  czytaj więcej »
tvnpix