Fakty po południu

SLD i Wiosna chcą się połączyć. Decyzje na początku grudnia

Po wspólnym starcie w wyborach i wspólnym klubie w Sejmie czas na dalszą integrację po lewej stronie sceny politycznej. Partie SLD i Wiosna chcą się połączyć w jedną strukturę. Jak to będzie dokładnie wyglądało i  jaki szyld będzie nosiła nowa formacja? Te decyzje zapadną na początku grudnia.

Autor: Maria Bilińska / Źródło: Fakty po południu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Ten i poprzedni rok to były wyjątkowo koszmarne lata dla osób LGBT"

  "Ten i poprzedni rok to były wyjątkowo koszmarne lata dla osób LGBT"

  W Krakowie przeprowadzono ankietę wśród społeczności LGBTQIA, odpowiadało około 1000 osób. 63,4 procent ankietowanych zadeklarowało, że doświadczyło przemocy, z czego 61 procent stanowiła przemoc werbalna. Według ankiety w ostatnim półroczu skala dyskryminacji w Krakowie ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową znacznie wzrosła. Ofiary czasem się boją iść z tym na policję. Badanie zrealizowała fundacja Równość.org.pl na zlecenie Urzędu Miasta Kraków.

  czytaj więcej »
 • Lokalne księgarnie walczą o przetrwanie. Akcja "książka na telefon"

  Lokalne księgarnie walczą o przetrwanie. Akcja "książka na telefon"

  Bardziej przedsiębiorczy księgarze nie czekają na programy pomocowe i biorą sprawy w swoje ręce. "Książka na telefon" to pomysł lokalnych księgarni na przetrwanie. Według ostrożnych szacunków nawet 40 procent małych księgarń może wkrótce zniknąć z rynku. Telefonów z zamówieniami jest coraz więcej, a pracownicy częściej przygotowują paczki do wysyłki, niż obsługują czytelników na miejscu. Do akcji włączyło się prawie 260 księgarni.

  czytaj więcej »
 • Jak otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

  Jak otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

  Rząd przedłużył nauczanie zdalne, a także wypłacanie związanego z nim dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany do wigilii Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia. Przysługuje rodzicom dzieci do lat ośmiu, a także dzieci starszych z orzeczeniem o niepełnosprawności. Nie przysługuje, jeżeli drugi z rodziców może sprawować opiekę nad dzieckiem.

  czytaj więcej »
 • Masowe zwolnienia w świnoujskiej stoczni. "To jest kwestia polityczna"

  Masowe zwolnienia w świnoujskiej stoczni. "To jest kwestia polityczna"

  Decyzją związanych z Prawem i Sprawiedliwością członków zarządu Gryfii jej stocznia w Świnoujściu ma być zlikwidowana. Około 200 stoczniowców dostało w czwartek wypowiedzenia. Potencjalny nabywca terenu będzie miał zakaz prowadzenia działalności stoczniowej. Pojawiają się spekulacje, że stocznia w Świnoujściu była wewnętrzną konkurencją dla szczecińskiej stoczni Gryfii. - Chodzi o to, ze w Świnoujściu jest mniej wyborców Prawa i Sprawiedliwości niż w Szczecinie - uważa Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw gospodarki morskiej.

  czytaj więcej »
 • Polska i Węgry czekają na propozycje niemieckiej prezydencji

  Polska i Węgry czekają na propozycje niemieckiej prezydencji

  Premier Węgier Viktor Orban przyleciał do Warszawy, żeby omówić z premierem Mateuszem Morawieckim kwestię negocjacji dotyczących wieloletnich ram finansowych UE i mechanizmu praworządności. Polska i Węgry grożą, że zawetują wieloletnie ramy finansowe, jeśli mechanizm praworządności zostanie wprowadzony. Rządy obu krajów czekają teraz na propozycje niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. 10 grudnia ma rozpocząć się dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej.

  czytaj więcej »
 • "To systemowe zastraszanie obywateli"

  "To systemowe zastraszanie obywateli"

  Trwa spór polityczny o ocenę działań policji podczas ostatnich protestów kobiet, zwłaszcza w Warszawie. Policja tłumaczy, że reaguje adekwatnie do sytuacji. Część ekspertów i publicystów jest zdania, że funkcjonariusze nadużywają jednak siły. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro deklaruje, że przypadki użycia siły przez policjantów będą konsekwentnie sprawdzane.

  czytaj więcej »
 • Nowy raport, stary problem. Gdzie jest najgorsze powietrze w Polsce?

  Nowy raport, stary problem. Gdzie jest najgorsze powietrze w Polsce?

  Nowy Targ i Pszczyna - tam jest najgorzej, ale czarnych punktów na smogowej mapie Polski jest zdecydowanie więcej. Sucha Beskidzka, Zdzieszowice i Nowy Sącz. Rybnik, Wodzisław i Zabrze. To miasta z rankingu autorstwa Polskiego Alarmu Smogowego dotyczącego substancji rakotwórczych. Według danych z 2019 roku w Nowym Targu było największe stężenie benzopirenów, a w Pszczynie - pyłów PM10. Szacuje się, że smog w Polsce każdego roku odpowiada za blisko 50 tysięcy zgonów.

  czytaj więcej »
 • Szpital modułowy w Bolesławcu otwarty

  Szpital modułowy w Bolesławcu otwarty

  Szpital kontenerowy w Bolesławcu melduje gotowość do przyjmowania chorych na COVID-19. Ma 28 modułów, a w nich miejsca dla 65 chorych. Już w poniedziałek wieczorem może przyjąć pierwszych pacjentów. Ekspresowa budowa kosztowała 7 milionów złotych. Wymusiła ją pandemia. Na oddziale zakaźnym tamtejszego szpitala zwyczajnie zaczęło brakować miejsc dla zakażonych pacjentów. Szpital tymczasowy jest dobrze wyposażony.

  czytaj więcej »
 • Ustawa antyprzemocowa weszła w życie. Nowe uprawnienia dla policji

  Ustawa antyprzemocowa weszła w życie. Nowe uprawnienia dla policji

  Od poniedziałku policja i żandarmeria wojskowa mają dodatkowe uprawnienia w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wszystko za sprawą ustawy antyprzemocowej, która ponad pół roku od uchwalenia w Sejmie wreszcie weszła w życie. Z danych policji za ubiegły rok wynika, że ofiary przemocy w rodzinie to blisko 90 tysięcy osób, z czego ponad 65 tysięcy to kobiety. Policjanci i żandarmi wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie będą mogli wydać nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do niego.

  czytaj więcej »
 • Barbara Nowacka zaatakowana gazem. Policja pokazuje nagranie i tłumaczy

  Barbara Nowacka zaatakowana gazem. Policja pokazuje nagranie i tłumaczy

  Słowo posłanki przeciwko słowu policji - są nowe nagrania z incydentu, ale są też różne ich interpretacje. Barbara Nowacka została przez policjanta potraktowana gazem podczas sobotniego protestu w Warszawie. Z bliskiej odległości i pomimo okazania legitymacji poselskiej. Koalicja Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek chce od policji wyjaśnień na piśmie.

  czytaj więcej »
 • Opozycja rozważa różne opcje po tym, jak Barbara Nowacka została potraktowana gazem

  Opozycja rozważa różne opcje po tym, jak Barbara Nowacka została potraktowana gazem

  Barbara Nowacka, wcześniej Magdalena Biejat, Monika Wielichowska i Włodzimierz Czarzasty. Posłanki i posłowie opozycji są obecni na ulicznych protestach i także tam są chronieni przez immunitet poselski. To jednak nie uchroniło posłanki KO Barbary Nowackiej przed tym, żeby zostać potraktowaną gazem przez policjanta, chociaż pokazywała mu legitymację poselską. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiadają wniosek do marszałka Sejmu o wyjaśnienie sytuacji oraz złożenie wniosku o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

  czytaj więcej »
tvnpix